Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся самозалепващо медно фолио за екраниране.


Recommended Posts

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

имаш хлебарка под пикгарда :)

 

 

относно медното фолио - явно съм изпуснал нещо по темата - къде е въпросното фолио 9 лева/метър?

 

а относно ground loop-a: click

не знам колко е вярно, но звучи логично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е шестата китара,която правя.Резултатите са еднозначни и много добри.Ако се изреже фолиото под потенциометрите,всеки от тях трабва да се заеми в общата точка.Само че според мен запояванеето по капачките на и без това калпави потенциометри (каквито са тези по китарите,нуждаещи се от екраниране) си е риск.Въпросът е дискусионен и всеки може сам да провери резултатите от двата варианта,ако иска и му се експериментира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че мога да намеря ролки 4м за 20-ина лева/бр. - стига да има заинтересовани.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Аз току-що си взех 20 x 30 см. самозалепващо се медно фолио оттук - http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?Vie...em=360195360457 , излиза 10.30 лв. с доставката. Ще чакам да дойде сега :)

Редактирано от kermit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A не може ли медно фолио да се свали от платка все си мисля че ако я нагрея ще се отлепи от платката и после ще може да се ползва макар и да не е самозалепващо ще се залепи какво толкова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Подозирам, че при нагряването фолиото ще прегори и в най-добрия случай ще стане на дупки. В крайна сметка там е предвидено да издържи на дота нагряване без да се разлепи. Винаги, когато съм успявал с поялник да отлепя пътечка от стъклопластовата основва част от нея е изгаряла, а в други случаи медта е ставала ронлива. Според мене просто не си струва усилията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и да стане не мисля, че това прави процедурата по-евтина.. или лесна.

А какво предлагаш?Да си поръчам от Щатите едно смешно количество за китарата, може и да не е евтино и лесно като го няма по магазините какво да направя друго? Сега да тръгна и ката да си вадя че трябва да си купя медно фолио ..... аз ще пробвам нищо няма да ми коства една проба аз ще взема малки платки за пробата ако стане стане ако не ще му мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фолио по центъра има. просто е само на няколко места и не сме ги намерили още.

можеш да си поръчаш от по-близо, кой е казал, че трябва от щатите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле,забравил съм да я скрия!Аз хлебарките ги ползвам при запояване-като ги стисна,пускат една течност,която идеално работи като флюс.Язък,патента го разкрихте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно е добра идеята, но аз мисля да се възползвам по-натам ако има опция. в момента треперя над струните да не скъсам някоя, че трябва да продам орган за нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.