Jump to content
Българският форум за музиканти

Кавър... въпроса е на кого? :) :) :)


jabs

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Любопитно ми е дали някой ще разпознае парчето....

(Идеята е да НЕ бъде разпознато, де :) )
 
http://soundcloud.com/darth_jabs/funky-version-take-5-1
 
Все още е в работна версия, няма вокали. Има разминавания тук-там, ще се оправят.
Китарното интро няма нищо общо с оригинала, както и ритмиката, моята е по-фънки.
Оригиналното парче е яко рокаджийско. 
Китарите (особено солото) са все още "макети" :)
 
От друга страна хармонията му е много характерна, и може би най-издаващото е бас партията
на куплета :) Нея не съм я пипал и си я изсвирих едно към едно с оригинала.
 
Общо взето, покрай закачката, благодаря предварително за всякакви мнения и критики по парчето (свирене, бленди, микс... ала бала).
Приятно слушане :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с вътрешната информация да си мълчим или ще се разбираме "подмасово"? ;)

 

Както споменах мен ме кефи много и въобще също не можах да го позная - с вокали щеше да бъде брутално по-лесно обаче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа, мълчи си, тебе те изтезавам с това парче от няколко седмици :)

Благодаря за добрите думи де, аз си мисля че хармонията му е много характерна, но може би само така ми се струва.

Вярно че стана доста изчанчено.

 

Любимо ми е от ученическите години, за съжаление успях да го чуя на живо чак през 2011, в центъра на Букурещ на един

умопомрачителен концерт пред сградата на Парламента. После и в София разбира се....

Довечера ще пусна линк към оригинала :)

Още малко съспенс да има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, без вокал трудно ще се познае. Освен това темпото е по-бавно и също залъгва :) Но ей това се казва КАВЪР, а не да го изсвириш 1:1. Поне аз така разбирам кавърите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Благодаря ти искрено!

Реших да следвам принципа на Монти Пайтън "...and now for something completely different..."

Тоест, при кавър аз вече също смятам че следва да се опиташ да внесеш някакво ново усещане... нов груув     :)

Даже вокала май ще е дамски, едно R&B гласище ала Арета Франклин...

Да видим какво ще излезе, но пък се забавляваме яко  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй!

Ето версията чакаща запис на вокал.

Коригирани са някои ритмични грешки, има малка промяна на пианото и най-накрая записах солото що-годе ритмично... колкото-толкова, има други чакащи проекти така че напред с песен (както се казва).

 

http://soundcloud.com/darth_jabs/btbmb-funky-final-take-5-2

 

Искам да отбележа две неща на изпроводяк :) :

 

1) Ако някой съфорумец / съфорумка (вокал) хареса този бисер ненагледен, трака може да се сваля. Пък ако му легне на гласа, ще се радвам да пробваме един запис. Мястото от мен, гласа от него/нея, доброто настроение е задължително и за двама ни. Бира, вино и минерална вода има на обекта. Благодаря предварително :)

2) Поставих си за цел да запиша всички китари (вкл.и солото на 3:34) директно забодени в лампов усилвател, без никакви педали и красоти. Двата ампа които съм ползвал са

Peavey Classic 20 за ритъма и Egnater Tweaker 15 за солата, през 1х12 кабинет с Eminence Cannabis Rex. Какъвто дилей и ривърб да се чуват, VST-та са.

Това по повод на вечния спор за гиъра, и дали и колко..... :) Не мисля че крайният резултат е отчайващ, и то при положение че аз не съм някакъв свръх надарен китарист, а.к.а., пръстетата ми са фактор, но по-скоро в посока надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Приемам, как да не приемам. Още повече вече ми бръмна главата и със сигурност съм сътворил нЕкоя глупост  :)

Тенкс, ще ги разръчкам пак :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.