Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от скрап


Recommended Posts

Gorer, главата изглежда зловещо!! А можеш и да я използваш като поставка за чаши, между рогцата - когато китарата е в хоризонтално положение :)

Хахаха, един френд вика: "Защо си направил главата като отварачка за бира?!!?!"

Сега ти я сравняваш с поставка за чаши.

Абе добре съм я докарал явно... а се надявах, че поне малко ще мяза на глава на BC-Rich... rotfl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 158
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

BC-Krem.jpg

ах на бати главичката :);)

Тялото как е я покажи че ме зариби от всякъде

Явно се очертава голем джангър :beer:

тука един така... некомпетентен въпрос..

Ако тялото е боядисано с много пластове боя или някви специални лакове , влияе ли на звука ,вплътнява или разрежда, или гледам прекалено много филми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има снимка на тялото нейде из раздела за изработка на китари. Май в една от темите за боядисване на AXE.

Maлко идиотско се получи, защото тялото е правено по Ibanez JS и е досата обло и закръглено, докато главата е изръбена по светлия пример на BC Rich.

Двете неща си контрастират и никак не се допълват, но нищо - тъкмо ще е по-кичозно и по-rock'n'roll.

За лаковете и боите - нямат никакво значение за зука.

 

/off: Дръпни от мен старите неща на Avulsed. Ако бачка хъба, де... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една снимчица на китарата с грифа. Снимано е с отвратителна сапунерка, но долу-горе ще схванеш идеята - рогцата на тялото са удължени и "разкрачени", ръбовете на контура са заоблени до капковидна форма и т.н. Голяма играчка беше работата по тялото, защото ползвах само дрелка и самоделно направени накрайници, с които да изтържа излишната дървесина.

Kremona.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kremona.jpg

че много зло изглежда т'ва :happy::happy:

като и завинтиш болчетата ще чакаме овчи идна снимка :happy: и видео и албум !

кво ще пише на главата?

Ще има ли Gorer по грифа .. въобще некви визуални тунинзи ще има ли? как си го замислил?

абе как го стърга това верно дя...моята такава кремона ( най добрата която съм имал в БГ ) беше от чам... всеки път като я изтървах с калъфа изтръпвах че ще се нацепи като цепеница .... добре са ги направили все пак така ли.. шъ взема да пазарувам някоя барака и да я оправя и аз да еба

направо се зарибих, че наскоро се запознах и с един резбар!!! хохохо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята беше на главата да пише със старобългарски шрифт "Дзверъ" :), но засега мисля да я оставя непокътната - просто нямам време да се занимавам да правя надпис.

По грифа също няма да пише нищо - в момента, ако забелязваш от гадната снимка, на 3, 5 и 7-мо прагче има издълбани ромбоидни гнезда за инлеи. Нямам материал, с който да ги запълня. Разбойникът ми беше пратил седеф на листове, но хич не мисля да го хабя за тази ДЪСКЪ. Ще го пазя за някое бъдещо изпълнение (скоро, ако е рекъл оня, ще направя една ръбата талпа, мой дизайн - там ще приложим и седефа).

 

За стъргането - много исках да направя рогчетата дълги и елегантни. На Кремоните са къси, тумбести и набити като на Стратокастер, а мен така хич не ме кефят.

Първо пробвах с пила - много зор, много неудобно и просто не става. Мислих, умувах и ми дойде гениалната идея да шкуря като гламав с много едра шкурка докато отнема излишното дърво. Оставаше да измисля как да автоматизирам процеса - определено нямаше да го правя на ръка :)

Взех една голяма отвертка и навих на дръжката и хартия и тиксо. Когато стана задоволителен диаметър, сложих отгоре лист много едра шкурка - номер 60. После стегнах върха на отвертката в патронника на дрелката и почна едно тежко и изпълнено с псувни стъргане на рогчетата.

Отвертката беше от онези дето оста се вкарва в дръжката и можеш да ги ползваш от двете страни. Именно затова по време на работата дръжката с шкурката на нея постоянно изхвръкваше и я гоних из помещението.

И понеже бях застъпил китарата с крак да не бяга, на два-три пъти чух как чамът изпращя на умряло под обувката ми. По принцип няма как да се сцепи напълно, защото от двете страни го държат като в сандвич два пласта дебел фурнир от твърдо дърво. Ако искаш, ще ти разкажа и как оправих вътрешните сцепвания :happy:

 

Пак с помощта на дрелка (но този път взех шайба за едра шкурка от един авер) направих заоблянията на тялото - на снимката не си личи, но в момента тялото е като Ibanez JS - капковидно и обло по ръбовете.

