Jump to content
Българският форум за музиканти

Възстановяване на електрическа китара


Recommended Posts

8 hours ago, Baby Thomas said:

За първи път виждам трипозиционен суич с 8 пина... :blink:

По-"китарния" вариант (тип Гибсън) е с 3 пина. Евентуално някаква по-изкривена версия с малко "ck" ключе on-on-on също трябва да стане, но такъв като на схемата не съм виждал...

Трябва да уцелиш и поляритета на намотките, за да не са в противофаза в средната позиция.

Ами при мен всичко е по информация от интернет, няма кой да питам, освен Google :-)

Червен цвят - сигнал само от 1

Син цвят - сигнал само от 2 

Зелен цвят - сигнал от 1 и 2, свързани паралелно

Поръчах един ключ с бяло копче и един с черно, защото не знам, кой цвят ще ми тича повече на китара :- ) 

Остава да чакам до края на м. юли и ще пристигнат.

3-Way.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

3 hours ago, garcho said:

Еее, колега, толко си упорит и търпелив, че чак се размърдах да видя какво е останало в историческата съкровищница! Те това само е останало с все струните ми от регистрацията във форума. Ако ти вършат работа, са твои завинаги в името на китарологията. 🙂

448225128_1668726737223266_5471025294826863489_n.jpg

448090924_784330177169871_6286369716783067587_n.jpg

Писах тук, писах на лично съобщение, май нищо не се е публикувало.

За мен и моята цел имат перфектен външен вид, личи си, че са брутално използвани, а аз търся точно това :-) Дори се бях отчаял, че ако състаря новите, няма да се получи достатъчно добре. Ако си готов да се разделиш с тях, или поне с две от тях, виж личното съобщение, което съм ти изпратил, ако е минало.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на garcho, който обеща и веднага ми изпрати ето тези неща на снимката.  Направо не повярвах на очите си, като ги видях – боядисвани, с излющена боя. Не само две, всичките са в комплект и са перфектни.

Няма начин да се получи  този външен вид, придобит в течение на много години, защото изкуственото състаряване винаги си личи. Обърнете внимание, че дори болтчета са различни.

Как можах да махна боята от китарата, направо съм бесен :-)

Guitar-STR-840.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Абе... ще стане работата, остана само да ремонтирам усилвателя и да намеря врътките за опъване на струните. 

Очаквам звук от 70-те години на миналия век, както се пее в една песен  - рокът не загина, само време мина :- )

Key.jpg

Regent-G1.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две китари от тогава, едната е електричка, мисля че е Орфей, с оригиналните адаптери, байндинга леко се е разлепил, иначе е в идеално състояние. Адаптери, всичко. Формата е тип SG/Yamaha Revstar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, Voidhanger said:

Имам две китари от тогава, едната е електричка, мисля че е Орфей, с оригиналните адаптери, байндинга леко се е разлепил, иначе е в идеално състояние. Адаптери, всичко. Формата е тип SG/Yamaha Revstar.

Качи снимки на електрическата китара. Ако я продаваш, изпрати ми и цена - въпреки че търся конкретно негодна за употреба ел. китара, не толкова заради парите, колкото поради други причини, ако твоята е достатъчно олющена и очукана за моите цели...  :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Продуцент написа:

Качи снимки на електрическата китара. Ако я продаваш, изпрати ми и цена - въпреки че търся конкретно негодна за употреба ел. китара, не толкова заради парите, колкото поради други причини, ако твоята е достатъчно олющена и очукана за моите цели...  🙂

Ще я снимам по-късно и ще ви изпратя снимки. Продавам я.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело с китарта. Изглежда от хубаво дърво и според мен ще звукне доста добре. Преди години пробвах да реставрирам няколко китари, резултата беше повече от задоволителен. Дървесината им е добре изсъхнала и има страхотен резонанс. С грифа ще видиш зор, но ако го запазиш и той така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Voidhanger Здравей, китарата е много хубава, но изглежда съвсем в изправна и използваема, а аз търся негодна за употреба. Освен това трябва да е solid-body, а твоята е semi-acoustic по ето тази класификация:

Guitar-Info.jpg

Редактирано от Koobenot
форматиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.