Jump to content
Българският форум за музиканти

Забавна простотия


Recommended Posts

В OLX BG се обявява и простотия. Купувал и продавал съм там, винаги доволен от хората, с които съм имал работа. И те от мен. Но и винаги внимателен, защото е нужно ситото да претръска много пясък, доде проблесне нещо. Онзи ден преглеждах обявите от раздел "аудио техника". Попадам на дек Alpage AL-300, обявен за 850 лв. Паралелно дишат още няколко такива обяви, една от които - за 400. Като цяло, симпатична ретро машина, която се появява сезонно, но не и за тази цена. Състоянието и дали е била профилактирана коректно също не са без значение. За тази цена от 800+ се продават чудесни Ревокси и Накамичита. Обявата - на най-маймунска шльокавица разяснява за модела, като не пропуска да спомене, че били останали два такива в Европа, в ebay. Преди моя коментар друг обяснява, че цената е твърде висока и че това нещо определено не влиза в раздел "хай-енд" или "уникат", които се лепят лекомислено. Споменавам и аз, че за повече от 400 става трудно, а съвсем скоро ще изгреят нови обяви в ebay. На другия ден виждам цели 4 (четири) лични съобщения от въпросното странно име maikalleo, инжектирани с противоречия. Предоставям в оригинал:

 

priatel az sam na 50g ot 1980jakah da se poiavi!remontiral sam I prodal tonove aparatura!za 35godini ostanovih je ima neja koito riadko se poiaviavat!ne gelaia da go prodavam!imam 7-8deka za prodavane no bez tozi!prodadoh nakamijita,maranzi v momenta davam denoni I teak no sl300 ne se prodava!zx na nakamiji /limited/ ne se prodava tova e kato Shelbi!ako si meraklia tojno za takav obadi se na maranz!momjeto ima edin za prodavane!az lijno ot nego sam go kupil za 400 I sam dal oje tolkova za da e perfekten!imah li predstava kolko kilograma e I kakvo ima vatre!tazi mahina e unikalno trudna za podragka,platkite sa na niakolko niva bez profesionalna aparatura niama nastroika!v momenta opraviam rolkov akai1968griadak model s 3-skorosti I x-krastosano podmagnitvane,napravo mi e igrajka sled alpine!toi mi glatna 3meseca mnogo jakane za org.jasti I nad 400lv.ako iskah kajestven dek vzemi si nejo sled 90g vsijko ot 80-te e za servizno obslugvane!rozovata bolest na nakamiji,mehanikata na maranz za teac da ne govorim!predi 2-sedmizi si kupih teac top model legenda za 75godina-kvarzova st.na oboroti I unikalen zvuk!edin oligofren s pari mu behe nabutal shure v-15 ama ne mu izkaral zvuk ta mi go prodade!doza perfektna gramofona sajo ama saunda go niama!za 2-dena go napravih da pee!ta iskah da ti kaga ne e samo do kinti!problema e s mnogo strain!ta kat te gledam nai-dobre se orientirai kam technicsrz-6-7 Aiwa nad900 moge I denon no ot po novite!toia deto go tarsih poveje je go gledah otkolkoto da go sluhah!ama znaeh pogovporkata ima razvegdaji ima I ebaji!pozdravi matew gsm.........-ako vidih zor s mehanikite zvanni vinagi pomagam!

 

Какъв излишен фонтан, дето в случая не ме касае и няма нищо общо, тук-там с глупости гарниран, и колко куровозене - без коментар. Препоръчва ми Айви, Денони и пластмасови Техникси, след като явно е разгледал една моя активна обява, че търся определени модели Tascam / Teac. Минути по-късно ми е писал още 3 съобщения, чета ги и ме напушва смях: :D

 

(1) ha ti dam vurhuv!!!!!ama se nauji dda go puskah!!!!!!

 

(2) prodade monitora I stana velik!!!!je ti dadat honorar da recenzirah cenite v saita!!!!!!!kat iskah da kupuvah imah li kinti be selski!

 

(3) glei sa!ne se vkisvai!I AAAZ ISKAM DA FARJIM KAT JARKO AMA NE MOEM!!!!!!SEKA GABA U GIOLO DA SI VRIAKA!!!!!!!!

 

 

Отговарям му, с лек намек, че не съм от прерията:

 

 

гледам, че си ми писал 4 съобщения?? монитора съм го купил, а не продал. други неща съм продавал. завършил съм електротехникум и институт, имам технически познания. мога да дам 800 и 1000 мога да дам, но не за ал 300. това е. гледам че си писал дълго съобщение първо, което го оценявам, няма лошо, ама не знам после защо си се вкиснал. ако си на 50, не ти ходи. поздрави

 

 

Пише ми обратно:

 

 

deka e prodaden,molia ne mi pihi!!!!!!!ne me interesuva nito koi si nito kakvo si zavarhil!!!!!!ima socialni mregi za kontakti.az sam zaet dostatajno,a kolkoto do vkisvaneto iskah da ti kaga je e sramno da natrapvah subektivni vigdania po jugdi obiavi!!!!!iavno imah talent ta sam si haresal edni tanoy za17000 ako mu gi svalih na polvinata je ti dam restoto!!!!ha-ha-!!!!ta misalta mi behe skriise be seliak!!!!!!!!!!!

 

 

Вече ми е ясно с какво същество си имам работа. Този път ми писва, блокирам го и приключвам диалога със:

 

 

ти прост ли си или да? ходи си в социалните мрежи, какво ме занимаваш мен? ТИ си ми писал пръв ферман от 4 поста, въобще знаеш ли де се намираш? като нямаш време и не те интересува, що си писал? да си излееш простотията от горно нанадолнище и комплексарщината, с която си се разплул в столицата ли? щом коментарите са позволени, можем да пишем! и то е било приятелски! а това, че ти имаш проблем със себе си и ходиш с пръчка в гъза, е друг въпрос. и не можеш и да пишеш правилно. колко да си ограничен... истински простите хора не можете дори да осъзнаете колко сте прости. айде, със здраве!

 

 

 

Та, да. Простотията не ходи по гората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валяк, за по-сигурно трябва да бъде по едно пръстче от двете ръце. Така де, да сме сигурни,че тока ще мине през сърцето, а не само да му опуши пръстите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само даваш идея на участниците в Изработка и ремонт... :metalist: , не че от другите раздели не опитват също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.