Jump to content
Българският форум за музиканти

Adversarius

новаци
  • Мнения

    44
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от Adversarius

  1. А какво е мнението ви за Zoom G9.2tt? Изглежда доста като за мен от първо впечатление, за жалост не знам къде мога да го тествам в полеви условия.
  2. Аз също съм навит. Даката го знам още с Тъмно - абсолютно новаторска банда за времето си, дори в световен мащаб. Ще ми е интересно да го видя и да споделя с него някои свои идеи, за да чуя какво ще ме посъветва. Да, прав е jrhetf4xb. Уточнете къде точно ще се състои "клиниката". Може би в самата репетиционна "Репетиционната"?!
  3. Някои обяснения за хората във ВО (връзки с обществеността) и номенклатурата направо избиват скумрията. Но са истина. Savov, изключително недоумявам защо искаш да те излъчват и какво печелиш ти от това, след като всъщност се понабутваш с време, нерви и пари. Моля те не казвай, че си като Сашка Васева едно време, дето носела яйца, агнешко и пити с кашкавал само и само да я... излъчват. Според мен хвърли усилията си в организация на представянето ти на живо с тези неща от творчеството ти. Не е по-малко сложно от това да се занимаваш с "номенклатурните дебили", но поне е истинско и музикантско, отколкото радио излъчвания и нещо като плейбеци.
  4. Мяу, мяу, мяу, мяу, мяу. Тия двамцата разбиха belting-a. Чух записа ти. Да си била със запушен нос, настинала малко вероятно? Че така ми се счува, сякаш ти е трудно да дишаш през носа. И кой подсвирква така досадно на заден план? По принцип е грешка да пееш, докато самата песен звучи. Така в огромния процент от случаите пеещите слушат оригиналния на записа вокал и не могат да обърнат внимание на собственото си пеене - често срещано е, особено сред кандидат певците, които не свирят на инструмент, който оабче да не е духов, по очевидни причини. Затова с инструментали на песни е добра идеята да се учиш или поне някакви караоке версии.
  5. Adversarius

    Guitar Pro

    А, стига бе. Верно ли?
  6. Adversarius

    Guitar Pro

    Въпрос на навик и свикване. Познавам хора, които по-бързо си записват нещата на Guitar Pro отколкото директно с микрофона.
  7. Тези там си личи, че само при дипломатически мисии от големи страни им се налага да свирят по 12 тоновия строй.
  8. Кофти звука не беше заради китарите, а заради акустиката на помещението. Преди дни бях в новото място на Thin Red Line. Акустиката и там е кошмарна. Просто кошмарна.
  9. Приятно мотивче, леко като интродукция към песен на Anathema. Малко гумен звук обаче, живо свирене е на някаква китара, но звука плонжира някак си.
  10. Adversarius

