Jump to content
Българският форум за музиканти

Свирене и пеене едновременно


Glacierise

Recommended Posts

всичко е въпрос на практика. не че аз съм голям специалист в пеенето ама с доста практика вече се справям с Металика. така че мисля че не е чак толко трудно. Просто трябва наистина добре да си усвоил рифа и да не мислиш много много като го свириш та да можеш да се концертрираш върху вокалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За Чък съм забелязал че по скоро като го бутнат насън изпява песента, а мисли върху това, което свири. Затова преди да умре последния му проект е Контрол Денайд, където друг вокал пее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно интервю Маркъс Милър казваше че и на него му е трудна тая работа, макар че на някои парчета припява.. На мен лично ми се удавяа чрез много репетиции, ама не на всички парчета.. Едно от върховите ми постижения е Notoriuos на Дюранци.. Бтв забелязал съм, че е много важно при репетициите да започнеш в много бавно темпо и да си представяш това което пееш и това което свириш като сложен комплементарен ритъм.. Тогава засичането на времената, което поне за мен е най-големия проблем, става по-лесно..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че е трудно ...трудно е , но според мен не трябва да се мисли за едното, докато се прави двугото...смисъл докато се свири да не се мисли за пеенето и обратното и според мен това е номера...аз когато попявам отвреме на време не мисля за свиренето, защото се обърквам и ни пеене , ни свирене - пълна каша, а когато се свирят по сложни неща не мисля за пеенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

така тука като гледам веднага се налази върху така наречените големи

а пък аз понеже съм си леко демоде ще ви кажа напримерно един ВАСКО КРЪПКАТАл

почти всички песни са в блус схема и са хубави

 

 

ПП

КО МИ ДАВАТЕ ЗА ПРИМЕР ТУКА АЛЕКСИ

ТО ТЕХНАТА МУЗИКА ПО СКОРО Е ДЖАНГЪР = МЕТАЛ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами и мен не ме кефи Васко Кръпката, но си трая! Нарича се уважение това, което ти липсва...А така наречените големи, са наистина големи. Какъв бе смисълът да пишеш тук? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, пея и свиря едновременно, няма някаква определена техника просто трябва да усвоиш добре песента. Трябва свиренето ти да стане такъв навик че да не забелязваш какво свириш и да ти е супер лесно, по-лесно става когато в началото свириш заедно с оригиналната песен и така в един момент слушайки къде и как пее певецът някак си и ти започваш да си припяваш, може в началото да изпускаш ритъма на места но после свикваш , има и друг начин да видиш естествената връзак между това което свириш и пееш да го проумееш и да се възползваш от него , но май става по трудно отколкото просто да се отпуснеш на ритъма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би защото откакто се занимавам с китара и рок музика (2 години) , превърнах Pink Floyd в своя абсолютна религия , пеенето и свиренето не ми преставлява проблем по никакъв начин...

 

 

Най-предизвикателно и готино е да пееш върху солото което свириш (Wish you were here - най-прост пример) ....

 

 

А колкото до това трудно ли е...

 

Музиканти ли СМЕ или к'фо? Аз откакто се занимавам с китара всичко сам съм научил и трудно нетрудно - бачкане до дупка,докато стане лесно и дойде другото трудно...

 

Т'фа е положението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Да-а, трудна е нашта професия - китарджийството, та и пеенето да ни се пречка :hysterical:

А ето какво показва по въпроса и чичко Фелисиано: :):)

А на това може и да потанцуваме :hysterical::thx::hysterical:

Хем свири с пръсти технично, хем пее сладко, хем не вижда - ни гриф ни текст. Не е лесна и твоята...,Хосе :hysterical::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така тука като гледам веднага се налази върху така наречените големи

а пък аз понеже съм си леко демоде ще ви кажа напримерно един ВАСКО КРЪПКАТАл

почти всички песни са в блус схема и са хубави

 

 

ПП

КО МИ ДАВАТЕ ЗА ПРИМЕР ТУКА АЛЕКСИ

ТО ТЕХНАТА МУЗИКА ПО СКОРО Е ДЖАНГЪР = МЕТАЛ

Ауейеееееее младеж, я се дръж на положение (ако не си толкова по-зле) Тва дали една песен е хубава или лошава, него определяме ти и аз, никой не го определя, малко е тъпичко да се изрязяваш така не мислиш ли :) Не съм фен на Алекси но и не си позволявам да казвам чия музика става и чия не, ти като си толко отворен дай да видим твоята музика за какво става!?

Ае дръж се на положение и знай, че Васко Кръпката е пич, но дали е номер едно е друга тема!

 

П.С. Сега вече видях и, че си младеж :) Леко със страситите! :)

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да дам един пример за добра координация. На някой може да му е интересно. :offtopic-001:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gan1keOg9e8

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е моя немезис :offtopic-001:

доста труд отива в опити да пея и свиря ама нещо координацията ми бяга и при двете когато се опитвам. а аз свиря основно ритъм. Polly на Nirvana е кажи речи единствената песен с която горе долу се справям да я свиря и пея едновременно.

а иначе по главния офтопик в темата - Брадли Ноуел от Sublime е моя пример за перфектен баланс между китара и вокал. гледал съм доста лайв изпълнения и човека Бог да го прости заковава и вокала и китарата безапелационно. пее много правилно независимо дали свири ритъм или соло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да дам един пример за добра координация. На някой може да му е интересно. :)

http://www.youtube.com/watch?v=Gan1keOg9e8

:greenangel: Супер пример си дал, завиждам ти, че не се сетих по-рано, въпреки че това ми е култово парче и аз го мъча вече няколко месеца, но засега го зарязах, зверски е трудно. Имам му нотите и ще го подновя, надявам се по-успешно. А ето и един пич който е успял да го научи доста добре

Абе то всичко на Adrian Belew е хем трудно, хем готино :rocker::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да дам един пример за добра координация. На някой може да му е интересно. ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gan1keOg9e8

 

 

Cool :) Номера е да не мислиш нито какво свириш нито какво пееш :rocker::):D,това в кръга на шегата, но поне се улеснява от факта че свиренето е супер бързо, а пеенето супер бавно, това го прави по-лесно и разбираемо :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.