Jump to content
Българският форум за музиканти

Harley Benton SC-Custom Plus EMG


Voidhanger

Recommended Posts

1 hour ago, Ламби said:

Още повече не съм виждал не брандиран инструмент в ръцете на музиканти,които свирят по концерти вероятно не е защото не познават лютиери.

Или тролиш, или не осъзнаваш, че всички тези брандирани инструменти на големите музиканти са правени по поръчка от лютиери, просто тези лютиери работят за Gibson, Fender и останалите известни производители. Допълнително, надявам се осъзнаваш, че големите са също така рекламни лица с договори и правят пари от цялата работа. Освен ако не мислиш, че свирят на китари от конвейера и някой идва да им каже с какви адаптери ще им бъде личната серия, без да ги пита.

Много е важно и на какъв марж продават отделните марки, за да се направи адекватно сравнение. Ние може да не знаем това, но можем да предположим, че маржът (чистата печалба) при един Gibson или дори Epiphone е по-висок, отколкото на Harley Benton, защото големите брандове таксуват солено за собственото си име. Затова и на мен би ми бил доста интересен експеримента на @Rezachka , ако все още е на дневен ред. При лютиерите пък може да си сметнеш цялото ценообразуване, това е един от големите плюсове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, Yo The Real said:

Освен ако не мислиш, че свирят на китари от конвейера и някой идва да им каже с какви адаптери ще им бъде личната серия, без да ги пита.

По тоя въпрос съм гледал clinic с Mark Holcomb от Periphery, ама беше преди няколко години, свири си на живо с неговия signature factory, без модификации и разказва как на едно летище нещо станал фал с багажа и просто като кацнали отишъл в местния магазин и си купил/наел същата за вечерта ... това е една от далаверите да свириш с factory китара, обаче най-големите знаменитости със сигурност са с custom неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли.че Харли Бентън са изключителни инструменти и Томан ги продават евтино за да могат клетите източно европейци да си ги позволят.Надявам се да видя скоро някой музикант средна ръка с Харли Бентън да свири пред 500 души поне.Опитите да забременее мъж продължават без успех засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:Господа, успокойте страстите. "Нека има любов", както се пееше в едно парче. Музикантите не останахме много, пък да вземем и да се изпокараме по между си ... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Ламби написа:

Да разбирам ли.че Харли Бентън са изключителни инструменти и Томан ги продават евтино за да могат клетите източно европейци да си ги позволят.Надявам се да видя скоро някой музикант средна ръка с Харли Бентън да свири пред 500 души поне.Опитите да забременее мъж продължават без успех засега.

Ламби, не мога да си спомня, но някой от големите звезди, беше свирил пред няколко десетки хиляди с най-евтиния Страт на Харли Бентън и беше очарован. Но наистина не помня име. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво намерение да се карам с когото и да е.Харли Бентън са бюджетни инструменти и изключителни попадения не трябва и не бива да се търсят там.Все пак всеки има глава на раменете си,парите са негови и може да ги дава за каквото си иска.Относно така наречените къстъм инструменти изработени по поръчка са изработени на същите машини от същите работници поне в големите фабрики.В гаражните работилници на знайни и незнайни лютиери се изработват инструменти,които ако се сложат между китайските китари в магазина може да стоят години преди някой да се навие да ги плати.През това време лютиера гладен ли ще стои?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе има и БГ лютиери, които постоянно имат поръчки и правят неземни китари. Не казвам, че Бентън са най-добрите киитари на света, но с малко стандартен лютиерски труд, могат да станат много добри. Скритите проблеми при тези китари са избора на дървесина и нейната обработка, която след няколко години се деформира и инструмента става годен за стената или за печката. Така, че ако китара за 400-500 лева изкара няколко години или десет да речем си е направо супер.Това с дървесината го бях чел някъде, но предполагам, че има нещо вярно. Хубаво и евтино, поне в нашето измерение няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 10/8/2023 at 12:45 PM, Ламби said:

Надявам се да видя скоро някой музикант средна ръка с Харли Бентън да свири пред 500 души поне.

YouTube is your friend. :) Не мисля, че проблемът е в това, че Harley Benton не могат да си намерят endorser-и, просто ми се струва, че бизнес моделът, по който се създават китарите е различен за "големите марки" и за "магазинните" марки като Harley Benton, да речем. Първите единствено разчитат на развойна дейност и рекламните им лица са самите endorser-и, докато магазинът, като Thomann да речем, на база изкарантие пари от продажби на чужди инструменти са събрали достатъчно пари, че да си направят собствена развойна дейност (независимо дали вътрешнофирмена или са я отдали на трети лица, като "контрактори") и накрая се създават марки като Harley Benton. Поради тая причина няма да видиш Billie Joe Armstrong да свири на Stagg или Harley Benton, а Epiphone. Мисля, че в един и същи ценови клас може да попаднеш на калпав Fender и на калпав Harley Benton, какво ме интересува мен като потребител, освен ако нямам някаква "окултистка" принадлежност към фирма, като например - Gibson fanboys, Fender fanboys, Apple fanboys и т.н. от кой бранд ми е китарата? Ако държи строй, звучи добре и удобна за свирене, ако ще "Препарирана невестулка" да пише на нея, все тая ... :greenball:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А точно тоя пич иамх предвид. Е, не е Дейвид Гилмор по известност, ма пак върши работа😄 А иначе "Препарирана невестулка" е култово 🤣

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.