Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Защото soundbank-ите при креатив излизат на МИДИ изход . Трябва вместо АСИО за изход да ползваш май и Creative Soundbank Synth (поне при мен така се води)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз друго не мога да задам като изход освен Крейтив Асио. Можеш ли да ми го снимаш и пратиш как да го наглася?

При мен изглежда ето TAKA...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че проблема ти е в ова, че синта на аудиджито се явява като външно устройство за кюбейс и реално той само му праща миди, за разлика от плъгините които са "вътре" в кюбейса и той може да вземе аудио от изхода им. Ето откъс от ръководството на кюбейс:

MIDI tracks are not included in the mixdown!

 

To make a complete mixdown containing both MIDI and audio, you first need to record all your MIDI music to audio tracks (by connecting the outputs of your MIDI instruments to your audio inputs and recording, as with any other sound source).

 

Та мисля, че трябва да рутираш някак си изхода на синта в кюбейс като аудио и да го запишеш като аудио тракове и после миксдаун. А за да ти спестя много нерви, понеже гледам че саунфонтове свириш с тоя синт, що не ползваш някой вст семплер за целта - контакт или к'во то и да било. А ако не искаш да редактираш нещо по самите пачове - най-добре - Cakewalk/rgcaudio - sfz+ - най-добрия саундфонт плейър..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам - може ли в такъв случай да се изкара FL Studio като reWire устройство и от там да се вкарват тези soundfont-ове (FL Studio има soundfont player) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам може, но не съм опитвал.. re-wire ми се струва прекалено тежка технология за мойта машина и не съм я опитвал никога. в тая връзка предполагам ще ти е много по-леко да ползваш директно някой семплер като плъгин вместо фрутито с рйуайър ама ако си толкова навитак направи го и така..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Не се сетих да сърчна из менюала, можеше и да го намеря. Но предполагах, че доста от вас знаят и няма да е проблем да кажат ако може как. Мога да ползвам Хиперсоника да речем, но си бях нагласил нещо с .СФ2-то и се учудих, че не стана трика...

 

П.П. Ще опитам да запиша МИДИ изхода с КуулЕдит и ще го пльосна в Кюбейса после :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че няма да е проблем да си намериш VST SoundFont плеър (някакъв) . По-добре ще стане , отколкото да записваш през Cool Edit , че оттам пак в Cubase

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При цялото ми уважение към знанията на IvanDtr на мен лично повече ми харесва sfz+ за саундфонт плейър, ама аз вече го написах по-горе това..

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря на всички. Уикенда смятам да поръчкам малко из Кюбейса и ще се опитам да намеря читави разрешение на "проблема", лекичко взаимствайки идеите Ви... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

С панорамите има и по-просто решение-даваш duplicate track, трака се копира отдолу, режеш само момента, който искаш да е вляво, даваш му панорамата наляво, на оригиналния трак го махаш въпросния момент и готово.

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да сглобявам най-новата кретения с Nuendo 3.2.0.1128 и понеже аудио файловете ми са с имена на кирилица, Нуендото ми вади надписите с гергелеци, демек не се чете.

Пробвах да човъркам в настройките, не намерих нищо за шрифтовете на интерфейса.

Уиндоусът ми е ХР, SP-2, всички кирилизации на машината са направени, ама въпреки това пак ядец - Нуендото се ебава с мен. :rolleyes:

Да не си сглобя нещата по бабешки със SoundForge, ами се хванах да смесвам с нещо, което непознавам, да се еба ф играча! :wall:

 

Дайте акъл как да се справя с тоз лошав ситуация.

 

Друго: Как става смесването в Нуендо, ве?

Аз наредих всичко в мултитрак, както при Adobe Audition - аудио файловете са един под друг и така, ама дали това е верният начин или си има специален режим за миксер? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кирилицата не знам, може да е ограничение на софта...

 

За миксирането - много е общо с останалия софт, пак има мултитрак и миксер (вика се с Ф3), но е малко по-особено, ако имаш МИДИ тракове озвучени с VSTi...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.