Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Това в дъното на първата ти снимка.

Като дадеш на Options и там в менютата извадиш Recording плъзгачите, трябва да дадеш "select" на входа, към който е включена китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравайте, искам да помоля за малко помощ относно Guitar Rig 2. Когато си пусна програмата освен звука от китарата излиза много силен шум и пръщене и се разваля целия ефект от свиренето. Има ли някакви драйвери или настроики които да направя за да се махне шума или поне да го сведа до минимум и да си звучи чистия звук от китарата. Като драйвер използвам ASIO, а шумът се появява само като използвам дисторжън, при акустичния ефект го няма. Моля ако някой може да помогне да пише. Благодаря предварително. :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да свириш с някоя мп3-ка може да си пуснеш музика през аудио плеъра на ГР3

 

инъче тая карта свири само от един източник, много куцо, но тва е положението

 

доста добър хардуер зад доста смотани драйвери, тъпото е че не са ги ъпдейтвали вече към година, а и оня ден креатив уволнили 50% от персонала си... положението не е розово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знащи щом онборд кодека на всички креатив Sound Blaster платки до сега беше ac97, догодина да очаакваме новите революционни X-Vintage платки с 8-битово АЦП... ;):)

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм ползвал Guitar Rig 2, имам следващата версия, но мисля, че интерфейсът е подобен. Вляво, под Browser|Components|Options, има Amps|Dist|Comp|EQ|Vol и т.н. Цъкаш на това "Vol" и би трябвало да ти излезнат Volume Pedal|Limiter|Noise Gate|Noise Reduction. Последното, или последните две ги хвани с мишката и ги издърпай вдясно, където си редиш останалите ефекти. Може да отнеме от шума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак има шум, но си качих 3-ката, много по -добра е и там го няма шума, но пък за нея не мога да намеря крак. някой мойе ли да ми каже от къде да го сваля. Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако вече досаждам с въпроси, но имам още едно питане. Значи... пускам си гитар риг 3 и почва едно адско пищене, много яко изкривяване. Търсих из форума такива теми, но не открих, затова питам ако някой знае от какво е да пише. Докато свиря няма проблем, но в момента в който пусна струните и започва. Китарата ми е включена в лай ин, не е в микрофона. от какво може да е и как да го оправя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в Лайн Ин е по-добре да бъде. Самия софт си има малък шум, като го комбинираш с липсата на преамп или ДИ Бокс и особено кофти китара... могат да се получат завидни шумотевици. :recourse:

Поиграй си с врътките за нивата на входния и изходен сигнал на самия Гитар Риг! Опитай и различни и не толкова напомпени пресети, например клийн някакъв.

Инак 3-та версия е по-яка, да! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвах и с врътките, намалих входния почти до минимум, но пак го има тва кривене. Когато е на клиин няма проблем, звука е перфектен, но пусна ли дисторжън и става мазало, и то както казах само когато не свиря, дръпна ли струна тва нещо спира. Благодаря за помощта, ще го мъча някак си :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно да е шум от самия софт, аз поне като пробвах си шумяха мощно драйв пресетите. Пробвай различни. Из нета има за сваляне разни потребителски пресети, Налбантов беше пращал едни готини, макар и за по-старата версия (те пак ще бачкат)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не глави, ами звук. (отмениха училище днес заради поледицата :thumbs_up: ).

 

 

Та... преди около месец си взех китарка и кубе и си свиря на тях и не ми се беше налагало да свиря през лаптопа(гитар риг(и да свиря на лаптоп)) до сега. И сега като почна да свиря и примерно ударя един power chord и го оставя да да звъни(не го заглушавам) тона след много малко време спира сякаш аз съм го спрял.

 

Ето семпъл -> http://www.4shared.com/account/file/805491...63190/fuck.html

 

Свиря с лаптоп както казах и съм сложил драйвърите asio4all и не знам защо става така. Преди свирих с една кремонка на един по - стар и по гаден лаптоп и нямах такъв проблем.

 

Ако някой има решение по - въпроса, благодаря предварително, ако ли не, здраве да е! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от това. Прави го и без нойз гейт... Свалих демото на reValver mkIII и има същия проблем. Сигурно е заради саундкартата. Не знам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.