Jump to content
Българският форум за музиканти

Четвърта генерация пиано!


CyberGene

Recommended Posts

П.П. Реших да направя отново проба на първото демо - това на Майлс Блек, пускам го през усилвател Pioneer A-209R MOS-FET и тонколони Tannoy Fusion, които са разположени на 50см от стената и на 1 метър една от друга, а аз стоя на третия връх от въображаемия равностранен триъгълник, който се образува. Еми честно казано колкото и да се опитвам да открия дефекти в тоя звук, като си затворя очите и просто усещам рояла, пред който седя... :recourse: С никакви други софтуерни пиана, включително и Ivory, което много обичам, това не се получава, усеща се леката синтетичност. Явно е въпрос на вкус, но за мен си аз открих перфектния звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

CyberGene,

 

Акустичните рояли никак не са глухи.Да не говорим за големите концертни (каквито се води че може да сменяш и на това ВСТ като размери).Различният звук се постига чрез различно пипане на рояла.А лично аз като си затворя очите си представам моето пианце в стаята което пак има повече обертонове.Иначе както писах преди "Хвала на такиви люде!!!"Със сигурност след няколко годинки като се развие още тази технология нещата ще са различни ;)

А за теси дето питат с какво сравнявам: пианото на синта ми харесва повече. И всичките екстри дето ги описват сякаш са открили топлата вода ги има.Единственият минус е че уейфЪ е по-къс (бая къс ;) )

 

PEACE ;) нека музиката бъде с нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това "уейф"? Нещо съм изтървал тоя жаргон какво значи ^_^ Мартист, пианото на Мотиф не е никак лошо и е разбираемо да го харесваш повече, като се имат предвид и парите, които си изръсил за него :unsure: Може ако ти остане време да пуснеш един запис на валса на Шопен да се направи сравнение, има доста готови МИДИ-та даже в интернет, ще ми е интересно как се справя Мотиф с класическа музика, защото съм чувал само набричено пиано от него - остро, еквализирано и компресирано, а със сигурност може и повече, Ямаха са си добри в този звук.

 

А за това, че софтуера не можел да настигне хардуера - кой хардуер се има предвид? Щото ако под хардуер се има предвид истинско пиано - ОК, ама ако се имат предвид синтовете, ще има да ме извиняваш, ама много, Пенсионер! ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, готин си е плъгина. Но като поразгледах обстойно, видях, че семплите май емулират по-малки пиана - има ги на снимките там. Вероятно затова са малко ограничени откъм избор. Иначе и моите фаворити по принцип са семпли от гранд концертни пиана - с много състейн и по-остри и звънливи.

 

За мен най-доброто виртуално пиано (с много вариации на контролите), което съм чувал е СИНТОДЖИ АЙВЪРИ. Просто нищо по-добро не ми е попадало досега ...

 

@Пенсионер - не си прав. Даже напротив - това отдавна се случи и е вече факт :unsure:

Мога да ти дам конкретни примери как голяма част от саундмодулите/семплерите, които са се ползвали като конвенционални в студиата - стават почти неизползваеми, за сметка на многото нови виртуални инструменти. На практика хардуера изостава като качество поради много обективни причини като - липса на достатъчно оперативна памет, липса на мощни конвертори за покриване на най-новите стандарти, липса на гъвкавост и неудобен интерфейс. Определено бъдещето е в интегрираните среди с възможност за постоянен ъпгрейд. Малко по малко "специализираните модули" ще се заместят от обикновени компютри (наречени с други имена - по осмотрение на производителя, и доукрасени с помощни джаджи - за да приличат на някой вече известен синт, миксер или модул ^_^, които много по-лесно ще могат да се ъпгрейдват, и най-важното - на далеч по-ниска цена.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това "уейф"?

