Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


zigi

Recommended Posts

^ С този линк перфектно мога да се науча да правя сайтове, но не и как да си регулирам височината на струните по-коректно :happy: :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извинявам се, сбъркал съм линка

втори опит

 

Естествено, има стотици други сайтове, които обясняват как става това:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОООО това ме разби!!!!!НА 12 прагче на 6-та струна 2мм.......чували ли сте за филма "Mission Impossible"?

 

Инче всичко друго ок....

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли впечатления от X серията на Jackson? По-конкретно са ми интересни Warrior и Dinky.

Аз имам DX10 Dinky, и да ти кажа много съм доволен от нея. Вече на четири години е. Дълго време имах проблеми с тремолото. Въпроса е на какъв модел ще попаднеш, мои приятели имат същата и флойда им е пушка. Моя не беше... най-накрая го оправих със... ... ... балсам за устни.... :)

Особено за метъл е хубава, макар и да има доста остър тон във високите регистри, със оригиналните адаптери, които са същите като тези от ниския клас китари на Макс Кавалера.

Сега мисля да ги сменям с Димарцио, и мисля че доста хубаво може да почне да звучи :), ще видиме.

На клийн на нека и с тези адаптери има хубав тон, дори и на не много хубаво кубе, тъй че мисля че мога да очаквам през добро кубе да е супер як.

Китарата е от липа (Basswood).

 

Туй то, ако искаш още инфо, кажи. Може и напрао на ЛС.

Колегата Kirk-Hammett има същата, може и него да питаш. Наоколо има и доста притежатели на Warriora.

 

Поздрави!

 

П.С. И тъй като хората забравят, че това е форум и се постват МНЕНИЯ, искам специално за такива да обърна внимание на това. Не поствам факти. Че в разни теми, като напише някой "драйва е най-якия, който съм чувал" и отдолу веднага... "глупости говориш"... интересно как знаят кой какво е чувал :)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли впечатления от X серията на Jackson? По-конкретно са ми интересни Warrior и Dinky.

Аз имам DX10 Dinky, и да ти кажа много съм доволен от нея. Вече на четири години е. Дълго време имах проблеми с тремолото. Въпроса е на какъв модел ще попаднеш, мои приятели имат същата и флойда им е пушка. Моя не беше... най-накрая го оправих със... ... ... балсам за устни.... :D

Особено за метъл е хубава, макар и да има доста остър тон във високите регистри, със оригиналните адаптери, които са същите като тези от ниския клас китари на Макс Кавалера.

Сега мисля да ги сменям с Димарцио, и мисля че доста хубаво може да почне да звучи :D, ще видиме.

На клийн на нека и с тези адаптери има хубав тон, дори и на не много хубаво кубе, тъй че мисля че мога да очаквам през добро кубе да е супер як.

Китарата е от липа (Basswood).

 

Туй то, ако искаш още инфо, кажи. Може и напрао на ЛС.

Колегата Kirk-Hammett има същата, може и него да питаш. Наоколо има и доста притежатели на Warriora.

 

Поздрави!

 

П.С. И тъй като хората забравят, че това е форум и се постват МНЕНИЯ, искам специално за такива да обърна внимание на това. Не поствам факти. Че в разни теми, като напише някой "драйва е най-якия, който съм чувал" и отдолу веднага... "глупости говориш"... интересно как знаят кой какво е чувал :D

Аз съм много доволен от моя Jackson ;):D Нямам никакви проблеми с тремолото :) Както каза колегата Fenix зависи на какъв модел попаднеш .

 

Basswood body (with flame maple veneer on trans finishes), bolt-on maple neck, compound radius rosewood fingerboard, Duncan Designed™ humbucking pickups, Jackson double-locking tremolo and chrome hardware.

 

Това са параметрите на китарата :););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^

 

Във факта, че не се връщаше на 0, след като е тръгнало от 0та, дори и след правилен сетъп. Т.е. разстройваше китарата дори при докосването му. Ножовете на тремолото ми са изтъркани и трябва да ги изпиля, но предпочитам човек дето се е занимавал с това да го направи.

 

Иначе, на сайта на ibanezrules има доста обявснения за това.

 

В крайна сметка - балсам за устни от една моя приятелка и всичко заспа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Виж с какво свирят те, и с какво записват - това е най-удачно.

А евтините лъскави китари, продаващи се у нас, са средно удачни по принцип.

Не очаквай някакъв много як звук от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Зависи какво имаш предвид под "от сорта на". Фрушианте свири с китара само с единични адаптери (Стратокастер)... Но се съмнявам, че ще свириш само RHCP :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Liquid Death

братле 2мм на 12то прагче не е невъзможно.Искам да ти кажа че аз съм с точно гореспоменатата китара JS1 и скоро я носих на лютиер за грифа щот свиря в СИ

с 13ки,та на 12то прагче ми е 2,5мм (ама все пак тва са си 13ки - почти струни за бас) а на 1во прагче ми е под 2мм растоянието...

 

@ Зиги

ако още не си взел китарка - не се колебай - JS1 е доста добър модел - аз откак и смених адаптера с SH 13 - DImebag и настроих както тря грифа,даже и за 1000 не съм навит да я дам,супер е удобна и мачка със саунд:rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.