Jump to content
Българският форум за музиканти

Четвърта генерация пиано!


CyberGene

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мога да ти дам конкретни примери как голяма част от саундмодулите/семплерите, които са се ползвали като конвенционални в студиата - стават почти неизползваеми, за сметка на многото нови виртуални инструменти. На практика хардуера изостава като качество поради много обективни причини като - липса на достатъчно оперативна памет, липса на мощни конвертори за покриване на най-новите стандарти, липса на гъвкавост и неудобен интерфейс. Определено бъдещето е в интегрираните среди с възможност за постоянен ъпгрейд. Малко по малко "специализираните модули" ще се заместят от обикновени компютри (наречени с други имена - по осмотрение на производителя, и доукрасени с помощни джаджи - за да приличат на някой вече известен синт, миксер или модул :), които много по-лесно ще могат да се ъпгрейдват, и най-важното - на далеч по-ниска цена.

мисля , че има и психологически момент - материалното пред виртуалното; иначе няма чак такава логика в хардуери като Powercore, Klangbox, VariOS, хардуерните версии на Antares, Arturia и т.н. Не вярвам някой да ги кльопа заради пестенето на процесорна мощ... Лично аз като измислям бленди например, все по-често си работя на семплера, макар да се говори, че семплерите са най-обречени пред компютрите. Донякъде сигурно правя същите неща, но повече се концентрирам, като имам 8 копчета, 5 врътки, и не гледам в екрана. И започвам да го предпочитам пред куп хакнати vst-та; може би затова се казва dedicated hardware :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Изпробвах на живо плъг-ин-а (с жива банда) и моето мнение е че за соло пиано парчета, или за балади е подходящ, но като се нажежи обстановката, започва да потъва в общия саунд. Също така звучи малко среднисто, и за моя вкус над 3/та октава се губят високите среди (една от причините да потъва в оркестър).

Иначе за соло пиано е много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

хора извинявам се, не разбирам от музика и от ноти, но как може пиано да се симулира, до колкото знам на истинските, можеш да задаваш удара на клавиша, да го караш да свири тихо, да свири мошно, и има два педала, това не може да се постигне със симулация, не симулираното ще изкара добър чист звук, но той няма да е истенски а някакъв генериран, от някви цикли и блаа такива шитни, за мен истинското си остава на първо място.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попрочети малко за методи на синтез и методи на симулация и ще разбереш.Наистина истинското си е истинско, но съм сигурен, че в много парчета, когато ги слушаш,няма да успееш да различиш симулираното от истинското пиано.А след 5-10 години технологията ще напредне толкова, че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

шшшшшшшшшшшшшш който го намери да праща един линк. нека бъдем колегиални :)

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на т.14 от правилата за писане и ползване на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Че защо трябва да звучи точно от синтезатора ти? Синтезаторите обикновено нямат добър усилвател и колони. Но пък щом държиш - ако синтезаторът ти има аудио вход, можеш да включиш аудио-изхода на звуковата ти карта в него и така да звучи от колоните на синтезатора ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май пак не мога да разбера какво имаш предвид... Освен това имам голямо подозрение, че пропускаш запетаи, защото ако имаш предвид "не да включа синтезатора към компа и да звучи от компа" - точно на това ти отговорих. Ако пък имаш предвид "не, да включа синтезатора към компа и да звучи от компа" - Pianoteq е софтуер, значи е естествено, че ще звучи от компа. Нещо ми се струва, че се бъркаш ли, не знам точно какво, но не мога да разбера какво точно питаш?! Прочети на сайта на Pianoteq какво точно представлява и ще ти се изяснят много неща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм малко разочарован след повече свирене. Някак си ми е много глухо и неотчетливо, има нещо изкуствено в него. Иначе евала за физическото симулиране - държи се много повече като истинско пиано от всичко останало, което съм пробвал, само да беше и звукът малко по-реалистичен... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.