Jump to content
Българският форум за музиканти

Височина на седла при стратове


Recommended Posts

Имам едно питане. Някой може ли да ми каже как се постига правилен радиус на струните при страт бриджовете, които имат настройка на всяко седло?
При туноматик-а радусиа си е заложен, ама какво се гледа при другите?
Имам предвид с колко трябва всяка струна да е по-висока от предишната?

Например искам шеста да е 1.2мм, после пета и четвърта по колко да са? Първа ако е 1мм - втора и трета колко да са?
Поръчал съм си уред за измерване на радиуса за под струните, ама ще дойде след месец, та затова се чудех дали има някакъв начин и без специализиран инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти трябва толкова плавно, по принцип сваляш до възможно най-ниския екшън (ти си преценяваш колко buzz е приемливо), и вече зависи колко е правилен левълинга/ износването на прагчетата.
Не мисля че някакви разлики, дори цял милиметър, пречат особено при свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, горе-долу де, не с прецизност до микромилиметри. Еми защо ми трябва, човек трябва да си намира нещо да ръчка в свободното време 😁

Други ден като дойде китарата с Евъртюна, първото нещо дето ще направя е да сваля екшъна🤣

Редактирано от Voidhanger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изненадващо е колко добре може да звучи дори евтина ел. китара,като и вдигнеш леко струните,извън мантрата на кашкавалените пръсти за ниския йекшън.Аз съм пробвал да сваля струните максимално-пречи на вибратото,е за такива дето не знаят какво е това сигурно е удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На китари, на които е 'вибратено' повечко, се налага втора корекция за 'най-нисък екшън', след като се посвири... :D

Тук точно, отделната корекция на седлата идва таман. Пък радиуса... какъвто такъв...

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.