Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera


DaftFunk

Recommended Posts

Здрасте, някой да Има идея какъв модел са Bugerа-те в Rock School - Варна? Говоря за онези две лампови Бугери в репетиционната долу.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

V55 -ци са...Получих информация от др. място. Мерси много де! 

Браво на Бугера. Хем бюджетно хем много задоволителен звук. Аз специално за тази цена не се сещам за друго комбо с такива параметри

Bugera V55

3 x 12AX7  и  2 x  6L6-ци. , солиден кабинет, винтидж спийкър.. и смешна цена от около 400 долара за супер добър саунд 

 

В момента комбото не е налично в нито един онлайн магазин. Сигурно защото са осъзнали грешката да го пуснат. Сега е достъпно само варианта 22 вата - V22 infinitum което обаче вместо 6L6 има EL84 -ки, и вместо 55 вата е 22 вата и е на същата цена като V55 ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не се престараваме.Това е като Мондеото което го спряли, щото било изпреварило времето си.Като вземеш Бугерата и започват смени на лампи,кондензатори говорители иначе са много яки за цената си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ -Бугера винтидж 5 и сложих 10" говорител вместо 8' оригиналния,не съм ли идиот? :)

Много хубаво си е ампчето и го пускам на 0,1 вата,че дедката отдолу е готин ,да не го тормозя.

8695192T.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи лампов амп бугера си е супер оферта.В 90 процента от случаите остава последен и това е не,защото се чупи,звучи гадно,палят се и т.н.алабализми.Един амп или те кефи или не.Лично за мен,като си купувах моята цената и не ме вълнуваше особено.Пожелавам на всеки меса,но реалностите са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не искам да звуча заядливо, но тези 90 %  чрез някаква представителна извадка ли са установени ? Константа ли са или варират в някакви граници?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, за 5 години нищо не съм сменил на моите Bugera 1990 и 6262. На първата бих пробвал да и́ сменя лампите за да видя разликата, но само това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Бугера си звучи, като Бугера.....нищо повече. Който си го кефи-няма лошо. По-добрия вариант е първо да се научиш на Бугера и след време на Меса (нарича се естествена градация). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега пък и Меса се намеси.Каква е тая последователност?Няма ли други марки усилватели? Значи дотук разбрах, че 90 процента свирят с Бугера, а останалите 10 с Меса :greenball:

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, "струните са много изържливи, от 1 година не съм ги сменял" и "лампите са супер, 6 години карам с тях" - все неща, които не са за хвалба :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям дебат станал. Аз само казах, че за тез пари друга лампа няма как да си купиш с такива параметри и приблизителен саунд. Не ми намесвайте Меса, Меси и братовчедите им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.