Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

а за ASIO драйвер чул ли си нещо?Провери с търсачката-има добри описания на проблема ти :rolleyes:

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... ако те мързи да търсиш инфо относно проблема знай , че най евтините карти с латенция под 5-6 милисекунди т.е. позволяваща да се свири без видимо закъснение са от порядъка на 180-200 кинта , говоря за нови карти , а не втора ръка като инфото ми е отпреди 5-6 месеца .. ако междувремено цената е станала по поносима - супер .... ама нещо не ми се вярва

.... много хора ползват драйвери от типа на Asio for all - и аз преди да си купя свясна карта се пробвах да ползвам но проблема е че понякога като смъкнеш изкуствено закъснението започва накъсване на сигнала - явно процесора или рамта или бог знае какво не може да издържи най юркането - при мен се появяваше при стойност от 18-19 мили секунди .... и затова взех решение и сега съм с М-Аудио Аудиофил и съм много доволен както може и да се очаква ..... дерзай .Цеко :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора , не съм от тези, които ще дадат 100 кинта за карта.С предишната нямах проблем с латенцията, но имах шум, а предишната карта не беше за 100 лева. Колкото до асио драйверите нещо не става с тях, пробвал съм.На предишната карта точно с асио драйверите ставаше всичко, но сега не ми ги разпознава.Пограмата върви единствено като й задам да работи с драйверите от саункартата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам прогрес по проблема ми.сега ми изписва, че ми трябва асио драйвер за с-медия. Четох по форуми и всички казваха да се инсталира asio4all, но програмата пак ми изписва, че ми трябва специалния асио за с-медия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.cmedia.com.tw/forums/viewtopic....b9599cebd65a72c

 

http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofive...php/t45641.html

 

http://www.nforcershq.com/forum/asio-needed-vt4472.html - в последния пост има 3 линка

 

http://www.driverheaven.net/audio-general-...soundcards.html - 2-рия пост има линк

 

има и още много,но не ми се рови повече. asio c media-пишеш го в браузъра ти и търсиш подходящия.

Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Питането ми е има ли китарни процесори, съвместими с горепосочения софтуер или по-точно въпросния софт може ли да работи с външен процесор?

 

П.С. Сори за тъпия въпрос.... :happy:

Редактирано от James Hetfield
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвентуално ако има външни VSТ машини...но пак той софта си иска регистрации... специален е.

Не знам дали има такива процесори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, ГитарРиг има някаква хардуерна джвъчка, която играе ролята на контролер за програмата и общо взето си има вид на процесор - с цъкалки, врътки, копчета и педали и прочие. Но не е процесор, и си върви с целия пакет софтуер, който е доста долари. Друго, което можеш да опиташ, ако ти се занимава (поне е безплатно) е да вържеш процесора си към аудио картата и оттам да разцъкваш безплатни вст плъгини. Аз от време на време го правя (не със процесор, но идеята е същата) и става общо взето прилично. Пуснал съм няколко семпъла в съответния раздел, ако имаш интерес.

 

Някои процесори си имат софтуер, който си върви с тях (Line6 например, мисля че има). Но специално за тези софтове съм пас. Дано съм бил поне мъничко полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням Guitar FX box имаше опция за външен педал, но тя беше само за Wah-wah. И на всичкото отгоре приемаше джойстика ми като такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то джойстика в общи линии представлява два потенциометъра, т.е. може да се върже външен педал с потенциометър на съответните дупки на гейм-порта.

Но за другите софтуери - гитар риг си има собствен контролер и работи само с него май, а за управление на VST плъгини предполагам може да се върже външен MIDI контролер - стига хоста да го поддържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз 2 приказки (без да съм съвсем сигурен в достоверността им)...

И аз притежавам процесор с MIDI вход/изход... Но, чел-недочел ръководството за уптреба останах с впечатлението, че това чудо може да се върже само за някакъв кийборд (синтзатор или някакво подобно MIDI-устройство).

С 2 думи, доколкото разбрах няма лесен начин за управление на процесора от компа или на компа (някакъв специализиран софтуер) от процесора...

 

Бих се радвал, обаче да прочета мненията на някои по-разбиращи, защото и аз живо се интересувам от темата.

Ако някой е постигнал резултати в областта - моля споделете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.