    Guitar Rig

    128 MB RAM памет е крайно недостатъчно, за да позлваш аудио-програми, да зареждаш виртуални инструменти. Толкова RAM e била достатъчна преди да кажем 15 г. някъде. Кофти е, но ти трябва повече RAM памет. За аудио-продукция и при положение, че си с "орязан и tweaked" Windows XP, абсолютният минимум днес е поне 512 MB RAM. Подчертавам абсолютен минимум е това. Аз съм с 1GB и не мога да се оправя с виртуални барабани, какво остава да накича ефекти на микрофона, китарен модул да набича. Доволно може да се диша на 2GB RAM. Подозирам обаче, че и компютъра ти е твърде стар. Може би 10+ годишен (просто щото вече никой не продава модули само със 128 MB RAM). Ще трябва да проучиш внимателно инструментариум-хардуера, с които разполагаш или имаш потенциал в компа да надградиш. Тегаво е, щото иска пари. Краен вариант - нов компютър и консултиране с вече минали през това нещо.
  11. Много слънчевки песни. Записите са направени отлично. Има малко блендовост на вокала или Autotune, но не чак дразнещо.
  12. За жалост не. Би могъл (могла) да позлваш евентуално някакъв аудио изход (но е само аудио-сигнал, не можеш да сменяш тонове и MIDI данни след това) към компа в Line In. Софтуер, какъвто и да е, няма да ̀и привнесе MIDI функционалност.
  13. Направих си нелекия труд да изчета почти всички постове, макар и някои само по диагонал. Аз никога не съм ходил на уроци по китара. Самоук съм. И до ден днешен пазя собствените си "разгадавания" на акордни пръстовки, скали, арпежи... и всичките тетрахорди и интервали на полупожълтели листи. Чистата теория съм я учил на една джанка на село. Седя на клона, ям джанки и чета ЕТМ на Паршакев Хаджиев и учебник по хармония. Друг е въпросът, че не съм съгласен с някои неща и липсващи моменти, но те са по-скоро от обозначителен характер отколкото кардинално противопоставяне на изложените постановки и тези. Не мисля, че с учител щях да имам по-дълъг прогрес. Просто така или иначе пак сам трябваше да прочета и разбера за какво са тези кракацили и как се подреждат. Има една китайска мъдрост за познанието и връзката между учител и ученик (може и да е японска, но няма значение произхода ̀и): "На жадния дай лъжичка вода, за да поиска още. Не му давай цялата чаша, за да не се задави." Така според мен учителите трябва да проверяват учениците си. Всеки човек е различен. Не знам и само гадая какво би било ако по-рано бях отишъл на учител, който, както обикновено се случва в класическото преподаване, те затрупва с един тон щимове, правилна постановка при свирене, солвежни упражнения, задачи и цял куп учебни термини. И се задавяш... или по-скоро ти се убива жаждата и го правиш по график, задължение, а и учителя си чака надницата от урока. Така цикълът е затворен. С което не казвам, че няма точни учители. Никога няма да забравя един свой преподавател. Изключителна личност, вижда те преценява те и ти казва. На мен ми каза, че ще съм при нея за три месеца (по урок на седмица). Така и стана. накрая ми каза, че ми е преподала всичко, което мога да науча от нея. За други разбрах, че са ходили на уроци при нея година, дори две, че и три. Не знам за добро или за лошо беше. Вярно, не съм свирил от години и се губи тонус, но се влиза в релси. Така е и по-сладко. Та относно Самообучението. Ако се самоубочаваш си зависи изцяло от теб. Ако си с учител, зависи и от неговата преценка и отношение към теб. Няма несубективни хора, когато става дума за такива неща. Хората сме различни в много отношения. Някои започват на 3-4 г. възраст и на 20 вече изпадат в депресия, защото няма какво да изсвирят. Други започват на 20 г. възраст и цял живот си свирят. Учителя е хубаво нещо. Но вече ставате двама и напасването на две личности по една тема е субективен процес.
  14. Mr. Stench искам да свиря с теб. Ако си в Сф - още по-добре!
  15. ^ много могат, но специално с WMP при мен към 0.8-0.7 скорост има кофти артефакти по звука, докато с Foobar и към -35 и -40% си е доволно добре звука.
  16. Ами аз имах една книжка, даже май беше от издатлство от САЩ: "Соул-пеене в 10 стъпки", ама може би вече съм я дал на някого. Много полезно четиво. Прочтиташ го и си готов.
  17. Много автентично ти се е получило. Явно го можеш това нещо. Във втория микс си има и пространство, разпрострян е звука - съвсем автентичен! Ако споделиш и как е направен записа, още по-добре. Започни от китара, адаптери, преамп-интерфейс... до слушалки или монитори.
  18. Хъ... за регистрация проста искат да платиш $50 годишно. За пръв път срещам подобно нещо. Кажи поне автора разделил ли е изложението си на двете основни разклоненеия - записи с микрофони пред говорители и записи директно в аудио-интерфейс (карта, преобразувател). Ако не е, няма нужда.
  19. Adversarius

    Castles Made Of Sand

    Да, нещо микрофона пречи да виждаме страхотния изпълнител. Може и да е нарочно. Звука е екстра балансиран между глас и китара, макар че на места китарата малко кух звук има (но сигурно щото си е hollow body).
  20. Хм, сами по себе си отделните стихове (куплети) имат добра позиция, но критиката ми е, че няма концепция, развитие, история (не се трябва да има де, но все пак). Един вид, пейзажна поезия. Както и да разбъркаш стиховете (куплетите) все са си за себе си и няма смислова промяна. Дано ме разбираш какво казвам. Така можеш да продължаваш до безкрай.
  21. Adversarius