 

Уейф=Семпъл. Семпълът е най-често в Wav формат(при синтезаторите).Демек дължината на семпъла е къса :unsure: след като спре (около 11 сек е) започва да се луупва от някъде (например от 9 до 11 сек) и като не е в микс се усеща.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената, цената ... :recourse: ... И аз харесвам концертното пиано на Стейнуей & Сонс, ама на цена от 500.000 норвежки крони ... се чудя дали да избера "хардуера" ... :coolp:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ЕХхххх.....колко сте прави и двамата...Какво ли не бих дал да си имам едно Стейнуейче просто така да си дрънкам на него :coolp: ама нямаааааааа :recourse: .Норд Стейгж е нечовешко също.

Междо другото ей сега изрових от прахта едно файлче на ВСТ пиано True Pianos True Pianos Спомням си че като ги чух преди време ми харесаха.Има някои бленди които са подходящи за филмова музика например "TruePianos Diamond" второто демо.Точно каквито са ми по вкуса.Сега обаче смело мога да кажа че "четвъртата генерация" e по - напред с материала.

 

П.С. С удоволствие бих пуснал валсчето с пианото от Мотифа ма няма кога да го направя.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Норд Стейдж не е нищо особено. Акустичното му пиано не е по-добро от на всички останали в тоя клас, като например Мотиф, електронното пиано е семплирано и пак мога да кажа, че не е нищо особено, има готини Фендъри в повечето нови свирки, органите също могат да се намерят, както и синт секцията. Това, което го прави ценен, е че в един инструмент са събрани много полезни неща - семплирани инструменти и синтезис, т.е. удобно е, че всичко е в едно. Но не предлага нищо революционно като звук, а пък за тая цена... Можеш да си накупиш същите неща и поотделно и честно казано някои музиканти предпочитат отделни инструменти. Не казвам, че е лош инструмент, но в никакъв случай не е нещо ново и революционно, което да вдига летвата на останалите синтезатори.

 

Мартист, трябваше да кажеш "Уейв", просто мислех, че това е някакъв нов термин "уейфЪ" :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Извинявай ма точно се бях разлигавил ултрамегамного :recourse:

 

Иначе Нордът не е нищо революционно, но си е много хубав инструмент.Като сравнявам Phender-ите примерно не откривам каква да е разлика между Мотиф и Норд ама все пак Норда си ме кефи много.Винаги съм ЗА!!!И все пак има хора за които аналогът си е аналог и винаги ще ползват аналог :coolp:

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Между другото аз не съм някакъв противник на Хардуера :coolp: Преди време минах изцяло на софтуер и ползвам Synthogy Ivory, което наистина е нещо велико, само че от време на време ми писва да чакам всеки път по 2-3 минути зареждане на хост и семпли, то направо ми се отсвирва и ми минава меракът, пък и пуканки разни, та таск мениджъри, килване на програми... И затова си поръчах най-новото електронно пиано на Roland FP-7, което би трябвало да има супер клавиатура, приличен звук на акустично пиано и е с вградени говорители, така че като ми се присвири, само натискам копчето :recourse: Хардуерът си има предимства, които не отричам. Но за записи едва ли ще го ползвам. Най-вероятно ще ползвам Айвъри или Pianoteq, стига да се сдобия с последното по някакъв начин :recourse:

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една година тук някой из форума ехидно предричаше, че не можело да се направи работеща физическа симулация на акустично пиано. Хахахаха! Къде сте, неверници?

 

Ми... срамежливо, но с чест вдигам ръка. Да, признавам че сбърках, евала. Рано или късно ще ядем и по лан кабела май-май... Нека ми е кофти обаче че съм сбъркал :singer:. Ще го диря тва до последно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, ти ли беше, верно :singer: Нищо де, всеки бърка. Значи аз официално обявявам две бири от мен за човека, дето го намери :singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои трайъли дават в началото да избираш дали да продължиш трайъл или да вкараш сериен номер.Но това май не е така.Ако някой мисли че може да се вкара сериен номер да ми драсне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.