Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравей Km7 ! ! !

Еми има една опция в Кюбейса мисля че се казва Улъркспейс сещаш ли се аз не зная енглиш и трвърде е възможно и да съм оплескал и името но имам предвид това че гледах едни уроци и другаря Вовка там много бързо перипригваше между праекта ми и т.н.

Но от всичко това не можах да разбера аз къде бъркам и защо не може и при мен да е така .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бях питал тук, но не получих отговор тогава, та да пробвам пак. По принцип на Cubase 5, като посочиш бутонче със стрелката, задържиш стрелката на място и ти излиза етикетче (жълто мисля) с описанието на бутона. Примерно като я сложиш над mute бутона и ти излиза етикетче с надпис mute, същото става като се сложи над инструменти и други най-различни неща. Да но от доста време насам, при това на 2-та ми компютъра (с win 7 и двата), тази функция незнайно как изчезна и това много ме дразни, защото примерно съм забравил как се казва даден бутон и искам да намеря нещо в нета относно функцията му, но не става понеже не му знам името и т.н. Счупих се да ровя из настройки, но не намерих нищо подобно.

Другото нещо което ме притеснява - от скоро ползвам лаптоп с максимална резолюция на дисплея 1366х768 и като разпъна миксера докрай във вертикално направление (активирам всичките му модули), както съм свикнал да го гледам по принцип, не се хваща на екрана. Неможах и да намеря начин да го смаля, така че идеите са добре дошли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъя жълтичката подсказка се нарича "ToolTip" и виж да не си ги спрял за самия Кюбейз или някак от самия Уин. Нямам ни едното тук, за да проверя, но потърси в нетя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самият Cubase си има подобна настройка, но тя е направена да показва по дълбока информация, от рода като сложиш стрелката върху писта и да ти показва момента на тази позиция. Само че това не бачка за имена на бутони.

Търсих в интернет, неможах да намеря информация за подобен проблем с Cubase. За windows намерих доста, но те са най-вече когато не ти показва tooltips в самия windows (такъв проблем нямам), а не в някое приложение. А също и с други приложения нямам проблеми с tooltips.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на Всички !!!

Момчета някой може ли да ми каже има ли начин HaLionOne да го ползвам без да имам Cubase т.е. само плугина в друг DAW a?

И ако има как става ?

Благодаря Ви предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе глей сега, всички модерни DAW си имат по нещо което върши работата на HaLionOne. Без Reaper май... Така, че ако си решил да сменяш платформата - разгледай - не може да си няма нещо. Или кажи към какво си се ориентирал за да ти кажем има ли и какво. Общо взето това HaLionOne си е някакъв семплер в общи линии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е но има доста неща като бленди които са доста добре направени и т.н. а иначе съм решил да работя с Studio One 2 по удобна мие но аз сега мога да ползвам HaLionOne но като мие инсталиран Cubase а аз искам да го деинсталирам него и да си оставя само това с което работя сещаш ли се ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се ама тая система не ми е позната на мен. Трябва някой запознат да ти каже кой е еквивалента на HaLion One там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш инсталиран кубейс, и отвориш студио уан, би трябвало в секцията с вст инструменти за се види и халиона....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли HaLionOne да го ползвам само плугина в друг DAW a?

И ако има как става ?

Благодаря Ви предварително .

Според мен не . Инструментите които вървят заедно със софта , почти винаги са заключени и не могат да се използват от друг софт .. Например може , но ако намериш някой разбирач да ти ги отключи/кракне .. А и може би и да го намериш отключен някъде из нета , но тряа да търсиш .. и пак не е сигурно дали ше го намериш и дали въобще ше тръгне точно на твота програма ,

Аз съм намирал старите А1 и JX16 уж отключени , но пак не ми тгръгнаха на софта който исках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един въпрос: аз съм с Уин 7 х64 и Кюбейс 5. Как може кюбейса да спре да бъгясва когато рамта се натовари с повече от 2,2, гига?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.