Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Благодарим за информацията.

 

Задължително ще се сдобия с този плъгин.

Вярвам, че с него дори ще мога да коригирам проблемите с различните нива на траковете на проекта, който ръчкам сега в Кюбейс.

Един вид - ще го ползвам и за коректор на силата на звука, защото в демо видеото показаха колко лесно се прави това, а от инструментите в Кюбейс така и никой не ми помогна за целта. ;)

To не че разбирам де...

 

Вива Мвлъдайн! :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам,аз пробвах да го инсталирам директно без да трия нищо и СТАНА.браво.а това за какво го пишеше незнам...на Н2О е версията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това си е принципен проблем при Cubase до SX3 включително. В Cubase 4 е частично решен - когато няма работа за даден плъгин, той не работи. Казвам частично, защото до колкото съм наясно решението е половинчато - хоста е в състояние да съобщи на едно VST, че в момента няма работа за него - т.е. да си стои мирно и кротко и да не се напъва, но от друга страна отговорността за спирането на процесинга е оставена на самото VST и тъй като това се поддържа само от VST 3.0 плъгини, само новите такива го могат това и то само ако разработчиците са решили, че това е добра идея.

 

При други хостове като например Samplitude този проблем е решен от памтивека, но не съм наясно как технически са го решили - вероятно suspend-ват нишката в която е пуснато VST-то, но честно казано малко ме съмнява да е толкова просто, защото има случаи в които без входен сигнал едно VST може да продължи да генерира изход - примерно при дилей/ревърб ще има отзвучавания, които ще се генерират известно време дори след като входният сигнал е изчезнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И поради каква причина това е нужно да се прави? Аз лично си работя спокойно и с Cubase LE и с Cubase 4 едновременно инсталирани на компа ми, да не говорим че познавам хора с инсталирани едновременно по 2 версии на Cubase + 1 на Nuendo!!!

 

Това е един опит на Christian Dettner да помогне на хора, които имат проблеми с едновременни инсталации на Cubase SX3 и Cubase 4. След като си нямаш проблеми, значи не те касае :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това с товаренето на процесора от неактивни VST плъгини е най-малкият проблем.

В момента все още немога да разбера как да си зиравня нивата във всеки трак така, че да са еднакви по сила.

Някакъв своеобразен мастеринг и компресинг ли даправя на трковете аз не знам вече... :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, като пинеш волюма на самите семпли не става ли? Намаляш силните, а ако има много слаби ги вдигаш и тей...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за поясненията.какъвто съм отвеян тези дни можеше и да започна да трия без да пробвам дали става така... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става, но е голяма играчка да правиш всичко това на ръка, при положение, че са много траковете.

Освен това не се получва прецизно - всичко е на ухо едно към гьотере.

Трябва да го има автоматизирано това някъде. С нормалайзването на висички тракове едновременно не се получи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо много полезно което може също да се прави с Melodyne (за съжаление обаче само със stand-alone версията, плъгина няма тази опция :thumbs_up:!) - експорт на миди от аудио файл :metalist::

 

Page112.jpg

 

-> Десен бутон на имиджа/save picture as... :recourse:! Have fun ;)!

 

@the_gorer (off topic):

можеш и с Cubase лесно да си коригираш силата на тейковете! Просто като кликаш на всеки тейк горе се появява едно много дребно синьо квадрадче - хващаш го и го влачиш на горе на долу, така усилваш и намаляш волюма на тейка директно в него самия :recourse:! Залягай повече над видео-туториалите :recourse:!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@the_gorer (off topic):

можеш и с Cubase лесно да си коригираш силата на тейковете! Просто като кликаш на всеки тейк горе се появява едно много дребно синьо квадрадче - хващаш го и го влачиш на горе на долу, така усилваш и намаляш волюма на тейка директно в него самия :thumbs_up:! Залягай повече над видео-туториалите :metalist:!

Това и баба го знае - има няколко места, от където може да се регулира силата на траковете.

Но аз искам програмата да изравни едновременно всички тракове, а не да си играя на ръка и по-лошото - на ухо.

 

Това с нормалайзването нямаше никакъв ефект - слабите си останаха слаби, а силните силни.

Но това наистина е разговор за другата тема.

 

А за Melodyne - досега десетки пъти хора са питали във форума как да извадят MIDI от аудио файловете. Изглежда, че Melodyne е възможно най-добрият инструмент за тази цел на пазара.

Но и при него сигурно няма начин да се извади в MIDI полифония, без да се окензат нещата. Това, доколкото знам, е мишън импосибъл. Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, то това му е красотата на работата с такъв тип софутери - човешкият фактор. За това е направен този миксер, както са направени и хардуерните миксери - за да се миксира (много миксиране, много нещо).

 

Предполагам не искаш всичко да звучи супер монотонно, все едно си рендирал МИДИ файл :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За слабите и силните неща има компресори, чиято идея е именно такава ;)

 

Нормалайзването просто вдига нивото дотолкова, доколкото пиковете да стигнат до 0db (или доколкото му дадеш), което обаче не дава отражение върху динамиката на тейка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... добре си говорите тука , браво на вас ...Melodyne е действително много приятно направен и върши чудесна работа ... но все пак може ли някой да ми каже има такъв мулти плъгин от типа на Амплитюб2 за китара или Зоотоп да речем , в който специалистите да са сложили всичко необходимо за обработка на вокал в едно парче , мисля че ме разбирате за какво имам в предвид поднай необходимо - като се почне от компресор , реверберации , хоруси и т.н. ..... ще съм благодарен ако някой сподели инфо. Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка има ли някаква разлика между двете?

 

Не ми дреме кое е с по-добър аудио енджин или разни други програмистки глупости.

Интересува ме само кое какво може да прави повече от другото като функции.

Нуендото обработва и видео нали?

 

Имам ги и двете на щайгата си и се чудя кое да разкарам.

Ако Нуендото наистина обработва и видео, ще оставя него, но току-що се опитах да импортна видео файл в Нуендо и ми каза, че не може :virtuoz: (файлът е *.avi, предполагам DviX или XviD).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.