Jump to content
Българският форум за музиканти

Бюджетна версия на Joe Dart бас


Recommended Posts

На времето от рубриката "Музикални поздрави" колегата @разбойник ме светна за бандата Vulfpeck, от тогава съм фен ... не свиря на бас, но ми направи впечатление, че са направили бюджетна версия за феновете на Joe Dart Bass ... ако го сравня с този на Marcus Miller като възможности за тон, вторият го отвява още на първата обиколка в състезанието. На вас какво ви е мнението, тоя бас не е ли само за хардкор феновете?

https://intl.sterlingbymusicman.com/products/joe-dart?variant=41532195831923

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе боята не е толкова страшна, мен ме притеснява фактът, че има само един адаптер и един volume контрол, не е ли твърде ограничаващо това? Сигурно ако съм hardcore Vulfpeck фен и съм убеден, че това е моят саунд, може би това е правилното решение, само че на мен като музикант винаги ми се струва, че е важно инструментът да има различни опции, да може да възпроизвежда звуци в различен контекст и като цяло да е използваем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лимитирана версия. Поръчваш сега и получаваш през ноември. Като знам какво представляват Sterling за два пъти повече пари, това надали ще е нещо качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Яко, че съм бил причина да попаднеш на нова интересна банда. 


Иначе - 1, 2 или 5 адаптера не е от кой знае какво значение. Инструментите се делят на хубави и от другия вид, а конкретното звучене и опции са в графа персонални нужди - въпрос на вкус.  И Fender Precision е с един адаптер и няма оплаквания ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, разбойник said:

:) Яко, че съм бил причина да попаднеш на нова интересна банда. 

:offtopic-001:За което искрено благодаря, то не се разминах само с Vulfpeck, в последствие като ги подкарах наред индивидуалните банди на всеки член – Cory And The Wongnotes, Theo Katzman and Four Fine Gentlemen, The Fearless Flyers ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ограничаващо няма. И моето KD е с един хъмбъкер и цепи мрака. Сложих си цъкалка за паралел/сериал, както и за сингъл режим, има и цъкалка за активен/пасивен режим. Бая нещо може да се изсвири, само да може човек. В случая този няма преамп, но можеш да си сложиш един пуш-пул пот за сериен/паралелен режим (ако не са им досвидяли жиците). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, разбойник said:

:) Яко, че съм бил причина да попаднеш на нова интересна банда. 


Иначе - 1, 2 или 5 адаптера не е от кой знае какво значение.

Даже има и обратен ефект. Колкото повече адаптери, толкова повече магнити близо до струните =по-малко sustain.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.