Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

За по-неасоциативните - има предвид покритието на elixir-ските струни

А това пречи ли на звука? Защото си намерих Elixir Acoustic Guitar Strings, Extra Light 10-47's за 20тина лева и се чудя дали да не си взема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се, че не "пречи", просто заради покритието струните имат специфичен звук, на някои това им харесва, на други - не

и някои от втората група опитват да правят забавни сравнения, това е всичко :hysterical:

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото на никой не му се дава по 30 лв. за струни, при положение, че поне 1/2 от нас си свирят само вкъщи.

 

Аз си купих Fender Super 250's, ама сега няма да ги слагам, като ги сложа ще кажа - от Обетованата земя много ги хвалеха и препоръчваха, ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред седмица сложих D'Addario 10-46,в стандартна настройка.Вече нямам кожа по пръстите (съвсем сериозно).От утре започвам да свиря на флейта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука не знам дали променя, едва ли, аз не усетих разлика в звука. Чувството обаче за мен е гнусно, мен не ме мързи да сменям струни, ползвам марка, неспоменавана до тук (поне аз не видях) и за мен е много по-добре от дадарио ърни бол и т.н., казвам за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки човек е различен-така и предпочитанията му за струни например

Аз на Еликсир им се кефя много щото не раждясват(което става с каквито ида е други струни за 2 дена и не мога да свиря изобщо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърни Бол Слинки бяха мощно оплюти от служителите на Обетованата земя... казаха, че Фендер са по-добри. Истина?

 

Ако имаше представител на Ърни Бол пък щеше да ти каже обратното... пак първите 3-4 дни.

 

Аз от година и малко си карам само на Ямаха и съм много доволен.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз използвах Rotosound 9 - 42. Но сега си купих ERNIE BALL super slinky 9 - 42. Не вярвам да има огромна разлика, но ще видим след седмица - две. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред седмица сложих D'Addario 10-46,в стандартна настройка.Вече нямам кожа по пръстите (съвсем сериозно).От утре започвам да свиря на флейта.

 

да не кажеш, че не съм те предупредил :music336:

 

Elixir 25 лева ли са??? ако да - затова не съм ги пробвал. не съм особено претенциозен и мисля, че Dunlop и Earny Ball са с класи над Fender и D`addario и все пак успяват да задържат цената същата.

между другото покрай темите за изпотяването по време на свирене и тем подобни много хора казаха, че струните им ръждясват за седмица две. не е като и аз да не си забърсвам честичко китарата, но струните потъмняха чак след 5тия месец (още съм с първия ърни).

 

а относно конкретен магазин - еми аз отидох там за нът и след 20 мин още ми предлагаха някакъв спешъл за 70 лева въпреки, че не спрях да повтарям, че не ползвам тремоло :greenball:

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не е като и аз да не си забърсвам честичко китарата, но струните потъмняха чак след 5тия месец (още съм с първия ърни)...

 

O_O??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ е, да аз просто не свиря по няколко часа всеки ден, даже има дни които прескачам. не се изразих правилно, може би. исках да кажа, че след 5тия месец ми направи впечатление, че са доста потъмнели и, че им е време за смяна. иначе съм убеден, че и на първия не са изглеждали като чисто нови, но до ръжда никога не съм стигал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.