Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от скрап


Recommended Posts

За конвертирането акустична >>> електрическа: Може.

И въобще няма да звучи зле, според адаптера и т.н.

Някъде на касета ми се мотае мой запис от 1995, на който жуля корав метъл с акустична китара.

Но е добре да си уплътниш кухината на акустичната и то много добре, защото иначе струните започват да се възбуждат и да вият.

Дурго, което трябва да имаш предвид е видът акустична китара - ако е такава с truss rod, пригодена за метални струни, значи всичко е ОК.

Ако е класическа китара, правена за свирене с найлонови струни, то по-добре не и слагай метални, за да я правиш електрическа. Ще си преебеш грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Искам да питам, защото не съм от София и не мога да проверя. И въпроса ми е дали в xxxx продават планове за ел. китари? Примерно с размери, модели и т. н. щото искам да си прая Strat.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости. Има в интернет почти безплатно (пък някъде си е и баш безплатно)

 

ае со здраве и весело порещане на новата година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсил съм готови разпечатани схеми или шаблони по музикалните магазини във Варна и в няколо други града, но не съм намирал.

Ако сте виждали някъде, пишете в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това:

 

http://www.guitar.ru/articles/making_guitar/bass/

 

За начало може да ти свърши работа

Надявам се че поне малко поназнайваш руски :green:

 

Имаш уникално подробна схема на тялото и грифа, а и връзването на адаптерите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Snowwhite Пуснато: Apr 6 2005, 01:02 AM 

 

Относно байцовете - давам ти една уникално удобна стара рецепта :

 

Набавяш си листа от орех, към тях може да сложиш и такива от череша/вишна.Тях ги вариш на слаб огън до пускане на всичката чернилка.На около 2 натъпкани шепи листа минимум 500 милилитра, максимум литър студена вода.Слагаш на котлона, пускаш листата вътре(не е нужно да ги трошиш, а и ще ти е трудно да ги прецедиш после), включваш котлона на 2-3 и похлупваш.Чакаш да заври и намаляваш или изключваш котлона и оставяш да "къкрят" листата.Общо час-два се варят, през това време трябва да не изстиват много-много - проверярай как е хавата и включвай котлона, като заслабне огънят.След това изчакваш да изстине с листата вътре и прецеждаш.Слагаш на тъмно и студено, държиш едно денонощие.Прецеждаш пак и сипваш на литър вода 200-300 милилитра спирт, в зависимост колко процентен е.За препоръчване е този над 80%.Аз си намирам 97-98%-ен.И това е - готов си - с това мажеш и прави много естествено тъмни светлите дървесини.Ако искаш да бие на червено малко(кестенов цвят) слагаш във водата и 3 пакетчета чай "Хибискус" - казвам ти това, че най-лесно ще го намериш.Ако искаш цветът да е зеленикав(тъмно маслено зелено-кафяво) слагаш половин връзка копър и гледаш трепач.Ако ти трябва само тревисто зелено за някой по-светъл материал - горните процедури, но слагаш само копър във водата.Може и няколко листа спанак.С това напвремето са боядисвали дрехи - устойчиво е като цвят,особено ако положиш слой политура.Има и още, но в момента не ми се пише, че не ми е само това на главата, а и става прекалено дълго това ми мнение.

 

Леле мамо на тва требе да му сложиш малко оризец да набъбне. След това сол, черен пипер и два стръка пучудивчовец. Ще стане страхотна манджа.

 

Защо бе скъпа да варя градината на баба ми и след това да сложа ВОДЕН извлек върху китарата ми /за която дъските казваш че трябва да съхнат 50 години/

 

Относно дървесината - за акустичен инструмент тя трябва да съхне поне 50 години, за да е наисина качествен той.Всяка уважаваща себе си цигулка и класическа китара, както и особено по-големите щрайхови инструменти се правят от абсолютно изсъхнала и "размърдала" се на воля дървесина.

 

а да не отида до първата железария в която продават такива байцове, че ще докарам и цвят на марсианско дърво :bravo::D;)

Редактирано от Mickey von Bastard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съфорумник беше дал линк :D

 

 

 

Тук му е темата

 

заповядайте ! На мене ми помогна да се светна за електрониката на китарата!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Най-сетне направих що-годе сносни снимки на дъската.

И ги пускам точно две години по-късно. :lol: :lol: :lol:

 

Това беше китарата преди да започна да се ебавам с нея:

kremona9du.jpg

 

А това е тя след подобренията:

s5001207zw5.jpg

s5001208nt6.jpg

s5001209xq0.jpg

s5001210rz1.jpg

s5001215cl3.jpg

s5001213fb8.jpg

 

 

 

Дялкайте си китарите редовно, за да ги поддържате във форма.

Успех на младите дъскорезци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фешъна е ОК, ама малко ми е трудно да приема идеята за 3 едновременно работещи адаптера...

Дай малко инфо как точно е вързана.

 

 

Иииии... фретборда ме кефи повече в първоначалния си вид, разказва истории някак ... :lol:

 

 

Но като цяло браво, явно търпение и упорство му е майката

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фешъна е ОК, ама малко ми е трудно да приема идеята за 3 едновременно работещи адаптера...

Първоначално бях вързал само бридж адаптера. Другите просто стояха да запълват дупките, зщото навремето ме домързя да ги махна и да запълня гнездата с дървени трупчета, които после да китвам, шлайфам и боядисам.

 

После реших, че ще вържа и трите адаптера - да не стоят бадева.

Последователно свързване.

Сигналът е много силен и се намали шума.

 

В крайна сметка всичко е козметика, защото и китарата и адаптерите са менте, така че, приемам коментари само за външния вид. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.