Jump to content
Българският форум за музиканти

Една може би гавра с Петко Стайнов


Recommended Posts

Имам идеята за тази моя интерпретация в главата си от доста време - повече от година, но никога не съм сядал да я развия. Та тази нощ нещо се ентусиазирах и нахвърлих нещо като основни скици. Накрая е незавършено, но просто вече много ми се спи и идеята е да повтори няколко от първите части и да завърши пак с темата, така че нищо ново няма там. Кажете ми какво мислите за свиренето, аранимента и идеята, струва ли си? Дали да се развива още, някакви съвети? Също така приемам съвети за звука на пианото, защото ползвам нов софтуер, та дори и за ривърба ползвам някакви импулсни респонси от Лексикон.

 

Ръченица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко е станало . Браво - професионално изпълнение . И доста приятно за слушане . Ако направиш албум с подобни аранжировки аз ще съм първия който ще си го купи . Още веднъж БРАВОС . Цеко :greenball:;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball:;) ...и на мен много ми харесва ;):P;);)

С удоволствие бих слушал по-често такива произведения, а и албум не бих отказал ;)

 

 

П.П. Миниатюрната ми забележка е по отношение на звукът. Не ми харесва, като динамика и въобще малко МИДИ звучи - честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, това, което си записал е брилянтно :)

защо не си седнеш на задника, да си стегнеш соло пиано аранжиментите и да ги запишеш на рояла в Акустична Версия например ?

според мен ще се получи нещо много приятно.

 

поздрави

 

Петър

 

едит: пък може да ме викнеш и за някое парче като гост-музикант, заради добрите стари времена :virtuoz:

 

едит2: аз сериозно ти го казах това за записа ти в АВ - действай!

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука на пианото не мога да съветвам ама интерпретацията е супер - ако има повече такива и аз се нареждам на опашката за албума :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени, вече не можеш да ме изненадаш с това колко си добър...

Скицата е страхотна. За звука - не можах да разбера, че не е акустично пиано или роял, преди да прочета темата тук /пешо ми прати линк към записа/.

Бих те посъветвал темата и началото на разработката /до към края на 1-вата минута/ да ги изсвириш по-агресивно, както и в самия край на записа - там, където излизаш от импресията /2минути и 20 сек.:virtuoz:/.

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

Мисля, че Петко Стайнов би се радвал творчеството му да е харесвано и интерпретирано от млади българи!

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да ги запишеш на рояла ....

.....

едит2: аз сериозно ти го казах това за записа ти в АВ - действай!

Да, да, да и да. Роял!!! Дори и само пиано да е ... акустично да е:virtuoz::):D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за оценката! Що се отнася до записите на истински роял - Пешо, нямам нищо против, но истината е, че съм сравнително зле технически вече и например този запис съм го правил около 4 часа, защото постоянно нещо обърквах, а и трябваше да оправям неритмичности, неточни динамики и всякакви такива неща, дето няма как да се направят при запис на акустичен роял. Ако трябва да го изсвиря това нещо, ще ми трябва да си седна пак на задника и да почна да свиря по 5-6 часа на ден в продължение на 5-6 месеца, докато си възстановя техниката :) Ако се съберат още няколко акустични парчета, дето да стават за запис, ще мисля по въпроса :P

 

По въпроса за звука - аз лично го харесвам така, това са семпли на Стейнуей, които са по-меки и матови. Рендерирах същата версия със семпли на Ямаха, копито звучат по-агресивно и остро. За тези, дето не харесват първоначалната версия, кажете дали така ви харесва повече:

 

Ръченица (Yamaha)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа ?!?!?

 

Аз по принцип слушам само тресни и отвреме на време класика за отпускане ама това направо ме размаза.

 

Супер яко - просто няма какво друго да се каже по въпроса !!!

 

най ме изкефи че идеята просто ей така се леее ... не е нужно да се заслушваш - просто музиката е като фон около тебе и те грабва целият. Яко

 

Edit:

Относно втрорият вариант с блендата на Ямана .... хммм де да знам по агресивно е точно това ме изкефи (все пак съм джангъраджия) ама го нямаше момента да се леее музиката.

 

 

Поздрави и keep the fire burnin'

Алекс

 

п.с. нека не се лъжем - джаза е произлявъл от нашият фолклор .... както китарата от баса .... хехеххе :):P;)

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отлично е станало.

И аз здравата си поиграх да солирам отгоре, но преди това малко го забавих, щото ми е много бързо за възможностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.