Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Ех мама му стара. Предлагам на направим кампания за намиране на гриф.

Не се ебавам..може да си наслагаме в подписите, че се търси такъв гриф..и евентуално твоя поща.

(ако не искаш да си даваш личната..може да направиш една нова и там да получаваш евентуално изпратените писма) :hysterical:

Аз мога да сложа подписа в още 2 форума, където пиша по- често. ;)

Ако и вие го удобрите казвайте. Целта ми е да популяризираме малко търсенето.

Все пак Горер не трябва да се отказваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ех мама му стара. Предлагам на направим кампания за намиране на гриф.

Не се ебавам..може да си наслагаме в подписите, че се търси такъв гриф..и евентуално твоя поща.

(ако не искаш да си даваш личната..може да направиш една нова и там да получаваш евентуално изпратените писма) ;)

Аз мога да сложа подписа в още 2 форума, където пиша по- често. ;)

Ако и вие го удобрите казвайте. Целта ми е да популяризираме малко търсенето.

Все пак Горер не трябва да се отказваме ;)

Ейй, вярно бе, как не се бях сетил досега!!! :hysterical:

Сега сериозно: Виж ми подписа - от три месеца си стои просто... подпис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе аз го видях подписа.

Мисълта ми беше, че като го имат повече хора ше се разбере на повече места.

Еми на кои други места е желателно да се разбере?

То във форума за музиканти, ако няма хора, които д апродават подходящ гриф, аз не се сещамз а други места, дето ще има.

Стиг аглупости. Сега направете една кампания с фондация за намиране на гриф. ;)

Нещо като за оня Съвестин ли беше, къв беше, само че с още по-малки шансове за успех. :hysterical:

 

Моля ти се, стига глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понякога в И-бей излизат оферти за части. Аз така смятам да си събера следващата китара. Стига да имаш кредитна карта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понякога в И-бей излизат оферти за части. Аз така смятам да си събера следващата китара. Стига да имаш кредитна карта...

 

От месеци следя плътно какво става в eBay.

Рядко гриф от Jackson (пък бил той и от евтините Джаксъни) се продава под $100. И тов ае някакъв абсолютен минимум.

Сложи и доставка от поне $25 и се оказва, че за тези пари в БГ може да си купиш 3-4 грифа.

 

Ето ти нагледно как се движат цените там - някои грифове достигат цени, по-високи от на цяла чисто нова китара: ЦЪК

Обмислил съм всеки възможен вариант, дори най-абсурдните (какъвто е купуването от eBay) и нищо не ме устройва.

Просто не ми се дават 200-300 лева за купуване на боклуци.

 

PS:

Ако събираш части за китара и, ако китарата ще е тип Страт, обади се - ще ти продам гриф от Скуайър. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Горере - ЦЪК. По-добре е от 300-та долара, например за останалите...

 

Макар че сега като гледам highest bid 115 долара... :hysterical:

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере - ЦЪК. По-добре е от 300-та долара, например за останалите...

 

Макар че сега като гледам highest bid 115 долара... :hysterical:

Това ще с епродаде за около $120-$130 - има два дена до завършването на аукциона и буквално в последните секунди ще скочи зверски.

Къде го гледаш тоя highest bid от 115 долара?

 

Освен това този гриф е с гнусни sharkfin inlays - мизерните "метълски триъгълници по грифа, а на всичкото отгоре е и с нът за Флойд Роуз - две неща, които не понасям и не желая.

Има едни долу-горе сносни китайски грифове ментета, дето се мотаят из eBay и се харчат за по 25 долара + 80 долара доставка от ХонгКонг (такива цени за доставка искат китайците, за да си избият парите от ниските злаози :hysterical:), но те също са с гнусни триъгълници и с издълбани като за Флойд нътове. :hysterical:

 

Квото ми трябва на мене го няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали би ти свършило работа, но ЦЪК :/ Както и ЦЪК

 

На твое място бих гледал по европейските ибей-ове - поне по-малък шипинг кост ще има :)

 

Успех и искрено се надявам да намериш нещо до зимата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали би ти свършило работа, но ЦЪК :/ Както и ЦЪК

 

На твое място бих гледал по европейските ибей-ове - поне по-малък шипинг кост ще има :)

 

Успех и искрено се надявам да намериш нещо до зимата :)

Сам разбираш, че тези не ми вършат работа.

Трите трагедии от немския eBay са все едно грифове от Скуайър - прави глави, без ъгъл, тънки прагчета, д ане говорим, че са в кошмарно състояние.

 

А онзи гриф от английския eBay е прекрасен, но е със scalloped fretboard и с издълбаване за Флойдовски нът - отново две ужким "екстри", от които бягам на далеч.

