Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera


DaftFunk

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Клипче, което всички сме гледали заедно с това на Ола :)

 

Някаква поука има ли? :>

 

Тази която аз си извадих скоро след като го гледах за първи път беше: Не си избирайте гиър в youtube :)

За щастие и двата усилвателя има къде да се пробват. А ако ги чуете някъде при приятели в live mix, още по-харно.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си избирайте гиър в youtube :)

Абсолютно вярно е! Обаче е факт и това, че е бъкано с такива канали в Ютюб, дето пари изкарват от ревюта и сравнения на гиър. Което е малко противоречиво - хем безсмислено, хем интересно за хората и се гледа... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ къде ги има един върху друг да ида да си боцна една китарка от 150 кинта да добия представа и да търся кусури,че не се сещам.После искам да пробвам как е с процесор отпред щот един ефект не ми се получава,Накрая искам да ги усиля всичко на 10 нали ще ги мерим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия пък два усилвателя толкова да нямат общо като звучене...не знам защо си играят да правят сравнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Клипче, което всички сме гледали заедно с това на Ола :)

 

Някаква поука има ли? :>

 

Тази която аз си извадих скоро след като го гледах за първи път беше: Не си избирайте гиър в youtube :)

За щастие и двата усилвателя има къде да се пробват. А ако ги чуете някъде при приятели в live mix, още по-харно.

Нищо не разбирам от такъв тип звук (в смисъл, не знам какво се цени), но това, което чувам, не в микса, е много близко до представата ми за неприятен звук. Но в интерес на истината, Mesa Triple Rectifier оглавява класацията ми за непригоден звук, та предполагам, че проблема е в моя телевизор :-) Предполагам, че за всеки влак си има пътници.

 

Но това, което наистина ми е ясно е, защо всички подобни дема показват как амповете звучат в микс, нали идеята е, саунда да е добър на живо, докато свирим. Тези дема са толкова тежко процесвани, че от оригиналния звук няма нищо.

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всъщност, от техническа гледна точка, аз мисля, че ако един усилвател е в общи линии изкопиран (както вероятно е), главно качеството на изходния трансформатор и говорителите евентуално малко или много могат да го отличат по звук от оригинала. Ако тези компоненти са добре направени, главната разлика между ръчната изработка и китайските SMD практики е надеждността. Това мисля, че е и най-съществената разлика между бугерите и по-"маркови" ампове. Иначе в реп. сме свирили с някаква подобна Бугера - не мога да кажа, че звучеше зле за метълии. В смисъл, съседния амп беше 6505+ глава и като че ли Бугерата в конкретния случай малко повече ми харесваше.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пробването и избирането от ютюб съм 10000 процента съгласен! Избрах си дисторжън чрез ютюб и съм доста недоволен. Повече няма да направя грешката. Пробвайте на живо до колкото е възможно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ютуб е вярно, но не всеки живее до добре оборудван музикален магазин за да може да пробва.Да не говорим че има бутикови неща, които няма къде да ги пробваш и единствения начин да добиеш някаква представа е да чуеш сносно видео в тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.