Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов педал сделан в БГ!


Recommended Posts

Здравейте колеги представям ви дисторшън базиран на ОУ TL072 след мноого експерименти и четене.

От ляво на дясно: ниво, гейн, високи, среди, баси, опция крънч и стандарт.

Като звучене е доста динамичен и определено труда си заслужаваше.

Наздраве  :cheers2:

 

 

b91c6060e22003b4.JPG

 

6d60cc632b7c4164.JPG

 

d6c0b320fe9d14d3.JPG

 

8ad7ba8aa9cca377.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прахово боядисан алуминиева ламарина 2мм

От вътре има изключително сложна конструкция държаща платката :greenball: и платка 60мм X 80мм. За жалост бързах да го събера и не съм правил снимки от вътре такаче ще пропусна този път но към края на седмицата обещавам видео със звуци  :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе,тя кутията сигурно и на танк ще изкара да я сгази,ама дай като за прости китарджии некви координати кое чикън хед за какво е..

Щото аз съм си тъп (признавам си без бой) и се се бъркам,единия овърдрайв ми е на бос,другия максон,нивото и кривоча/драйва са на единия отлево,на другия наопаки..

,високи,ниски,мидъл буст ако има,драсни ги с боичка както се казва..ти може да си го знаеш ефекта,но ще е голям експеримент да го разучава някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... На първо четене:

Болтовете са твърде много. Обикновено, при добро планиране, четири са достатъчни. "Опцията" е твърде навряна до потенциометъра, а и изглежда някак хилаво. За буквичките вече казаха :)

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буквичките ще са на стикери предвидил съм, многото болтове са по скоро с декоративна цел от колкото да носят нещо, а "опцията" е твърде близо с цел "анти газещи винарки", както се забелязва всичко е изнесено максимално в края!

Забравихте за лампичката! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимано е с телефон аз изключително много ненавиждам подобен тип демота но все пак е го на

 

 

 

Страт>Синьото нещо дет колегата каза, че трябва да е червено а другия колега хилаво :greenball: > Fender FM100H > 2x12 Еminence Private Jack

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва много, вчера го пускахме с друга китара дропната в "D" през едно малко Маршълче 15W, 8"  и обажда изненадващо брутално  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе,не съм наясно за кво ви е да  гоните толкова  изкривяване ,реално и един овърдрайв ,дори през транзисторен усилвател е по пробивен като звук,а китарата трябва да си седи на място в цялата звукова картина..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно не изкривява много (не е "хайгейн" ефект), хубавото на този педал е, че звучи като овърдрайв, който може да изкриви повечко. Все пак нали гоним нещо малко по-различно от това, което се предлага фабрично на пазара иначе нямаше да има смисъл от цялото упражнение.  :rockon: 

Този педал е събиран по блок примерни схеми, като са бая моднати нещата докато се стигне до финалния вид.

Базикня беше по изравняването на няколкото "гейн стейгжа" бях на граница да спра да се занимавам защото първата проба беше мега зле, за EQ секцията също беше мазало. В общи линии съм пробвал всички възможни комбинации на TL072 и смело твърдя, че това му е оптималния вид ползван в настъпи кривеща кутийка.

Вече го имам и в работещ "хайгейн" вид с още една врътка "презънс" и копче "буст"  :headbang: но не съм сигурен дали ще го вкарвам в кутия защото и този ми харесва много. :)

Сега си събирам захранването и едно дилейче та оставям нещата до тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.