Да не говорим, че продавачът продава само на хора от Обединеното Кралство, а дори и да продаваше на българи, цялата хава ще ми излезе към 150-160 лева - демек, колкото 3-4 грифа в България. :)

 

И-Бей в много малко случаи излиза на далавера, ако не си в самата държава на продавача.

А когато си на гъза на географията, както сме ние, далавера в 99,99% от случаите просто няма.

Единственият плюс в нашия случай се явява по-богатия избор на части, които иначе никой никъде на продава, но при тези цени ЕБЕМ ти далаверата!

Просто не можем да се наддаваме с хора, които получават по 3 хиляди паунда месечно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега почвам нов проект, за който не ми трябва почти нищо - поставка за няколко китари. :)

 

Успех и искрено се надявам да намериш нещо до зимата :lol: [/i][/color]

За зимата съм ти казвал. :)

Ще се отопляваме на дърва. Смърч и бук едновременно. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Според пазарлъка.

Моите ми излязоха по 45-50 лева парчето, да кажем, че от Джаксън ще са по 50-60.

 

А си купих и цяла китара Скуайър в перфектно състояние за 100 лева и после още една на части за 50 лева (от която е и единият ми свободен гриф).

Очевидно цените са народни. Кво да говорим повече.

 

А в eBay само грифовете вървят от по 120 бимбарици нагоре за парче...

Айде нема нужда, както казваше Кембълът (RIP).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Горере, човече, евала на ентусиазма ти и по принцип винаги с интерес чета постовете ти и особено тая тема, както и съм забелязал, че често сме на едно мнение с тебе, ама на тия последните постове направоо...

Ти искаш хем така, хем иначе. 'ем перфектната китара, 'ем страхотната интонация, 'ем визията дето ти се иска, 'ем ако може за 35 лева... еми не виждам как ще стане.

Не ти се дават 45 лева за прагове, не ти се занимава да пробваш, обаче пък "мизерните скуайърски грифове" са ужасни и не стават за "учебна цел" (каквоато доколкото разбрах е целта на проекта)

Моите ми излязоха по 45-50 лева парчето, да кажем, че от Джаксън ще са по 50-60.

Е като вървят по толкова, къде са? А и сам каза по-надолу, че самите грифове са си гадни. еми за 45 лева (колкото само прагчетата) няма как да се перфектния гриф.

 

От дурга страна искаш Джаксънски гриф, ама да не е с шаркфин, да не е с нът (айде това ясно), и ако може сигурно да е ис ривърс хедсток...

 

Просто като ги прочетох последните постове, останах с тия горните впечатления от всичко. Не го приемай като заяждане, просто го погледни от друг ъгъл.

 

Като помисля малко, честно да ти кажа не очаквам скоро да намериш за 50 лева гриф какъвто търсиш, освен при някакви добри стечения на обстоятелствата. Замисли се, че повечето хора, които си купуват Джаксън от ниските модели са.. да кажем "прохождащи метълчета" или както искаш ги наречи (никой да не се обижда, просто се опитвам да класифицирам хората, които биха имали тези китар) и повечето от тях най-вероятно са си купили Джаксън за да свирят Металика и болшинството от тях най-вероятно са със стрели. Дотук ако си съгласен, като се има предвид, че стрелите ниските са със шаркфин, някои и с флойд, тия болшинство отпадат. Значи ти търсиш другата част от хора, които си продават китарата или по-скоро грифа, която са купили за 500 лева и сега търсиш грифа им за 50... еми честно да ти кажа, по моя преценка, 2 месеца търсене... тепърва си в началото. Единствения вариант, които ми се вижда възможен в тая насока, е нечия китара да преживяла голямо корабукрошение и затова да е останал само грифа (и тя случайно хем да е от ниските модели, че да даде грифа евтино, хем грифа да е с точки, хем...)

 

Честно да ти кажа, според мен е най-разумно при тия обстоятелства да вземеш да окепазиш някой от грифовете дето имаш. Поне ще научиш нещо. Нали в края на крайщата, това е целта. Ако не стане, няма да го слагаш. Нали казваш, че и самия гриф си е гаден, все тая дали ще го окепазиш или не. Ясно ми е че не ти се харчат пари на вятъра за нещо, което не заслужава много такива.

 

:) В никакъв случай не приемай горното като някаква провокация или заяждане, просто друга гледна точка.

Айде дерзай и подхващай проекта, без да се обясняваш :D

 

Успех и кажи какво е станало!

:recourse:

 

едит: сега като го погледнах :D извинявай за дългия психологически профил, оставаше само да кажа и че тежко детство си имал... :lol:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.