Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Ще ти трябва добро звуково устройство с ASIO поддръжка, за да можеш да изкараш добър звук.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добър ден. Казвам се Виктория Спартянова. Занимавам се със струнни инструменти от 3 години. Наскоро открих програмата Гитар Риг.

След като си я свалих и инсталирах следвах инструкциите от тук : http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry459000 , но след като стартирам програмата и от колоните се чува невъобразим ШУМ :cheers2: . Някой може ла да ми обясни как да отстраня този проблем .

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обесните по-подробно защо се получава това басово звучене?

Имам същия проблем само че без софт...конфигурацията е следната:

 

Kубе: Fender StageMaster 160 (2x12 Celestion speakers)

Dist: Boss Metal Zone

Китара: BC Rich ASM 1

 

Тъкмо си докарам китарата да звучи горе доло както ми харесва, и почва да се получава този басов "пик" като заглушавам.

Знам че въпроса е малко встрани от темата, но ме интересува причината за проблема, който е същия и при автора на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

".....Ако е пред теб панела с миксера на Windows иди на Options -> Properties. Имаш поне два радио-бутона (кръгли отметки), едната Playback (или Output), а другата е Input (или Recording). А най-горе имаш падащо меню, наречено Mixer Device, в което си избираш звуковата карта. В твоя случай май ще е Realtek или някаква такава вградена. На Playback имаш отдолу отметки, които може да сложиш всички, за да видиш изходните си канали: Master, Wave, Mic, Line In и т.н.. На Recording също имаш подобни отметки долу в прозорчето и там ги сложи всички, за да видиш входящите ти канали на картата: Mic, Line In и други.

За да накараш Guitar Rig да приема Line In сигнала именно от Recording радио-бутона на Windows миксера, трябва да сложиш отметката под плъзгача на Line In канала....."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, настройките не са сложни, но трябва да имаш поне малко понятие от звукови карти и пренасочване на звука. "Страшният звук в колоните ти най-вероятно е от микрофона на SKYPE, затова трябва да избереш линейния вход в който си си включила надявам се китарата си 81.slash е обяснил много добре как, с едно допълнение че на "Sound Playback " трябва да мутнеш " Line in" a на " Sound Recording" трябва да избереш "Line in" Успех :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой може ли да ми обясни как (ако има начин естествено) да намаля големината на файловете, които се получават използвайки гитар риг 3. Обяснявам проблема:

Зареждам в дек 1 мп3 с барабани на една песен - 4 мгб. голям е файла.

След това пускам барабаните и записвам заедно с тях песента.

После сейфам съответния файл, който се получава (китарата + барабаните) като съответно файла се сейфа като .wav формат, което не е толкова голям проблем.

Проблема е, че големината на файла е около 65-70 мгб а толкова голям просто нямам какво да го правя. Нито мога да го пратя на някого, нито да го пусна в интернет.

Та въпроса ми отново е - има ли начин да се намали размера на тези файлове, които се получават. Просто съм леко скаран с компютрите, а и с тази програма работя отскоро.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем но в звуковата карта нямам лине ин . какво ли не пробвах .. нз дали не е от драиверите .. ако някой може да окаже едно рамо за съдеиствие ще съм мн благодарен .. има4е и таке през микрофонния канал звучи но има доста излишен шум който с другия комп нямах ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, приятели,

този проблем верочтно го има и при другите гитар ригове. Никой ли не знае дали няма оправия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Готовият запис би могъл спокойно да конвертираш в mp3 формат-намалява размера на файла 10 и повече пъти (според предварително зададените настройки).След това можеш да го пратиш на приятел по мейла или да го качиш в интернет без проблеми.Колко точно се губи от качеството и дали се усеща загубата не знам,но мисля,че крайният резултат е достатъчно задоволителен.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по какъв начин става това конвертиране. Някаква програма ли ми иска? Тъй като гитар рига ми дава да сейфам само в .wav формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,с програмка става номера.Влез в този сайт http://www.nch.com.au/switch/ и виж къде пише Get free version,за да изтеглиш безплатната версия.След това инсталираш,вмъкваш .wav файла и натискаш convert.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Омръзна ми от бозата и минах на Линукс, но пък не мога да ползвам гитар риг и тубата, има ли еквиваленти на тия програми написани за линукс ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линукс не е мултимедийна платформа все още. С това ще се сблъскваш при всеки опит да направиш нещо, което иначе с лекота става под Мак или Уиндоус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.