Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Новият Риг наистина няма да е нещо по-различно. Просто са сложили един-два нови модула.

 

PS:

Ако H2O се откажат от благородното си занимание, всички горим. :wall:

Ние горим и ако не се намери качествен начин за емулация на ILoc и IKey... Така че всичко е въпрос на време! Ако няма решение до няколко седмици няма да има никога :godbless: И тогава вече става страшно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ГР2 със сигурност 6те е по добър, но аз доколкото разбрах и видях към него върви и хардуерен педал и не съм много сигурен дали не са го направили като на Лине6 ПОД-а дето може6 да си го смъкне6 без пари от саита им оба4е тряба първо да си купи6 guitar port za 200$. ??? :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГР2 със сигурност 6те е по добър, но аз доколкото разбрах и видях към него върви и хардуерен педал и не съм много сигурен дали не са го направили като на Лине6 ПОД-а дето може6 да си го смъкне6 без пари от саита им оба4е тряба първо да си купи6 guitar port za 200$. ??? :ph34r:

Тя и старата версия върви с педалиера (не знам какво има в нея, защото ползвам пиратскио копие на софта), но със сигурност не като при GuitarPort, който си е чиста проба dongle.

Mай в новата педалиера са сложили и DI Box.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана с GuitarRig-2?

Някой намери ли пиратийката или е още рано?

От датата на официалния рилийз на продукта мина почти месец, а нещо не го намирам кракнат по местата за споделяне... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях питал в Audionews за "нелегален" release на Гтар Риг-а и на Ампли 2 и ми отговориха, че едното все още не е кракнато, а другото може и никога да не бъде... Тъй че за момента висим!

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах в www.audionews.ru, ма имаше само една версия на GuitarRig (wtf?).

Стара, естествено.

А за новия AmpliТube така и не вдянах - има ли такъв, ако да, циркулира ли на пазара, кракнат ли е, не е ли...? Все такива неща.

А, ако, по някаква случайност, наистина е излязъл и някой е свирил с него, най-добре да не се снишава по кьошетата, а да раздума.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така:

1. Нов Амплитюб ЩЕ има до края на годината, поне така обещават от ИК Мултимедия

2. Дори и след като излезе официално, най-вероятно няма да бъде кракнат поради наличието на IKey демек донгъла на IK Multimedia

3. Squids от kvr не спира да засипва форума със суперлативи относно Амплитюб... явно са го удостоили с някоя бета или демо нямам идея. Това, което чух обаче на NAMM '05, беше доста обещаващо!

 

Аз обаче смятам, че дори и ГР 2 и Амплитюб 2 да стигнат до нас по някакъв начин, въпроса с кривочите и шума ще остане... Да се надяваме поне на още по-добри амп и каб симулации, както и на малко по-жив звук (доколкото е възможно това)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в Гитар Риг 2 подобренията са основно по хардуера като гледам рекламата на сайта на НИ. Има наистина ДИ бокс, а много ми е чудно какво ще да значи това: "...integrated high quality audio interface..."? Колкото до водопроводчика, гледам че на новото акустично пиано на нейтив му тръгна по вода:lol: (по скоро - леко делириозно..) та може би ще е така и с другите им продукти - въпрос на време... друг е въпроса, че може така да са си оптимизирали софтуера, че без хардуера да не можеш да изкараш свестен звук..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, за ГР да ви кажа относно спора за шумовете-първо прочетете мануала преди да почнете да спорите-там има цяла глава отделена на "buzz", "hum" i "digital hash" или казано на български ШУМ! глава 21:About ground loops.Там са си казали хората на прост англииски как се премахват и що за животно е това "шум". Освен това за професионален звук не е достатъчно просто кабел за 10лв и китара за 200-300 и да я ръгнеш в РС-то и да очакваш звук като чичко Ваи или които и да е там. То ако ставаше така никои нямаще да инвестира хиляди $ в хардуер и софтуер ами просто щтеше да си житка с ГР и да не го ебе нищо. Пък и Митко Налбантов е прав-то като ръгнеш една камара дистери,компресори и т.н. не шум ами шумище ще чуваш. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове, за ГР да ви кажа относно спора за шумовете-първо прочетете мануала преди да почнете да спорите-там има цяла глава отделена на "buzz", "hum" i "digital hash" или казано на български ШУМ! глава 21:About ground loops.Там са си казали хората на прост англииски как се премахват и що за животно е това "шум". Освен това за професионален звук не е достатъчно просто кабел за 10лв и китара за 200-300 и да я ръгнеш в РС-то и да очакваш звук като чичко Ваи или които и да е там. То ако ставаше така никои нямаще да инвестира хиляди $ в хардуер и софтуер ами просто щтеше да си житка с ГР и да не го ебе нищо. Пък и Митко Налбантов е прав-то като ръгнеш една камара дистери,компресори и т.н. не шум ами шумище ще чуваш.  :guitar:

:):) Браво ПетКо! :green: Ю Рок...

 

---------

Никога не съм имал проблеми с Г-Рига :)

 

А с новата ми звук карта е дори по динамичен и ясен ;):)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че не е от пресетите.

Има нещо гнило в цялата работа, защото приказвах с доста хора, които ми казаха, че имат същия проблем със софтуерните пръдни и ми викат: "Еми то нека си шуми ся, кво толкова, ти си джаскай".

Завиждам им за безгрижието.

Nalbantov, ти какво слагаш на входа на PC-то когато ползваш GuitarRig? Ясно, че са маса неща, но какво точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.