Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен кабел за $6000


Baby Thomas

Recommended Posts

Фенът твърди, че кабелът е мега як, файдата от техния дизайн може да се види, чуе, измери, много наука имало...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Стига ве и аз искам  :drummer:  чакай поне първо да гледам видеото  :greenball:

П.С. Сори бро, поръчах го!  :hysterical:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно хайфайщината навлиза и в китарната област, обаче няма лошо - тези, които имат много пари трябва все пак някой да им ги прибира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали звука на Squier-a ми ще стане по-добър с този кабел?

 

Ми не, не мисля, макар че въпросът ти е шеговит. Източникът е изключително важен, както и всеки компонент в системата.

Няма как с мр3-ка да изкараш добър звук през оборудване за 50 000 или 100 000 лв, примерно.

Все пак, трябва да се отчете и субективния фактор, че добър музикант би могъл да изкара що-годе приличен звук от вехто оборудване.

Докато при хайфистката меломания прошка няма - каквито са ти източникът, кабелите, усилвателя и колоните, такъв звук вадиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дали звука на Squier-a ми ще стане по-добър с този кабел?

 

Ми не, не мисля, макар че въпросът ти е шеговит. Източникът е изключително важен, както и всеки компонент в системата.

Няма как с мр3-ка да изкараш добър звук през оборудване за 50 000 или 100 000 лв, примерно.

Все пак, трябва да се отчете и субективния фактор, че добър музикант би могъл да изкара що-годе приличен звук от вехто оборудване.

Докато при хайфистката меломания прошка няма - каквито са ти източникът, кабелите, усилвателя и колоните, такъв звук вадиш.

 

Приятел, звукът идва от пръстите. Винаги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... добър музикант би могъл да изкара що-годе приличен звук от вехто оборудване.

...

Тук нещо трябва да се изясни, защото в общия случай е крайно некомпетентно.

Какво се разбира под "вехто"?

 

Вехт телекастер за $10000?

Вехт усилвател Фендер за $10000?

Страдивари за $250 000?

 

А що се отнася до добрия музикант, той винаги свири по-добре, по-качествено, по истински, на вехти VINTAGE неща !

Подчертавам ! ДОБРИЯТ МУЗИКАНТ! Който може да отличи качественото от всичко останало.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да вярва, на каквото си поиска. Дали ще е на кабел за 6 хилядарки, или на уличната врачка...

За мен самата фраза "There's a lot of science in those cables", комбинирана с рисунките, правдоподобни колкото анимационен филм и големият надпис MADE IN THE USA, е достатъчна да преценя за себе си.

 

"Графиката" с правоъгълната вълна е доста забавна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... добър музикант би могъл да изкара що-годе приличен звук от вехто оборудване.

...

Тук нещо трябва да се изясни, защото в общия случай е крайно некомпетентно.

Какво се разбира под "вехто"?

 

Вехт телекастер за $10000?

Вехт усилвател Фендер за $10000?

Страдивари за $250 000?

 

А що се отнася до добрия музикант, той винаги свири по-добре, по-качествено, по истински, на вехти VINTAGE неща !

Подчертавам ! ДОБРИЯТ МУЗИКАНТ! Който може да отличи качественото от всичко останало.

 

 

Благодаря за забележката. Използвал съм в бързината неправилна дума. Имал съм предвид "слабо", а не "вехто". Обаче все някой трябва да ми обясни какво пише в "По жицата".

 

И не всичко идва от пръстите, колкото и да ви се иска да е така. Ако сте тествали кабел за 20 лв и кабел за 1000 лв, при равни други условия, няма как да не забележите разликата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.