Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими певци


circles

Recommended Posts

За добро или лошо, действително в България се раждат гениални творци, било то певци, композитори и т.н., ХОРА НА ИЗКУСТВОТО! Огромния проблем, е че много малко от тях биват открити и развити в тази посока :metalist:. Да, дори и сами да направят първата карачка, посещавайки уроци от ранно детство или както намерят за необходимо, те за съжаление нямат реална изява, или поне задоволителна такава - и финансова, и душевна. Всички сме наясно с БГ Естрадата, да ок, но не смятате ли и за обиден факта, талантливите хора да ровят по кофите днес? А дали има на БГ сцена качествени музиканти? Дали правят стойностна музика, или е толкова фраш с комерс, че да се гътнеш. То винаги е ставало въпрос за кинти, но все пак...Е сега кажете как да имам любими наши изпълнители, говоря за съвременни?! За извън България - МНОГО СА, НО ТАМ ИМА КОЙ ДА ГИ ЧУЕ, ЗА ДА СТИГНАТ ДО НАС!!! :cheers2:

Редактирано от bobze
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Групи : Куийн,Бийтълс,Електрик Лайт Оркестра,Пендулум,Парамор,Сънрайс Авеню,Джонас Брадърс

Изпълнители:Фреди Меркюри,Фил Колинс,Брайън Адамс,Пол Роджърс,Джордж Майкъл

Изпълнителки:Гуен Стефани,Ванеса Хъджънс,Уитни Хюстън,Марая Кери,Алиша Кийс

Бълграски : Щурците,Сигнал,Графа,Искрен Пецов,Георги Христов,Каффе

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От чуждите изпълнители - Eros Ramazzotti,Alejandro Sanz,Sting,Peter Cetera,Richard Bona...,групи - The Corrs,Chicago,Spin Doctors...

наши - Б.Т.Р.,Mary boys band,P.I.F.,Константин Цеков,Васил Найденов...и още много разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох малее,толкова са много...

Ville Valo - HIM; Alexi Laiho - COB; Jyrki69 - 69 Eyes; Jonne Aaron - Negative; JP - Charon; Lizzy Devine - Vains Of Jenna; Corey Tailor - SlipKnot; Anthony Kiedis - RHCP; Chester & Mike - Linkin Park; Christina Scabbia - Lacuna Coil; Amy Lee - Evanescence; Tarja Turunen; Pink....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших и аз да отпочна да изброявам любимите гърла. Няма да бързам да лепна тук несмилаеми списъци, които приличат на библиотечен каталог, защото така не мога да споделя с вас достойнствата им.

Ще пускам линкове. Не прекалявайте с консумацията, дозите ще са малки, но "ударни"! :lol:

Почвам с един великолепен концерт: Sisters - In the Name of Love

Patti LaBelle, Gladys Knight and Dionne Warwick_Everything He Touch is a Song

Това е парчето, с което се открива концертът. Пати раздвижва едни стъпчици, освен безумен маникюр и причесчица, погледи и закачки. И трите имат невероятно сценично присъствие, а как пеят... :)

И второ парче от същия концерт. Всяка от тях има по една солова песен, но за мен това е най-съвършеното изпълнение (както и най-великото, което съм слушала на I Will Survive). Парчето започва на 1:55 мин. (в началото закусват и си говорят "по женски", което можете да го пропуснете).

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

1. ФРЕДИ МЕРКЙУРИ (нещо ЙУ-то ми го е фанала липсата)

2. Рони Джеймс Дио

3. Дейвид Ковърдейл

4. Робърт Плант

4. Дейвид Гилмор

4. Иън Гилън

4. Лу Грам

5. Джон Лоутън

 

От Българските - Наско от Б.Т.Р , Йордан Караджов от Сигнал, Лили Иванова, Съседа ми от долния етаж...голям глас има - кат писне цял квартал на крака, цял концерт праи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето още любимци!

