Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен процесор+усилвател


Valeri12580

Recommended Posts

 "а шредъра увисва - някакви безкрайно дълги и досадни сола и общо взето слабички песни, дето няма да си ги пуснеш повече от веднъж-дваж...."  - алилууууя :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, не съм писал тук с години, ама като прочетох темата виждам защо.

 

Към автора - има малки лампови усилвателчета, на пиви, хюс и кетнър, меса и тн. 5-15вата. С кабинет 1х12 ще можеш да си джъгаш вкъщи и да ти е кеф. НЕ ти трябват настъпи кутийки преди тях, просто трябва да си направиш тестовете и да видиш кой характер драйв те кефи.

 

Може да се изкара звук на живо с процесор, но много скъп. Има банди, които ползват процесори за звука си наживо - например Meshuggah.

 

Изказването за VH4 е определено изненадващо за мен. Не съм голям фен на дизелите, но имайки предвид, че това е техният топ оф дъ лайн, да звучи като процесор за 200лв е малко вероятно. Има един заблуден чичко, викат му ДжеймЗ, той ползва 2 такива в неговия риг за ритъм китарки.

 

Бейби Томас е прав за всичко което е написал, но не мисля, че всички са го разбрали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знам, че Джеймс Хетфийл има освен другите си 50 ампа, има и VH4.

Убеден съм , че Джейм знае как да си изкара неговият звук.

Това, че някакъв бг китарист, като свири с VH4 и звучи като тенеке,

нито Джеймс, нито Дизел му е виновен. Нито аз, че така ми звучи.,...

 

Предполагам, че много млади и не толкова млади слушат повече с очите си.

Гледат какво пише на ампа повече, отколкото какво излиза като звук.

(ампа , може да е добър, но въпроса е как е настроен от свирещият с него)

Един прост пример с два доста близко звучащи ампа

Marshall JCM 800  vs Crate Blue VooDoo 120 .

Предполагам повечето ще изберат първият амп, не толкова защото са го харесали повече

(не отричам, че ще има такива, който наистина да им харесва повече) колкото надписа Крейт

да им влияе. Аз съм имал и двата и съм на мнение, че блу вудото ми харесва повече.

Като и двата ги харесва и намирам за близко звучащи. Нали разбра, искам да кажа, да се слуша с ушите, не с очите.

А вече това, че различните уши, чуват различно.... това си е физилогия, психология, култорология и тн.

Може да ми пишете авторство на това- Не слушай с Учи, слушай с Ушите!

 

Обръщам внимание -

1. Има усливатели, на които както и да връткаш кнобовете, няма начин да излезе лош звук

2. Има доста пипкави усилватели, включително Великолепните Ривери, които малко да мръднеш настройките и леле майко.

Значи, с такива ампове, някой дето не е наясно какво прави, може да изкара и доста гаден звук

ОТДЕЛНО -  някои Хора, предпочитат отвратителен и ужасен звук, просто това им харесва и ги Кефи.....

3. Усилватели, нещо средно между горните два типа. Общо взето дават приличен звук, но някой с повече усиля, може и да ги накара да звукнат кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chris, я кажити  Cannibal какви ампове ползват ?  Това в кръга на шегата. Инак Джордж Фишър е по-добър. ;-)

Относно амповете...Забравих за какво е темата, но наистина един малък спретнат 7-15 ватов лампов амп ти е идеялното оръжие за ампифициране на най-различни стилистики.

 

Почти всички  15 ватови лампови усилватели са с 3 х 12AX7 лампи на предусилвателя и 2 x EL84 ки или поне 90 процента. Останалите слагат за крайно стъпало вместо EL84 - EL34 /  мисля, че Маршалите ДСЛ40 го правят /  

Разликата идва от другите компоненти и от говорителите .. чат пат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канибалите ползват triple recto-та които доста дълго време буустваха с Метъл зон (колкото и скандално да е). :D

 

Към автора - с 15-20в усилвател спокойно ще можеш да свириш и на живо (когатоо е озвучен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек дето свири с 4 струни на китара не ми го хвали за китарист, че и за разбирач по звука.

То за вкъщи всичко става.

full_CavCon_3534b_LR-600x406.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала на Макс Кавалера. Това е олд скул. И ме кефи.

Ритъм машинка, процесорче, мултитракерче, така се раждат песните на Соулфлай.

И аз действам така, даже проц и дръм машинка имам по-готини (иначе няма сравнение).

Че и Ингви си прави песните с дръм машинка, Джеф Ханеман така измислял песните си. Олд скул е това.

От Ролинг стоунс Кийт Ричардс беше с 5 струни, Скот Ян след 12-та позиция няма прагчета, не свири там ритмовки..

Кой , каквото го кефи или му върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хубаво, ама темата не е затова как да си запишеш идейка, която ти е дошла.То вече и един телефон ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиромах човек- жив дявол - аз като ми се занимаваше съм записвал в джем раздела с вокс амплъг АС-30 директно в компа..

,не виждам с какво Пешо е по назад от Макс,има в квартала един Петър (не мина гада да черпи вчера),значи,той е сравнително възрастен човек и така беше ремонтирал една акустична,с която си свириме на кафето - паднах - много добре,как да е, в тях има някакъв процесор и ми казва - е с това не мога да се оправя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трипъл рек / top of the shelf /  + Метъл зоун./ играчка за подрастващи /  Невероятна комбинация ;-).. после кой каза, че Metal Zone бил тъп и безполезен ефект ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ти кажа ли с какво всички тук сме по назад от Макс: той е не само китарист и то световно известен, икона, с милиони подражатели и фенове, фронтмен на няколко осовополагащи групи, мозък, бунтар и не на последно място - музикант в истинския смисъл на думата :).

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че ми каза.Слушам траш от 90-та година.Знам кой е и какво е.Просто нямаше нищо общо с темата, а и наистина не смятам че е някакъв гуру на китарното свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.