Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

яко, за лев и педесет, после се мъчиш 2-3 часа в шкурене.... Дам, чувал съм, че е хубаво по време на нанасянето да си спестяваш после работа, да гледаш да е гладко, да не е повече от колкото трябва, да не е малко. После па като шкуриш да внимаваш да не махнеш много, че да трябва пак да слагаш наново. Яко забавно е, а аз и ще го усетя скоро колко е весело ;р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така от бая време се каня да питам.

Та значи сега лятото почвам мой проект за правене на ел китара тип експлорер обаче имам един проблем-не мога да си представа как да направя дупката, която свързва двата адаптера и тази ,която свързва потенциометрите.Не искам да слагам пикгард-искам са е езчистена и най-вероятно ще я правя бяла-трибют то Джеимс... Та ако някои знае как д ми помогне да пише

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така от бая време се каня да питам.

Та значи сега лятото почвам мой проект за правене на ел китара тип експлорер обаче имам един проблем-не мога да си представа как да направя дупката, която свързва двата адаптера и тази ,която свързва потенциометрите.Не искам да слагам пикгард-искам са е езчистена и най-вероятно ще я правя бяла-трибют то Джеимс... Та ако някои знае как д ми помогне да пише

Ако имаш предвид дупките, през които вървят кабелите - пробиват се с дълго свредло. Ако нямаш и/или не можеш да намериш дълго свредло, ето ти един трик от бате ти Горер МакГайвър: направи си свредло от дебел електрод за електрожен - сплескай у върха и го подостри на шмиргел.

Друг вариант е с мек накрайник за дрелка или Дремел.

Не се притеснявай, ще стане Езчистена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хей здрасти! мначи от доста време чета и ми е адски интересно щото и аз имах мерак да си прая RR сам обаче се отказах... и си купих :D и гледам ся че не можеш да си намериш от доста време гриф и чак току що се сетих човек че съм гледал в нета как се прави затова виж тук http://projectguitar.com/menu/tutorial.htm може да ти помогне (ако имаш материал случайно) има информация и за направа на тела и мн други кирийки и шашми тъй че дано да ти свърши работа :)

p.s.: ам мисля че това е точно което ти трябва ;)http://projectguitar.com/tut/anck.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, може да се каже, че тези упътвания от твоя линк ги знам на изуст ис и ги преговарям по 10 пъти преди лягане.

С други думи, знам как се прави гриф, но знанието ми е най-малкият проблем.

Ако прочетеш внимателно темата, ще разбереш защо не си правя сам гриф.

Не е поради липса на упътвания в нета де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок човек... ама сега ми идва на ум дали не може тва да се използва направо върху готов гриф... смисъл да му резнеш главата ( :P ) и да я лепнеш по ъгъл после или нещо такова и само да си я оформиш... само дето местата на ключовете става малко странна за RR ама се пак... не знам ако имах свободен гриф бих пробвал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За заинтересованите, ето какъв кит си взех:

kits5002129qv3.jpg

тоя кит е хубав - в момента имам същия, преди него бях взел 2 вносни и бяха много калпави - като изсъхне се напукват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок човек... ама сега ми идва на ум дали не може тва да се използва направо върху готов гриф... смисъл да му резнеш главата ( :P ) и да я лепнеш по ъгъл после или нещо такова и само да си я оформиш... само дето местата на ключовете става малко странна за RR ама се пак... не знам ако имах свободен гриф бих пробвал :)

И за това писах по-горе - да се конвертира главата на обикновен "фендерски" тип гриф в Джаксънска е много сложна задача най-вече заради ъгъла спрямо фингърборда (един вид главата се "чупи" назад) - нещо, което го няма при грифовете от Скуайър (каквито имам аз).

От глава на скуайърски гриф спокойно може да се направи права остра глава в стил Ибанец без лепене и само с изрязване, но главата отново няма да има ъгъл и ще стои грозно на такава китара (не обичам главит ена Ибанец).

Благодаря за ентусиазма и за това, че искаш да помогнеш.

 

@Overdrive, и аз така чух за другите.

Добре, че не взех на "Мастър" - наскоро разбрах от патили, че се напуквал.

 

Този кит, който взех аз е холандско производство з анашия пазар.

Мисля, че се води "еластичен" - аз си го тълкувам, че няма да се втвърди много, но няма и да се нацепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да се върнем към темата: всички топове на китарата са залепени.

Може да се каже, че оттук нататък остават само бързи процедури, които не изискват чакане и бавене (както е е при съхненето на лепилото например).

 

Сега идва най-важната част - изчисляването на дълбочина за нек покета, неговото фрезоване и най-важното - намиране на наклона на грифа. От това зависи дали ще стане добра китара или просто сап.

 

За да мога да направя всичко това и да завърша китарата, трябва да имам бриджа в мен, а аз го нямам.

От бриджа зависи изчисляването на наклона на грифа. Затова трябва да го имам в наличност преди да почна да фрезовам каквото и да е.

 

Някой продава ли Tune-O-Matic бридж?

Ако не, ще се намерят ли добри хора да ми го купят от xxxx и да ми го пратят с наложен платеж?

Пишете ми на ЛС или тук в темата.

 

Ако намирането на бриджа се забави, бави се и завършването на китарата. :greenangel:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че спазарих адаптер.

Очаквам момчето да си види личните съобщения и да ми го прати.

 

Остава само бриджа.

Ще изчакам някой да каже къде в София има черни TOM бриджове и ще си поръчам от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересно четиво!!! :thumbdown:

Като мексикански сериал съм го гледал - с отворена уста и пресъхнало гърло. Даже две-три мушици извадих отвътре след последния пост! :hysterical:

 

Айде да става, че не се търпи толкова чакане!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Благодаря, темата наистина е почти толкова интересна колкото латино-сапунка.

Проблемът е, и че се проточи точно като такава. :hysterical:

 

Засега нямам гриф, адаптер и бридж.

Но съм казал, че ще завърша китарата, така че ще трябва да си ги измисля някак си. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, де, шегувка само. Супер е интересно! :thumbdown:

 

Относно предложението да си направиш гриф каза, че нямаш читав матриал. Мислил ли си да поискаш от някой да ти продаде на разумна цена такъв материал? Например Диката. А за фретовете...притеснява ли те някой да ти помогне? В крайна сметка ще стане хептен кастъм! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ No problemo, amigo, и аз се шегувах. :) Честно казано, предпочитам латино сериал с готини мадами пред стърготини в носа, но какво да се прави - животът не винаги е сраведлив.

 

А иначе не съм питал никой от професионалните лютиери дали имат излишен мат'рял. Ще се поинтересувам.

Темичката се затлачи - вече си говорим общи приказки и обсъждаме хипотетични варианти, а трябва да се дялка. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.