Малка забежка към меките бленди, ненатрапливи гласове и разкошни полифонични и музикантски решения. Много мога да изброя тук, но се ограничавам със следните:

Жени:

-

-

Мъже:

- Crosby, Stills, Nash & Young... Избрах този лайф с Гилмър: Find The Cost Of Freedom. Gilmour, Crosby, Nash

-

- Toto - Rosanna (HQ Audio)

Enjoy... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=04SXGafF-DE

Ето ви разкошен вокал с мека бленда. :music336: Слушайте внимателно и мислете много. Не ви обръщам внимание случайно.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече бившият певец на Scar Symmetry Кристиян Елверстам. Кеф ви дет-грухня, кеф ви чисто високо пеене, и то с много добър тембър според мен.

 

Деа как съм се заарибил по тая банда, нямат лабаво в никое отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, загриза ме съвестта, че съм пропуснала още ПЕЕЩИ и полифонични банди - слушани, слушани, дъвкани и изплюти, познати... Трябва да си "продължа мисълта", че няма да спя нощес...

 

^^ Аз не чувам "разкошен вокал", апа като ми се напъва сам, ептем не ме впечатлява, нищо че съм призована към дълбок размисъл. Парчето е готино though...

^ Не намерих друго на Кристиян Елверстам освен "грухтене". Всъщност, като чух първото и се отказах да търся... :thumbs_up:

 

-

; Намерих си любимото парче "For Your Love" в концертно изпълнение с кофти звук, кухи вокали и без акцентите в пианото, та пускам едно "средна убост"...

-

- няма как без тях!

- Electric Light Orchestra - "Train of Gold" - също едни от любимите. Щеше ми се Loser Gone Wild да пусна, ама в тубата намерих само презапис от винилова плоча и виеше...

-

- това е нещо като каталожен клип с откъси от лайв изпълненията им. Алтави по целите глави, идиотски хармонийки, страшни благинки са сглобили!

- Styx - Snowblind Live 1996 - Едно от парчетата, дето действително ме побъркват!!! Да не говорим, че преди... май вече 6 години, докато пях като лудите Babe от същата група, най без да искам се сдобих с истинско вибрато и гръден резонанс...

Спирам с групи от тоя сорт, край... (че ми е тесен Интернето...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЯТА КЛАСАЦИЯ :thumbs_up:

1) Групи:

1: EUROPE

2: WHITESNAKE

3: DEEP PURPLE

4: RAINBOW

5: BON JOVI

2) Вокалисти:

1: David Coverdale

2: Ronnie James Dio

3: Joey Tempest

4: David Byron

5: John Bon Jovi

3) Китаристи:

1: Yngwie Malmsteen

2: Ritchie Blackmore

3: John Norum

...............................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно е да кажа кой ми е любимият вокал, защото са много, но ето някои от тях:

 

1.Ерик Адамс ( Manowar ) - тоя човек ми взе акъла на Калиакра Рок Фест 2008, 5 часа не се е спирал, плюс това направи най-доброто изпълнение на бългаският химн

2.Брус Дикинсън ( Iron Maiden ) - имам съмнения за него да не е кастрат :D

3.Рони Джеймс Дио ( Black Sabath, Rainbow, DIO )

4.Глен Хюс ( Deep Purple ) - no comment, 5 октави дияпазон му кажи и повече не го обиждай :D

5.Фреди Меркюри ( Qeen )

6.Фил Анселмо ( Pantera )

7.Стинг ( Police )

8.Наско ( БТР )

9.Орлин Горанов

10.Георги Христов

11.Джеймс Хетфийлд ( Metallica ) - като китарист го бива повече отколкото като вокалист, но пък тембъра му ми харесва.

--------------------

 

Ето и дамите

 

1.Таря Турунен ( Nightwish )-не бих казал, че е кой знае каква оперна певица, но тембъра и много ми харесва

2.Сара Брайтман

3.Лайза Минели

4.Тина Търнър

5.Кристина Агилера - малко нейни песни ми харесва, но немога да не и призная таланта

Редактирано от metal_warrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.