Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Linux ima доста еквиваленти на много неща. Просто разработчиците се придържат към сигурността и стабилността, отколкото към мултимедийните способности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Принципно има начин да използваш тези програми под линукс, но... е трудно. Първо потърси как се прави връзка на jack през wine към asio (фейк дивайс). Имаше трик, но не помня - питай бате си Гошо (google.com, най-добрият приятел на потребителя) :hysterical: След като подкарaш asio-то през wine, си инсталираш гитаррига и квото ти душа сака и позлваш :hysterical:

Това съм го правил за някъф софт - не помня кой, но беше преди две години може би и нямаше латенсии :hysterical:

 

Аз лично бих си намерил алтернативи - има, не е да няма, пък и няма да се чувстваш гузно, че краднеш .. Пък и линукса много бързо наваксва в мултимедионо отношение и скоро няма да отстъпва на бозата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам тая програма джизъсоник как да я пусна, защото не знам с какво да я отворя. Ако тръгна да емулирам с уине да ми е забило всичко 10 пъти, защото съм със 128мб рам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128 MB RAM памет е крайно недостатъчно, за да позлваш аудио-програми, да зареждаш виртуални инструменти. Толкова RAM e била достатъчна преди да кажем 15 г. някъде. Кофти е, но ти трябва повече RAM памет. За аудио-продукция и при положение, че си с "орязан и tweaked" Windows XP, абсолютният минимум днес е поне 512 MB RAM. Подчертавам абсолютен минимум е това. Аз съм с 1GB и не мога да се оправя с виртуални барабани, какво остава да накича ефекти на микрофона, китарен модул да набича.

Доволно може да се диша на 2GB RAM. Подозирам обаче, че и компютъра ти е твърде стар. Може би 10+ годишен (просто щото вече никой не продава модули само със 128 MB RAM). Ще трябва да проучиш внимателно инструментариум-хардуера, с които разполагаш или имаш потенциал в компа да надградиш. :)

 

Тегаво е, щото иска пари. Краен вариант - нов компютър и консултиране с вече минали през това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За рама - обърках, исках да кажа 256, които са ми напълно достатъчни да подкарам Гитар риг или амплитуб. Въпросът е, че минах на линукс. И пробвах ракарак и джак рак и 2-та процесора не ми харесват особено дисторжъните. въпросът ми беше след разархивирането на .тар файла на джизъсоник какво се прави, защото няма файлове за компилиране, но пък файлът с име jeasusonic няма как да го отворя.

Като напиша в терминала jeasusonic - дава грешна команда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука няма основи ми се струва...

 

Така започвам да обяснявам (предполагам си изтеглил сорс):

1. Разархивираш тар архива.

2. отваряш козола и пишеш: cd /home/baikiro/jesonic/ (заместваш с реални стойности)

3. Четеш README файла. Там е обяснено всичко което пиша по-долу:

4. Ако в README пише рънваш в конзолата ./configure

5. Пишеш make

6. пишеш make install

И вече имаш инсталирана програмата.

С каква дистрибуция си (ака линукс)? Ако го има в пакет е много лесно просто му даваш от софтуерният център install и си готов... Или пишеш apt-get install програмата... и други варианти има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал към операционната система , ама защо така неподготвен?

За точен отговор на въпроса, наистина е добре , както пита колегата , да си кажеш каква ти е дистрибуцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем.Днес си преинсталирах компютъра и си сложих наново Guitar Rig обаче сега звука нещо няма "power" като цяло.Метъл звуците примерно са като съвсем лек дисторжън ... абе на всикчи звуци мощостна от предния път я няма никаква.Сложил съм Asio 2.9 и звуковите драйвери ама няма и няма...Някой може ли да ми каже на какво се дължи това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното, че ги чуваш металските тонове! Оправи си входящия сигнал на китарата, щом чуваш тон, но е лек но е с дисторшън значи сигнала е слаб... Така мисля аз :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си кабела или конекторите към звуковата карта.Не мисля че е софтуерен проблема.Сигнала от китарата,ако е тих колкото и да усилваш от програмата няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L-то на макс не е добре.

Виж също така и настроките на саунд картата, ако и там е О.К. то

предположението на Heartman е в сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.