Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте!

 

Поразрових се тук за разрешение на проблема си, но не успях да намеря, извинявам се предварително, ако някой е имал същия проблем и ако тук някъде има отговор - аз не го открих. :(

 

Кюбейс 3, записани са много аудио тракове с метроном и искам да експортна всичко и МЕТРОНОМА. Е, не мога да намеря опцията, която "пуска" метронома в аудиомиксдаун-а... Един колега ми каза, че е отметка горе по менютата, намерих от менюто сетъпа на метронома, но пак нищо не става. Каквото и да сменям там, миксдаун-а си излиза без метроном. Някой ако знае какво и къде трябва да се отметне - да казва! Благодаря предварително! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директен начин за това не знам да има, но например можеш да си направиш един миди трак с 4-инки, 8-инки или там каквато ти е размерността на песента и да зададеш един от градените vst инстументи да свири трака, като така дори имаш доста по-голямо разнообразие от звуци за метронома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, имам проблем с .omf файловете при Cubase 3.11 Когато запаметявам проект в .omf файл не се запаметяват корекцийте на миксера а всичко си стои по "default" на 0 db, което не е нормално. Как да го оправя ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, някой ще ми обясни ли каква е разликата когато зареждаш ефекти от Insert и когато е от Send в Cubase 5. Ето и снимка:

http://imageshack.us/f/21/sendandinsertfx.jpg

Защото гледам тука едни уроци, но лошото е че са на английски и не мога да разбера какво е предназначението на вмъкването на ефекти от тези места.Също да попитам някакви уроци на български за Cubase 5 някой дали има?И къде мога да ги намеря.Благодаря предварително.

Редактирано от CHINOSZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам стара версия на cubase sx и искам да си инсталирам петицата , без да изтривам старата си версия .. тоест да работя и на двете .. някой знае ли , дали е възможен такъв вариант ?

А за уроците... в утюб има , но пак са на английски .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@CHINOSZ

В insert слагаш ефекти, през които да мине сигнала на дадения трак. Със send-овете изпращаш някаква част от сигнала на дадения трак към друг трак, който може да е fx track, group track и т.н. Пример за често използвана употреба на send-овете е да се изпрати сигнал към fx track с reverb ефект на него. Така може примерно, за няколко различни трака да се използва един и същ reverb плъгин поставен на fx track. Предполагам си начинаещ, така че можеш повечето ефекти да ги поставяш като insert-и, а със send-ове да не се занимаваш много, докато не ти се изясни добре употребата им.

Уроци на български за cubase надали има.

 

@GMUNKZ

Би трябвало да стане, нищо не пречи да опиташ.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси @Mairomaster за информацията.Да начинаещ съм и засега изпозлвам повече "insert" ефекти, а ако искам да използвам няколко еднакви ефекта на различни трака то си има copy и paste за тази цел.Поне аз така го правя.

@Nota аз сега точно с тия руските видеота се занимавам и там по-хващам за какво става дума, жалко че няма преведени на български някъде уроци.Аз бях намерил едни, но те са само уводни, за по основни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Как да го направя тва :ph34r: Просто искам на определена група инструменти , да срожа едни и същи ефекти и ефектите да ми звучат , като при инсърт канала .. Как се прави тва , или няма такъв вариант ? :rolleyes: (тоест без да нагласям седн левел и подобни)

Или от мастър канала , мога ли да изключа , някой миди канал и ли аудио канал , така че да не го хващат ефектите , които съм сложил на мастъра .. :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш нов AUX канал и рутираш изходите на "ония" канали към него. Слагаш му желаните ефекти. Изхода му насочваш към Мастър аутпут-а. Ако правилно съм разбрал ще стане. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм мерси много :thumbs_up::thx: А каква е разликата , между груп канала и ефект канала , защото така като гледам , имат едни и същи функциии , или бъркам :mellow: .. Само това с насочването към мастър канала , не разбрах как става и как да го направя този AUX канал :blink: .. от менюто add , нямам AUX канал , или на какво е съкратено това :ph34r: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.