    Reaper

    трак = писта (панел контроли) Не съм сигурен какво точно имаш предвид под "EQ да контролира определени канали", но да речем, че те разбирам като да искаш определени канали от същия трак, в който е заредно EQ-то (едва ли е това, защото по този начин всички канали си минават през EQ-то, макар че могат да се изкарат също преди EQ-то към други тракове) или канали от други тракове да минават през това EQ и то да ги "ефектва"!? Така ли е? Направи си един трак, именувай го применро "EQ" и му зареди EQ ефект (преимерно ReaEQ). Направи си другите тракове (писти) и на желан от тях натисни Route (Sends, Recieves and hardware Outputs) бутона. Направи (добави) Send-контрола (Add new send...) от съответното падащо меню към трак "EQ". Непосредствено в долната част на така направената Send-контрола ще видиш Audio и MIDI каналните връзки и свързвания. Предполагам се интересуваш от Audio-каналните връзки. Ако пердварително знаеш колко аудио канала минават през този трак (например multi-out барабанен модул или клавирен или бас такъв) можеш да зададеш броя им в падащото меню track Channels от същия Routing панел-прозорец с тия връзки. Да предположим, че това ще ти бъде 5-ти канал и на него знаеш, че е примерно касата или каквото и да е друго (може и стерео-двойка: примерно 3/4). Избираш го от падащото меню в раздел Audio => и го оставяш да отиде (Send) към => 1/2 (Send-a e към трак "EQ", както стана ясно). Това е, ако съм те разбрал правилно.
  22. Хм-м... а как ли са се оправяли един куп фламенко китаристи?! Имам оригинални испански фламенко школи. Интересното е, че са написани и с ноти и с табулатури, като обаче пинизите винаги по-добре се отразяват на табовете, а на нотите стоят като апендикс някак си, отдолу-отгоре. Всеки нормален китарист знае, че при стандартен строй на китарата има много повтарящи се тонове, което води до много и различни начини, по които дадено нотиране би могло да се изпълни (разбира се отдолу-отстрани-отгоре има апендикс знаци указващи поне позиция). При духовите не е така, както и при пианото, при които, доколкото знам, тоновете са единствени (за духовите може би има разни пинизи в надуването, но не съм запознат). Доакто табулатурата показва еднозначно, точно и неотменимо не само тона, но струната, както и прагчето, трайността, степента на вибрато (бързина, ширина), степента на опъване. Разбира се тези неща ги има на нотното писмо, но са далеч по-нееднозначни, що се отнася до китарата. Става да се композира само с табулатура (за прагови инструменти и конкретно за китари). Пианист няма да го разчете, кларинетист - още по-малко. Затова е и нотното писмо, което пък за зла беда, не е достатъчно точно, ясно и еднозначно определящо тоновете за инструмент като китарата, ситара, халил, тамбура и подобни прагови инструменти. На практика нотното писмо е най-удобно най-вече за духови инструменти. Става да се композира и с нотно писмо. Мисля с това е отговорено на въпроса на питащия.
  23. Дали обаче?! Аз например чувам повече мазня в първия, главно заради кухостта на ниските (недефинирани). Вторият е по-динамичен, но може да е от свиренето (ако не е било паралелно свързването и записа, само предполагам, че са записвани поотделно). Аз харесвам повече втория семпъл. Дали е ламба, транзистор, пънч, мазен - няма значение. П̀о ме кефи като звук.
  24. Evtim, може да изложиш доводите си на няколко дузини селски, сватбарски музиканти. Говирл съм с такива, някои знаят само до ре ми фа со ла си до и "дай гамата". Така че, съвсем смело се изказвам, защото тия хора свирят та пушек се дига. Фащат Пърпъла, Моцарчето, Металиката от раз. Това, че не знаят какво свирят, не им пречи да помнят какво свирят, ако щеш по пръстовки, ако щеш по слух. И не са само те. Ето HillBilly спомена и за Hendrix, който е знаел малко повече да речем.
  25. Супер много се надявах да е точно така, както го написа по-горе! ламби, транзистори... глупости, важен е крайния резултат - звук.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.