Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

Лелее, бати темичката! Небрежно я погледнах, уж да видя за кво става дума, ама така ми хвана окото, че вече от 20 минути я чета и препрочитам :surprise: Хабер си нямам от подобни работи, но наистина ми е супер интересно. Ако някой ден ми се наложи (по-добре не де), току виж съм си спомнил туй-онуй от тук (бтв, темите на vlex, също като тази, са много яки :rolleyes: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако слага6 кабар4ета или пирон4ета за фиксиране,забиваи ги на местата за адаптерите,струнника и други такива.2 пирон4ета са достать4ни.забрави под натурален фини6 да види6 дуп4ици пьлни с кит.пьк и там лака пропада с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При натуралния финиш слагат grain filler - специално за попълване на грапавините от шарката на дървото. Това попълва и всякакъв вид малки неравности или дупчици.

Някои си бъркат домашноприготвени каши на базата на различни лепила и пълнят стях.

 

В моя случай кабарите и гвоздеите са не само за фиксиране, но и заместват липсата на достатъчен брой стяги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият топ е залепен и изрязан по формата на китарата.

 

s5002115wy5.jpg

 

 

Докато рязах носех моите очила с диоптри и защитни очила, на които съм облепил с тиксо малките отворчета, дето ужким пазят от изпотяване.

Двата чифта очила не ме спасиха.

По някакъв неведом начин зегетата на Black & Decker са изчислени да тъпчат стърготини точно в очите на режещия, независимо от предпазните средства, които той носи.

Чак когато залепих с тиксо охлаждащите отвори н зегето, то спря да духа пепел в очите ми. Рискът да изгорите машината е огомен, но си пазете очите - те са по-важни.

В момента съм на капки за очи.

 

Имайте предвид тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре става :slap: Абе да те питам, мислил ли си каква електроника ще и слагаш на тая китара? Подобна на тази на RR или ще мислиш нова? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре става :slap: Абе да те питам, мислил ли си каква електроника ще и слагаш на тая китара? Подобна на тази на RR или ще мислиш нова? :)

Китарата няма да има електроника.

Само един хъмбъкер в бридж позиция.

Няма д аима усилване и тон потове.

 

Междудругото в момента се търси точно този хъмбъкер.

Ако някой продава, да се обади. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, аз разполагам тамън с два. Свалени са от Ibanez RG270, ако си зарибьен :slap: , пиши ЛС да го обсъдим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих няколко оферти.

Приемам и нови, разбора се.

Накрая ще изберем нещо максимално подходящо за метъл от всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днсе залепих и втория топ - на задната част на тялото.

 

s5002117tz7.jpg

 

 

 

Това е една операция, която трябваше да извърша вчера, но ме разсеяха други неща.

Още един топ има за лепене и може да почвам да фрезовам гнездата за грифа и хъмбъкера и да изрязвам окончателната форма на китарата.

След това ще направя и тестово напасване на грифа и свирене с нея - преди да съм я боядисал.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбрах, затова ще питам:

 

Каква е целта на този топ?

 

Аз си мислех, че се слагат за красота (някакво ултра красиво дърво например) и само с лак. В твоя случай разбирам, че ще има китоподобно покритие и боя даже...т.е. топ-а няма изобщо да се вижда.

 

С две думи: що бяха тези няколко вида дървесина и цялата играчка?? За здравина ли или някакво специфично звучене?

 

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбрах, затова ще питам:

 

Каква е целта на този топ?

 

Аз си мислех, че се слагат за красота (някакво ултра красиво дърво например) и само с лак. В твоя случай разбирам, че ще има китоподобно покритие и боя даже...т.е. топ-а няма изобщо да се вижда.

 

С две думи: що бяха тези няколко вида дървесина и цялата играчка?? За здравина ли или някакво специфично звучене?

 

Мерси.

Топовете при китарите променят и звука.

Ако на липов акитара сложиш кленов топ, тя ще си смени звученето.

В моя случай не разполагам с клен, така че го заместваме с бук.

Гледам д аима повече бук и по-малко иглолистен материал в китарата.

Пък и за здравината ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси майката, днес ходих в хипермаркета за инструменти, който е на другия край на света да си купя полировъчната машина и се оказа, че вече я нямат. :thumbdown::wallbash::curse::spam:

 

Поне си купих още стяги и кит за дърво. :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко кинти? Така де, да си имам идея. Че и аз скоро трябва да правя ремонт да китарката и попивам всичко което постнеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.