Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Mustang 1 или Line 6 Spider IV 15


Sl1pkno7

Recommended Posts

Ако е 75 ватовата версия - влез в тубата, напиши модела и ти излизат сума видеа. Иначе той е същия като останалите, само че с повече ефекти и амп симулации. Мисля че G. Varbanov е имал такъв и може би той ще разкаже и ще даде повече инфо.

 

Имах Line6 Spider Jam 75W + контролера му, което е почти същото. Беше приятно ампче за упражнения и у дома, но не харесах моделинг звука, купих го нов и замених на загуба след няколко месеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sl1pkno7

 

Що не си вземеш един транзисторен PARK by Marshall G10 MKII.

 

$_9.JPG

 

Все още се намират по 50 лева.

Това е мини усилвател от старо поколение, с 6 инчов говорител и много напомпан вграден кривоч.

После като си купиш истински усилвател, това можеш да си го оставиш и да не се занимаваш да го препродаваш.

 

Тия моделинг усилватели наистина са отвратителни.

Дори и Fender G15 да вземеш пак е по-добре от моделинг комбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Та питам се(ви) има ли лампов усилвател, който да работи с батерии поне 3 часа, защото ми трябва за паркове и градинки, да бъде подходящ за поп-рок музика, но и за класика и блус, с акустична и ел китара, така че да ми увеличи "хонорара",  :virtuoz:щото с  тъпото ми транзисторно кубе ROLAND AC33 от днес вече не смея да се появявам публично(така се прехапах)?! 

Ами да ти кажа,аз имам една малка гад на батерии GLX,6"говорител и свири доволно яко,пък май го взех за 100лв,като му вържеш някой от камионите на дижитек,моя е хот хед ,само че !,през изхода за в миксер,те са 2 изхода в това амче си звучи прилично ,нали за ел. китара говоря все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се огледаш и за един Vox Valvetronix 20+. Хибрид е с лампа в крайното стъпало и звучи доста по добре и от мустанга и от спайдера. Има и пресет със саунда на Слащ (без да очакваш чудеса и да си мислиш че ще го докараш 1 към 1 като него) както и богат избор на ампове и ефекти. Като за първи усилвател или за свирене само вкъщи е много добър ( Берингер и за първи не става). Айде успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хибрид е доста преувеличено. Хибрид е по-скоро, когато преампа или крайното са лампови, ма целите. Тук има една странна лампичка, при това малко сложена за красота. ;)

 

Предусилвателна, използвана за крайна. Според Вокс е сложена да направи "лампов" звук на крайното стъпало, но с малка мощност (1-2 вата), след което вече готовия "лампов" звук се усилва линейно от транзистори до съответната за модела мощност. Дрън-дрън. А въпросната лампа работи на около 25 волта, изпуснали са поне една нула отзад, че да има смисъл от нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де! :) За такъв го водят. А и звучи много по-добре в сравнение с спайдери и мустанги. За целта е перфектен и евтин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиното излиза скъпо,имах по едно време Фендер ХД,не нзам точно модела и само една бленда ми харесваше от симулациите,иначе добро комбо.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В базара видях едно Roland Cube XL 20 за 220 лева. Според мен е подходящо ... универсално, добър звук, макар и транзисторен, ефекти нелоши за домашно свирене. В ситуацията аз бих взел него. Моето лично мнение е, че Лайна е много изкуствен - прекалено диджитал ми звучи на мен - е, някои го харесват, но аз хич. +1 за Роланда.

Вокса също бива - евтин и приличен - но май по-добре Роланда.

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.