Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на електрическа китара от суров дървен материал


Recommended Posts

добре де, що толкова държиш да има ъгъл главата - много от джаксъните нямат - това значи че от скуиер чрез залепяне на дърво към главата и изрязване може да стане съвсем добре - както май казах на някоя от предните страници така направих грифа от орфей зебра (който също няма ъгъл) и се получи доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 550
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

добре де, що толкова държиш да има ъгъл главата - много от джаксъните нямат - това значи че от скуиер чрез залепяне на дърво към главата и изрязване може да стане съвсем добре - както май казах на някоя от предните страници така направих грифа от орфей зебра (който също няма ъгъл) и се получи доста добре

Не съм виждал Джаксън без ъгъл на главата.

Поне не и от тези с обикновен нът.

Много лютиери дори критикуват Джаксън, че имат твърде голям ъгъл на главата, а това пречело на нещо си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес вече съм горд собственик на хъмбъкер.

Адаптерът е копие на Seymour Duncan Invader - зловещ е.

Хахаха, това ще рути. :recourse:

 

aaaas5002177ag0.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал Джаксън без ъгъл на главата.

Поне не и от тези с обикновен нът.

вярно че само с флойдовете имат ъгъл, тва обаче не пречи да се сложи една пластина след нъта която да натиска струните, както ибанез джем имат след заключващия нът, само че твоя няма да е заключващ :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал Джаксън без ъгъл на главата.

Поне не и от тези с обикновен нът.

вярно че само с флойдовете имат ъгъл, тва обаче не пречи да се сложи една пластина след нъта която да натиска струните, както ибанез джем имат след заключващия нът, само че твоя няма да е заключващ <_<

Всички Джаксъни, които съм виждал, са имали ъгъл на главата. И тези с Флойд и тези без Флойд. нНали тов аписах във поста, който си цитирал?

Възможно е да съм пропуснал някакъв модел на Джаксън, който е без ъгъл на главата и ще се радвам, ако пуснеш снимки на такъв.

 

По втория въпрос:

Да, мога да сложа пластина да ми натиска струните и да мина без ъгъл на главата, но този вариант не ме кефи.

Искам китарата да е точно копие на Джаксън, а не да правя "побългарявания" и компромиси и накрая да се получи някакво свободно съчинение с елементи на разсъждения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вери найс :>

 

Ти щеше да слагаш само този, нали?

Да, само този ще е на бриджа. Дори няма да има електроника, най-много някой превключвател за различно свързване на двете бобини в хъмбъкера. ;)

Още не съм го проучил, ще видим какви комбинации може да се вадят от този адаптер.

Може би ще пусна тема да питам спецовете по адаптери като Евтим Джерекаров и другите.

 

Междудругото, решил съм да махна логото на Wilkinson от предния панел на адаптера и да сложа лого на Seymour Duncan - искам да стане Перфектното Копие, за да мога после да лъжа хората, че е оригинален Seymour. Но вие на кезвайте на никого. <_<:happy:

Някакви идеи с кво да махна това лого?

То е някаква боя. Ацетонът ще го отнесе за секунди, но ме притеснява дали няма да замъгли гланцираната пластма отпред.

А някакви идеи как след това да сложа фалшивото лого на Seymour? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако логото е на ситопечат правено единственият начин е да го свалиш с разредител с ацетон трябва да се свали веднага.

 

Можеш да минеш пласмасите след това с много фина щкурка за да станат матови. Така май е най-безопасно.

Можеш да направиш надписа на сеймър дънкън пак на ситопрчат ама ще ти излезне скъпичко - 25-30 лева ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

логото на мойте Duncan Designed падна след известно време свирене по тях. Сиреч с перцето може да се махне. Всъщност на бриджа не е паднало още, щото не свиря над него :)

пробвай лекичко с перце или нокът. На моя изобщо не му личи, че е пишело нещо там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако логото е на ситопечат правено единственият начин е да го свалиш с разредител с ацетон трябва да се свали веднага.

 

Можеш да минеш пласмасите след това с много фина щкурка за да станат матови. Така май е най-безопасно.

Можеш да направиш надписа на сеймър дънкън пак на ситопрчат ама ще ти излезне скъпичко - 25-30 лева ;(

Да де, с ацетон ще падне веднага, но няма ли да замъгли пластмасата?не мис е занимава после да я матирам, че и да я полирамс пасти след това (не искам да я оставям матова).

 

@Fenix, може да го изчегъркам, но ме е шубе да не надера пластмасата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам човече, аз само споделих моя опит. Моя адаптер не е надран. Поне не и от това. Самият той е доста издрасн от свирене, но там където е бил надписа нищо му няма. Не мога да съм сигурен, че твоя е от същата пластмаса, със надпис от същия "материал".

 

Само споделих мнение.

Единственото друго дето мога да направя е да го снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми, и без това този страничен проект по фалшифицирането на надписа взникна поради липсата на бридж и гриф.

Просто докато не намеря тези двете неща, китарата ще стои на това дередже и ще се чудя какви дребни занимавки да си намирам, за да поддържам темата жива.

Махането на ндаписа от адаптера и слагането на нов е една от тези занимавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се някви химикали за отстраняване на боя. Казват се "терминатор" или нещо такова. Нашият вокал каза, че си е махнал боята на рамката на колелото си с такова чудо.

 

Не знам как седи въпроса обаче с взаимодействието му към пласмаса.

Разходи се до някоя железария и питай дали имат нещо за махане на боя от пласмаса :drummer:ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се някви химикали за отстраняване на боя. Казват се "терминатор" или нещо такова. Нашият вокал каза, че си е махнал боята на рамката на колелото си с такова чудо.

 

Не знам как седи въпроса обаче с взаимодействието му към пласмаса.

Разходи се до някоя железария и питай дали имат нещо за махане на боя от пласмаса :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.