Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими певци


circles

Recommended Posts

James LaBrie,David Coverdale,Bruce Dickinson,Marco Hientala /басиста на Nightwish :thumbs_up: /,Данчо Караджов,Звезди Керемидчиев,Любо от ТЕ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами "my idol" ..и гласа който обожавам е на

!!!! :);):P

Другия ми любим глас е на-Деси Добрева :) -Ах,...има разкошен глас... :)

На Паша Христова, също обожавам гласа :).... на Нели Рангелова,Мариана Попова!!! :):P

 

Иначе другите гласове,които харесвам са на Sarah Bringhmtan,Шарон ден Адел (ex. Within Temptation),Enya,Cristina Scabbia(ex.Lacuna Coil),Liv Kristine,Kelly Clarkson,Ishtar ,Gwen Stefani, Amy Lee, Whitney Houston,Tina Turner,Anastacia,Beyonce ,Rihanna,Celine Dion.... а мъжките гласове,които харесвам..хихи е няма как да не спомена Марко Хиетала-(страхотен глас има :D ), Мартин Кесиджи..за други мъжки гласове,които са ми направали впечатление не се сещам в момента..Иначе от българските гласове ми харесват на Графа,Миро от Каризма,Групата...като цяло. ;)[/color]

Редактирано от nemo_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nemo, не ме стряскай така:offtopic-001: Нито Шарон, нито Кристина са EX ... Все още си пеят в групите:) Само Тария е ex Nightwish ... :)

 

 

 

И за да не съм съвсем офтопичен, ще споделя на кого се радвам много напоследък. Човекът е Матиас Блад:

 

http://youtube.com/watch?v=6ayypMO4vJ4

 

http://youtube.com/watch?v=Gwr88bUAXiM

 

http://youtube.com/watch?v=TbCjlHwfA_Q

 

Чист глас, красив тембър, разнообразно пеене, нисък глас (разбирай - няма дразнещи пауърметълски писаци и п***растски фалцети : фалцет, реално, има, но не и цяла песен, изпята на фалцет), стегнато, точно и мелодично пеене. Писнало ми е да слушам певци и да не мога да разбера каква мелодия имат в предвид, докато пеят. Личи си и класическата му подготовка (Матиас работи в музикален театър в Швеция, мисля, даже, че е завършил класическо пеене). Въобще, добър певец, който освен че има хубав глас, прави и хубави вокали. (И не на последно място - в диапазона ми е, така че не му завиждам за някой допълнителен тон нагоре или надолу;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стори ми се, че в темата никъде не мернах светилата: The Beatles (give it up for the teachers), Michael Hutchence (INXS), Bono (oт U2), Eddie Vedder (от Pearl Jam), Jim Morrison (the Doors), Mammas and the Pappas, Peter Gabriel, Seal, Dave Gahan (от Депеш Мод - просто уникален глас и стил на пеене) и още безброй певци и певици...

За съвременните певици - само, само и само Christina Aguillera (най-добрата! няма такъв глас, няма такова пеене) :-)

Български певци - Наско от БТР, Васил Найденов ....

Имаше няколко поста за Любо от ТЕ ... човека има говорен дефект (цитат от "Комиците" - проблем с носоглътката) ;-) щом той може, значи и заекващия бързопеещ Scatman John е във върховете (лека му пръст)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съвременните певици - само, само и само Christina Aguillera (най-добрата! няма такъв глас, няма такова пеене) :-)

Да се обадя и аз с моята(до болка лансирана тук) любимка - чадото на английската соул музика Джос Стоун.

И Кристинчето се справя много мощно, но....самата и музика трудно се залибва от фънк/метаУистка душа. С последния албум се опитах, просто не ме грабна.

 

Tell me 'bout it - на гости на Щефан Рааб - на живо.

 

Но според мен е адски добро изпълнение.

 

И това съм го пускал - Melissa Etheridge & Joss Stone - Janis Joplin Tribute

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного са, кофти ще ми е да пропусна някой но...

 

Дио, Ози, Дейвид Байрън, Ян Гилън, Глен Хюз, Дейвид Ковърдейл, Клаус Майне...Дъги Уайт...Тони мартин...има и още много са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами според мен и на други хора са любими не съм чел коментарите нагоре защото нямам много време ...

 

 

:rolleyes: Ronnie James Dio , David Coverdale , Glenn Hughes , Rob Halford , и така нататък .. ! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любими вокали много!

 

Гласовете на Орлин Горанов, Арон Аронов, Петър Бучков,Стоил Георгиев, Александра Милова, Мария Калас, Сара Брайтман...любими сред оперните дейци преди и сега...

 

Други са: Nick Holmes, Fernando Riberio, Mikael Åkerfeldt , Aghast, Erica(Unter Null), David Coverdale, Rob Zombie, Dimo(P.I.F.), Jhonatan Davis, Peter Tagtgren, Astrid van der Veen, Liv Kristine, Enya, Sandra Nasic и много други разбира се...

:oops::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tony Martin, Mark Boals,Coverdale,Jorn Lande... и много други...

от дамите Aretha Franklin, Anita Baker,Regina Bell,Whitney Houston и всички яки каки с тъмен цвят на кожата :) , Anastacia, баба Tina, абе то няма изброяване просто....

 

+

 

Rock: Freddy Mercury :), Joey Tempest (Europe), Lou Graham (Foreigner), Russel Allen (Symphony X), Doogie White (Rainbow, Malmsteen), DIO (DIO, Black Sabbath, Rainbow), Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow, Brazon Abbath, Malmsteen), Bruce Dickinson (Iron Maiden), Ian Gillan (Deep Purple, Ian Gillan band)

 

Pop, Soul, R&B: Michael Jackson (MJ, Jackson's 5), Luther Vandross, Phil Perry (последните двама са едни от най - добрите Soul - R&B изпълнители, макар и да не са толкова известни в България, потърсете ги едни от дай - добрите във фразирането!!!), Tina Turner

Jazz, Swing: Nat King Cole, Frank Sinatra, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Al Jarreau, Harry Connick Jr., Etta James

 

и т.н. и т.н.

Това са тези, които слушам най - много. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Al Jarreau, Bobby McFerrin, Diana Krall, Take 6, Mnozil Brass (те са по скоро инструменталисти, но са много забавни и като певци), Ella Fitzgerald, Diane Reeves..това са тези, за които се сещам в момента

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз лично много се възхищавам на Анастейша и Кристина Агилера,Тина Търнар, а от българските изпълнители харесвам Васил Найденов,Нели Рангелова,Силвия Къцарова и Петя Буюклиева... :)

Редактирано от little_singer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.