Jump to content
Българският форум за музиканти

Четвърта генерация пиано!


CyberGene

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ето ви линк - ( сори, ако нарушавам нек'ви прав(ил)а ! ) Ако админът счете за нужно, нека изтрие този пост ! А колкото до бирата, по-добре да е от грозде :)

Редактирано от IgniteAll
Да, нарушаваш ги ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Преди една година тук някой из форума ехидно предричаше, че не можело да се направи работеща физическа симулация на акустично пиано. Хахахаха! Къде сте, неверници? Отворете www.pianoteq.com и послушайте демонстрациите! И елате да споделите впечатления. Защото моите са само едни-единствени: :surprise: Това нещо удря в земята си всички семплирани пиано, включително и огромните 40+ Гигабайтови библиотеки, при това не само като динамика, звук, всевъзможни акустични характеристики, резонанси и ефекти (които няма как да се пресъздадат чрез семплиране), но и като лекота - само 15 МБ е, не изисква много мощен компютър, не изисква никаква памет, нито пък бърз хард диск. Има трайъл, на който някои ноти не свирят, така че го дръпнете и опитайте, ако не вярвате. Не говоря прибързано, като ви кажа, че вярвам, че иде краят на семплираните пиана. Гробът им вече е изкопан и очаквам съвсем скоро да бъдат сложени в него!

 

Здравей,

 

Аз пък от известно време ползвам Italian GRand - Ivory, което е семлиран Фациоли.... Определено, това е най-добрия виртуален пиано звук, по мое мнение. Има семпли в сайта им, но открих че може и доста по-добре да звучи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Здрасти, аз също го ползвам от няколко месеца и смятам, че е най-доброто за момента, въпреки че е семплирано. Изцяло симулираните инструменти наистина имат какво да гонят още. Наложи се да си купя втори хард-диск, за да го инсталирам, но пък от друга страна когато инсталираш такив големи библиотеки на отделен хард-диск, нещата работят още по-гладко и просто за момента с този setup си правя най-голям кеф :surprise:

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тази тема мисля вече да не е забодена, защото това пиано за момента не се оказва чак толкова добро, явно ентусиазмът ми/ни в началото беше повече. Аз лично следя развитието, но както вече беше казано има пиана като Ivory, които са наистина по-добри, въпреки че са семплирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има време.Очаквам скоро да се подобри още повече алгоритъмът.Ще чакаме и ще видим...все пак това е едва 2-ра версия...скоро ще има по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.