 

Това е, вземай някоя талпа и я подкарвай. Ако нямаш инструменти, импровизирай - на човек му идват идеи. :)

 

ЕДИТ:

направо се зарибих, че наскоро се запознах и с един резбар!!! хохохо

На търновски жаргон "резбар" значи хомосексуалист, така че, внимавай с какви се запознаваш. :happy: :happy: :happy::happy: :green:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега като се замисля е трябвало да направиш подробен снимков материал:bravo:

ебах ти култа ще е да се види как си я мачкал с дрелката :bravo:

степ бай степ един вид

в интерес на истината вчера се загледах по един иструменти и не бяха скъпи .. ма да видим де може да и да се навия по нататък да го направя

некой B.C.Fog или j.Rich

:P

преди време като се оглеждах за некоя китарка, понеже не исках да харча 500 евро за класики щото ми е за крастата само , ми попадаха разни Сатаг-ове и Ямахи втора употреба на доста символични цени.Очукани верно беха ама за целта ще станат.

Като назрее момента ще питам като луд сега за сега ще се навивам :bravo:

Макар че ме блазни идеята да си направя китара , много ме блазни и идеята да звучи добре.В крайна сметка незнам дали ще е по кофти от мойта ама все съм си мислел че материала е много важен.нензам от някоя очукана пасифика дали може да стане нещо.Ако все пак с един адаптер се оправят нещата нямаше да има толкова разнообразни високо струващи китари..или за Метал няма голямо значение :bravo: ко ш кайш?

Другото което ме интересува живо е да е със седем струни грифа :bravo:

може ли да се напасне някой нормален който е по широкичък така..или трябва да е задължително севън стринг гриф? и колко излиза такъв ако може да се купи да речем?

...много въпроси станаха май :bravo:

ма като не работи ХЪБ-а нема как да чатим деба :bravo:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pacman е човекът за тези въпроси. Аз съм само аматтьор, който бичи дъски с квото намери :bravo:

По принцип със седем струнния гриф ще е проблем напасването в сокета.

Вземай нещо и го разбичвай. И да внимаваш с "резбарите" :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе резбара е наше момче , даже в Търново е живял до скоро :bravo:

става въпрос че може момчето и ако стане ще правим релефни китари ххихихихи :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може - за седем струни - на 6-струнен гриф. Напрежението на струните ще е малко по-голямо, но малко ... Ако можеш да преживееш толкова тесен string spacing... За смяната на горното мостче (nut-a) и +още 1 ключ-работата е ясна. За да побереш струните в рамките на грифа, използвайки 7-струнен струнник, ще трябва да направиш нови 'канали' за струните в saddle-ите на струнника :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се слага и нов седемструнен бридж и да се правят нови гнезда за по-широките седемструнни адаптери.

Как се казва това момче от Търново? Резбаря, де. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги :bravo:

не се занимава сериозно, хоби му е.Учил е в Търново преди време ..

 

а колко струва един 7 струнен гриф? продава ли се по принцип или трябва до кръдъ от некъде?

щото има за по 250-300 евро като много нови китари севън, така че ако грифа шъ ми излиза към 150. да речем..... :think: май ще е по добре да си я спестя и купя , а за тръпката да разбича некоя обикновенна шеструннка просто:bravo:.

 

абе Пакман-а де са ти прайс листите на тебе:bravo: да ги поогледам така лекичко :bravo: а?

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако искаш да имаш още една китара най-добре си вземи нова дъска и не се занимавай с дърводелски изцепки.

Ако искаш да поспортуваш - купи си седемструнна талпа и издевателствай над нея. Резбовай я, едно-друго...

Грифовете не са много евтини - движат с емежду 80 и 300 долара. Скивай тука примерно ей за този как върви ценоразписа, според какво с аму сложили и как: http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks....=kws_warmothpro

Иначе хората предлагат богата гама от дизайни и дъски за дялкане: http://www.warmoth.com/guitar/necks/necks.cfm

Тоя Георги не го знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Гошето не е дърво резбар профи дя, има някви длета и му е интересно не е майстор.

Тия сайтове много яки и много скъпо ще излезе удоволствието така ми се струва...

шъ видя некои испански сайтове..ма кът ги знам кви са шмрънкозъбели само акустик ще изкопая B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.