Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте :)

днес си играх цял ден да сетъп-вам GR3 и всичките драйвъри и глупости.Първоначално през кубе после направо (като бях крайно разочарован от кубето си когато се оказа че второто е по-добра опция)

Таа въпросът ми е че високите тонове ги записва много добре ..направо се влюбих в тях..обаче басите много лошо бумтят ( поради липса на по-добро сравнение ) и пробвах с noise reduction-и и eq-ри,но с тях се прецаква звука и на високите и средните тонове :/

таа помощ :D

и мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте - конкретен въпрос ! Прочетох доста от тази тема (но само от 2010година - не цялата) и разбрах много неща ! Благодарности на всички дали подробни разяснения по много проблеми.

Всичко си ми работи с RIG4 и от три дни си дера с него и пробвам какво ли не - импортвах си пресерти , записвах си с дека 2-рия ,( 1-вия записва само входния сигнал май) , накефих се на чувствителността на тунера - как реагира веднага като само докосна ръчката и т.н. Много се кефя ! :rocker:

С вградената карта съм (Relatek), ASIO4ALL и МИ Е ПРЕДЕЛНО ЯСНО (даже отдавна), че тярбва да си взема хубава и то такава подържаща ASIO драйвер и то с такъв написан за нея. В момента за мен финансово непрепоръчително - но по-нататък определено !!!

Чел съм преди време и някои теми за звуковите карти в раздел ХАРДУЕР, но ми трябва още малко главоблъскане и четене за за да свържа 4-те променливи: латенсията , шума , работна честота и големината на буфера - кое от кое зависи и т.н. Струва ми се че съм близо.

 

Та въпросът :

За тези , които сте с вече що-годе читави аудиокарти - т.е. не мултимедийни - получава ли ви се осезателно по-добър и чист (без шум) звук от Guitar RIG ? Свирите ли си - доволни ли сте ? :)

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам един малко глупав въпрос относно Guitar Rig 3.... Търсих навсякъде тук и в гугъл информация за програма ( как се пуска и какво ти е нужно, за да свириш на нея), но не намерих.. Преди няколко дена я инсталирах без проблеми и сега не знам как да пусна ефекти ... Може ли да ми помогнете? Благодаря ви много, предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало пъхни кабела (ако намаш точно необходимия -тогава с преходник към 3,5") в синята букса на компютъра - line in. (може да не е синя при теб но малко вероятно)

2. Намери "миксера" на звуковата то платка - долу в дясно на монитора ти. Намери плъзгачите дето са за record и избери - line in. При плъзгачите на playback - заглуши line in - (mute).

3. Включи програмата.

Това е необходимият минимум да чуеш звук - да тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Пускам Guitar Rig и не се чува нищо.Направих някои настройки и почна да се чува китарата без да съм пуснал Guitar Rig.Влезнах в програмата,пак същото чува се само китарата без никакви ефекти,все едно програмата я няма.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЛЯ ВИ СЕ ПОМОГНЕТЕ МИ !!!

 

Свързах китарата през line-in след което като влезна в програмата не ми отчита на метрономът,че има нещо,че нещо свири....Включих кабела в микрофона,този път метрономът отчете,че има нещо включено като дрънкам,но както и при line-in така и при microphone програмата няма никакъв звука..направил съм и настройките в Volume Control-a:

за line in :

recording : line

playback : mute line in

 

за microphone:

recording:microphone

playback:mute microphone

 

Още веднъж ви моля за помощ,вече втора седмица стоя без китара,вися по форуми и търся някъкво решение..

 

Еdit:

 

Също така знам,че трябва да изгася и всякъкви други програми,когато съм включил Guitar Rig

Aко това ще помогне саунд картата ми е HD Audio Rear output 2

Редактирано от napster66
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте !!!

Знам ,че във форума има тема за GR ,но при мен след инсталацията на Програмката ,а след това и асиото пускам програмата и к*р D:

Няма звук ,чува се само клиина ,който е от line in ,а на другия ми комп ,който е на ХP бачка ,но поради слаба хардуерна част мн лаги.

 

На Windows 7 съм с карта realtek.Четох къде ли не ,но в сайта NI няма никаква информация ,за проблема.Ако може да ми кажете как трябва да направя настройките на картата и на уиндоуса .

 

Надявам се да намерите изход от проблема :punk_guitar :rocker: :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред си оправи настройките на звука от control panel, така че да не се чува клийн сигнала от лайн ин. Другия вариант - провери да не ти е активирана bypass функцията в guitar rig. Намира се горе вдясно, представлява едно бутонче такова като знака за on/off. След това вече можеш да си погледнеш настройките за драйвърите в менютата на guitar rig. Провери дали е избрано там, да се ползват asio драйвърите. Ако не е го избираш и трябва да ти изкочи на tray-я зелената иконка на asio драйвърите. От там евентуално, ако все още нямаш звук, може да се наложи да си поиграеш с настройките на активните изходи. Също следи в графа input level на guitar rig, дали се засича някакъв сигнал, ако засича сигнал, а нямаш звук, проблема вероятно е нещо с драйвърите, вероятно трябва да се разбърникат някои настройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.