Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Ernie Ball RPS .10-.46 - много добре ми обаждат, направо - доволен. Купих три пакета наведнъж, че повече нямаше и сега се чудя абсолютно същите дали ще ги намеря пак. Че както излезна, от комплект до комплект една и съща серия - разлики бол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от доста време пробвам различни дебелини и марки и все още не мога да се спра на нещо :icon_shithappens:

 

Избора на струни , според мен, зависи най вече от две неща:

1 от мензурата на инструмента / разстоянието между двата бриджа/-аз досега съм срещал три типа-

615мм, 635мм и 650мм- ясно е че струна с една и съща дебелина, за да звучи в един и същ тон, сложена на различна дължина, трябва да се натегне различно- на най дългата мензура трябва да се натегне най- много и естественно става по твърда.От друга страна, по дебелите струни звучат по-силно и с по-плътен тембър...

2 зависи кой с колко "мека" или"твърда" китара свири..

И в интерес на истината ако на една китара се сложат "осмици" и прецизно се акордират октавите /12то прагче/ и след това това се сменят с "десятки" примерно, октавите вече не са точни се иска ново акордиране.... Разбира се промяната не е голяма, но зависи кой колко чува....Надявам се да съм ви бил полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Erne Ball 9-42 във Варна на магазина на "Фактор" има различен асортимент от тази марка Slinky, Rokenrol, Metyl ....

До скоро позвах 9-42 на Дарио но нещо не ми харесаха пък и първа се къса много скоро ако бендваш много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За строй Ре и китари с флойд, от масово достъпните струни откровено препоръчвам Ernie Ball Power Slinky - тъмнолилавата опаковка.

 

B0002CZUB0.01-A3QI5PL377NJ1M._SCLZZZZZZZ_.jpg

 

Тези струни са съвсем малко по-дебели от 10-ките в Regular Slinky жълтозеления комплект. Което означава, че хем имат опъна, който не достига на 10-ките, хем щадят флойда. Бях сетнал моя (ZR Trem) в Ре с 10-ки и като сложих тези 11-ки, трябваше съвсем леко да натегна пружините. Китарата ми е с 25.5 мензура. Мисля, че и корекцията на тръс рода ще ми се размине, но за това трябва да се произнесе друг.

 

За качване в по-висок строй.. няма да стане. В Ми бемол горните струни ще са прекалено опънати, а в Ми най-много нещо да ви хвръкне от бриджа. Също така дропнатото Си ще е малко лабаво.

 

Кажете моля откъде в София да си набавя 0.60-ка за седма струна в Ла..

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За качване в по-висок строй.. няма да стане. В Ми бемол горните струни ще са прекалено опънати, а в Ми най-много нещо да ви хвръкне от бриджа.

 

Аз от китари с флойд не разбирам, та може да е по-различно, обаче на моята с 11-ки в МИ си свиря и ми е много по-удобно от колкото с 10-ки. То верно си е до човек и до сетъп, ама идеята ми е, че може да се свири с 11-ки в МИ и даже си е приемливо.

 

Аз свиря с Elixir, обаче дебелината е същата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еликсир не само защото не ръждясват и тона е прекрасен ами и много лесно се плъзгаш по тях а за дебелина в стандартен строй бих предпочел 10ти но свиря в ре(не drop D ами всичките надолу) и тук най удобни са ми 11-49.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете моля откъде в София да си набавя 0.60-ка за седма струна в Ла..

 

Аз също, ако изпадне .62 или .64 още по-добре(преди време бях намерил по някаква абсурдна случайност), за нон-пърхащ Сол#.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a6.jpg

 

Няма да съжалявате, има и деветки за шредърите, има и... Абе отидете до xxxx във София, пробвайте ги. Сериозно.

Редактирано от Overeager
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам,тия Rotosound вадят добър звук,дори имаха няква серия от неръждавейка,които бяха мега яките и не знам защо с тях струните ми бяха супер хлабави в МИ, но беше мнооооооого секси ;D

Редактирано от Pwnzorafied
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега съм с rotosound 10-52 в Ми. Добри са струните. Много ми харесаха GHS, но в Пловдив не мога да си намеря. В Райзинга от половин година няма зареждане ни на струни ни на пера :) Тези дни мисля да пробвам D'addario 11-49. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.