Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от скрап


Recommended Posts

Във връзка с предното мнение, сори за офтопика...

Един съфорумник тук, преди време се похвали, че му изработили електрическа китара

от нищо и доста добри отзиви имаше, включително и за звука (не се сещам кой точно беше).

А под скрап разбирайте гол материал, не боклук естествено.

Също искам да попитам китарите в крайна сметка от какво са изработени, ако не от предварително

направени заготовки...

 

(с по-горните редове, не искам да остане впечатление, че се заяждам, далече съм от тази мисъл,

последното изречение е въпрос)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Възможно е, но има и изллючения във всяко едно такова начинание. Може тази китара да е с много як звук в момента :unsure: А и тя си има сантиментална стойност за Горъра. Той така се радваше като я започна и толкова нерви скъса. Аз лично искрено се радвам на хора с подобни инциативи и такива умения, защото ако не го можеш, накрая си става наистина китарен боклук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с мнението на П.Давидов, мога да кажа, че няма смисъл всички китари да звучат невероятно страхотно, понеже не всички музиканти са богати професионалисти. За повечето хора е достатъчно китарата да има някакъв тон, и да е вярна. Другото вече е за про работа.

 

Повечето кремони нямат добър тон за дисторшън, но звучат доста приятно за чисти партии(ако са сетъпнати като хората, разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под скрап аз разбирам боклук, нещо негодно,непотребно, изхвърленс! Ако и механиката и електрониката са скрап в по горния смисъл то какъв звук може да се очаква от такъв инструмент? Виж за сантименталната стойнност, това е друго нещс!

Колкото до звука с дисторшън смятям, че не дървесината е виновна а жалката електроника!

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е скапана заради плоския си като на класическа китара гриф и заради безумно големият action - струните са на 15 метра от грифа дори когато смъкна магарето до нула (то всъщност само така стои - още преди 15 години махнах смешните винтчета за вдигане нагоре).

 

Всичко останало по китарата е в графа "поносимо". Тонът при свирене на сухо е доста приятен и като цяло дъската звучи добре. Купих я преди 15-16 години и дървото е сухо като барут.

Интересното е, че тонът и се подобри след всичките ремонти.

 

Ще запиша нещо с тази дъска да кажете как ви се струва като звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе човек много яка китара си си издялкал с теслата направо върха :P и като си чета форома се вдахновявам да си издялкам и аз 1 китарка. и така докато си чета си отговорих на доста въпроси други си си отговорих с чичо Google но едно ме гложди и искам да питам. Адаптерите и магарето на какво горе долу растояние стрябва да са. има ли определено и при сяка китара как се изчисляват. щтото нарисувах си тука 1 страхотно дизаинче на китарка и ще се захващам да си я правя сега си търся дърва и инструменти.

 

Аре с здраве и бира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера взех от приятел непотребната му кремона - същата, като тази на Горера

мисля да я стегна кораво, да я пребоядисам и да сложа хъмбъкер на бриджа

обаче тя е рязана за наклонен сингъл......някакви идеи имате ли? мисля да сложа пикгард и върху него да хложа хъмбъкера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера взех от приятел непотребната му кремона - същата, като тази на Горера

мисля да я стегна кораво, да я пребоядисам и да сложа хъмбъкер на бриджа

обаче тя е рязана за наклонен сингъл......някакви идеи имате ли? мисля да сложа пикгард и върху него да хложа хъмбъкера?

 

Хубаво, ама помисли ли първо дали си струва усилията и инвестициите?

Хъмбакер - 1 бр.

Нови Ключове - 6 бр. (Не вярвам оригиналните да са някъде макар и близо да необходимия минимум)

Нови Прагове - 1 комплект (Принципно съм забелязвал, че това е първото нещо, което дава фира при ел.Кремона)

Пик-Гард - 1 бр.

Боя ....

 

Възхищавам ти се на ентусиазма! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зависи дали имаш време, и дали те сърбят ръцете.

 

Хъмбъкер-30 лв.

Прагове - 22лв.

Ключове - такива, като за твоята глава 3+3 - около 20 лв.

Пикгард - разноски 10-15 лв.

боя - 30-ина лв за консумативи, най-много 40.

 

около 120 лв. Още малко и си взимаш нова китарка, която изглежда много добре, може би малко по-добре от тази след цялата интервенция.

 

Но за звука не знам - новите китари за по 200 не звучат особено добре, а това дали твоята ще звучи както трябва зависи от това, дали си попаднал на добре звучаща.

 

Затова - слушай, и мисли..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам скуаиър стратокастер (стандарт серия) и орфей зебра (от отпадъчни материали - с разни махагонови трески), който сега тунинговам. Досега съм му правил подложка под грифа, малко оформяне и запълване на дупките от оригиналните адаптери, нов фингърборд и разни такива. Преди няколко дена сложих 1 бридж хъмбъкер и 3 струни за проба (в момента цялата китара е на голо дърво и кит) и сравних със скуаера - разликата е ОРГОМНА - орфея има много по-плътен и мощен звук!!!!

Честно казано не очаквах че скапана бг китара от отпадъчни трески може да звучи мнооого по-добре от китара само от 3 парчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пичове, китарата ми харесва как звучи

не е въпроса за 200 или 300 лева

аз хубава китара, на която да свиря си имам

 

за мен е важна тръпката да вдъхна живот на един отдавна отписан инструмент

 

ето семпъл, кофти изсвирен, струните бяха ненормално високи и поне на 5 години :)

 

http://media.putfile.com/kremona

даже и на драйв ми харесва как звучи, макар че е с куцата БГ електроника

 

ще и туря аз един димарциио :)

 

днес свалих боята, изтъних грифа и махнах праговете за да изтъня и фингерборда

префасонирах и главата :) скоро очаквайте снимки

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати ми грифа, ако окензаш китарата. :metalist:

 

PS:

Междудругото, някъде в БГ продават ли се резервни грифове или тела на китари? Демек, има ли някъде български Warmoth? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе човек много яка китара си си издялкал с теслата направо върха :metalist: и като си чета форома се вдахновявам да си издялкам и аз 1 китарка. и така докато си чета си отговорих на доста въпроси други си си отговорих с чичо Google но едно ме гложди и искам да питам. Адаптерите и магарето на какво горе долу растояние стрябва да са. има ли определено и при сяка китара как се изчисляват. щтото нарисувах си тука 1 страхотно дизаинче на китарка и ще се захващам да си я правя сега си търся дърва и инструменти.

 

Аре с здраве и бира

По принцип има много теории и формули за разположението на адаптерите - има там разни sweet spots и прочее, зависи и с колко дълга мензура е твоята китара и т.н.

Виж това: http://www.till.com/articles/PickupRespons...x.html#position

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана въпрос за SCRAP по-рано, та да кажа, че(доколкото си спомням), когато човек започва да прави нещо оит начало, май му викаха "from scratch".

 

А кое от двете, горере, си имал предвид, ти си по-наясно:metalist:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.