Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся самозалепващо медно фолио за екраниране.


Recommended Posts

Някай ако има желание може да пробва да си направи такава боя - примерно да смеси нитроцелулозен лак с натрошен графит - и да каже дали става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И един съвет за запояване на алуминий от "Млад конструктор" :cheers: :

 

Запояването на алуминий се възпрепятства от бързото му окисление във въздушна среда. За да предотвратите това предварително капнете капка тънко машинно масло върху алуминиевият детайл и зачистете мястото под слоя масло с остър предмет. След това запоявайте бързо с добре нагорещен поялник. При по-голяма дебелина на алуминиевия детайл трябва мястото на спойката предварително да се подгрее.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходил още в Практикер и Мосю Бриколаж да гледам за медно фолио. Има възможност да летя за Москва другата седмица. И по всичко изглежда че от следващата заплата ще си оправям китарата. Ако не намеря до тогава мед ще взимам алуминиево от магазина който го казах на АХЕ. А между другото съм си харесал един адаптор:

p2446d.jpg

Така че китарата ми ще види отверка чак в края на месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвал съм да правя по различни поводи провеждащи бои и лакове,но номерът се получи единствено с едно старо руско лепило-БФ 2.Фин метален прах,съборен с шкурка над 600 се смесва с лепилото и бързо се нанася там,където трябва.Така ремонтирах навремето прекъснали потенциометри-тогава,когато нямаше от къде да се купят нови.Всички други опити с лакове,бои ,лепила и т.н. бяха НЕУСПЕШНИ!Лошото дойде,когато ми свърши лепилото-БФ 2.Информацията беше,че вече не се произвежда и в Русията.Колкото до запояването на алуминий по технологията на Мл.конструктор и подобни мога да споделя,че е възможнао само за дребни детайли.Неприложима е за фолио,тъй като при триенето с поялника то се къса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколажа ще ви гледат опулено и ще ви кажат, че няма алуминиево самозалепващо фолио. Всъщност има, но повечето им служители не знаят :green: Не се ебавам, върнаха ме единия ден и на следващия ходих да си купя от гореспоменатия магазин. Вечерта пак отидох до Бриколажа за друго и както се шляя гледам на едно място в дъното откъм лампите се мъдрят 2 съмнително сиви ролки :killyou: Така и не видях цена, но мисля че бяха за продаване :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по темата или не по темата но намерих случайно това в нета:

Алуминий се запоява безпроблемно, като се потопи в машинно масло мястото което ще се запоява. Както е под маслото са почиства с остър предмет окиса по повърхността( без да се вади на въздуха). Пак в маслото се нагрява тинола и калайдисването става.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запояването на алуминий се възпрепятства от бързото му окисление във въздушна среда. За да предотвратите това предварително капнете капка тънко машинно масло върху алуминиевият детайл и зачистете мястото под слоя масло с остър предмет. След това запоявайте бързо с добре нагорещен поялник. При по-голяма дебелина на алуминиевия детайл трябва мястото на спойката предварително да се подгрее.

Някъде четох че това става с плътни алуминиеви детайли, с алуминиево фолио не ставало защото се късало. Може и да не е вярно!!! Не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

ЕТО ви медно фолио само че предполагам трябва да се комбинират няколко човека

 

фолио стил мет

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО ви медно фолио само че предполагам трябва да се комбинират няколко човека

 

фолио стил мет

аз утре ще из звъня да ги питам за тънкото фолио какви цени ще дадат и ще пиша тука. аз мога да дам най-много 10 лева. Другите пари от други хора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стилмет бях звънял отдавна, и ако не се лъжа по-назад по темата бях писал за тях.

 

Работата е, че имат.. Но не е тънко, което го прави не удобно за работа. Другото е, че продават на листове. Когато аз ги питах искаха 80 лева за лист!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За медно фолио питай в магазините за електроника. Аз си намерих във

втория, в който влязох. А м/у другото, некой има ли схема за окабеляване

на китара с два адаптора и да не е в стил "Gibson"? :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За медно фолио питай в магазините за електроника. Аз си намерих във

втория, в който влязох. А м/у другото, некой има ли схема за окабеляване

на китара с два адаптора и да не е в стил "Gibson"? :wall:

 

кажи къде се намира този "втория" магазин, откъдето си купил медно фолио?

 

Извинение: В Линукс-ка мрежа съм, пускам един нов сървър. Като ми дойде кирилица под дъка ще си промения мнението.

 

Ноу хубаво но нямаше да можеш. След 10-15 мин правото ти за редакция е отекло. Ще сме ти благодарни ако занапред изчакаш с мнението си до кирилицата. :dance:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Иначе медно фолио има на ролки в Конрад

тук се намесвам да кажа че нямат. отидох в конрад дето е до 5те кьошета и ме изгледаха само. за това май ще си карам с домакинско алуминиево фолио, пък каквото стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравствуйте ребята,

 

Налага се да екранирам два китарника, но няма медно фолио, и доколкото разбирам, май само отвън може да се поръча.

Кажете как точно става номера, и ако на още някой му трябва, дайте да направим сговорна комбина/дружина за фолийца!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.