Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Mg50dfx 2


kirk-hammett

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето, за желаещите да чуят

Прилично звучи, ама...сухо :green: Ако ше давам кинти, предпочитам да е нещо повече :rolleyes:

 

На живо, сравнен с JCM200 и AVT50, MG50 някак си съвсем издъхва :green:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха, нямам идея дали е от трафопоста или просто съм по-чувствителен на брум-че, ама все пак имай предвид че съм разглезен на Лайн 6-ския амп и като си дрънкам у дома с китарата директно в Маршалското комбо на 50% драйв пак си има малко шумец. Не е болка за умиране, но просто отбелязах. Реално ползвам Маршала само да се лигавя у дома ако не ме мързи да свиря. Иначе на репетиции си свиря с големия Лайн, а записвам на Тоун-порта. Така че, не ми пречи изобщо брум-чето, а както какзах и преди драйва като такъв е мега як, поне за моите разбирания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина съм учуден по въпроса за брума :D

Ползвам това кубе от 4 месеца почти всеки ден на сцена и не бръмчи (верно Ви казвам).

Може да е от китарата, свиря с Fender Deluxe Strat с Noiseless електроника, а може и кабела да бръмчи. Не занм всъщност :D

Аз между другото се двуомях между това кубе и Fender FM 212 DSP. Но май Marshall-а се оказа по-добрия избор (за мен).

Айде със здраве ... и ... Наздраве :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, верно не звучи много убедително на моно трак със съмнителен каб импулс. Тук обаче може да го чуеш и в микс. Предполагам ще си промениш мнението :D

 

Не знам за AVT, но имам и Valvestate 8080 и съм с две ръце за MG-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, верно не звучи много убедително на моно трак със съмнителен каб импулс. Тук обаче може да го чуеш и в микс. Предполагам ще си промениш мнението :D

 

Не знам за AVT, но имам и Valvestate 8080 и съм с две ръце за MG-то.

Бахххх и звука .......... трепе .......... за такъв звук две свине майки давам заедно с малките прасенца :D)))

Майстор си!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, верно не звучи много убедително на моно трак със съмнителен каб импулс. Тук обаче може да го чуеш и в микс. Предполагам ще си промениш мнението  :D

 

Не знам за AVT, но имам и Valvestate 8080 и съм с две ръце за MG-то.

Dylan_101 Талант до небесата! :guitar: :guitar:

 

 

п/с това онзи дръм кит? звучи ми ъдейтнат....тъкмо казвах на приятел че кита ти звучи рупер "RAW"!!! просто е убиец!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE, верно не звучи много убедително на моно трак със съмнителен каб импулс. Тук обаче може да го чуеш и в микс. Предполагам ще си промениш мнението  :D

 

Не знам за AVT, но имам и Valvestate 8080 и съм с две ръце за MG-то.

Dylan_101 Талант до небесата! :guitar: :guitar:

+ 1

 

:guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХАХА - МГ 10

а аз мислех че си записал МГ 50

браво

 

иначе предложението за 2 майки праски плюс прасенцата е супер срещу едно мг 50

че дори и за стотарката пак бива

ЗИМА ИДЕ :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле звука наистина си е готин.Та значи тоя звук със спийкър каб го постигаш тъй ли? :D Ако е софтуеарен искам линк :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две свине майки казваш... мога ли да откажа такава оферта :D

 

Тоя семпъл верно стана много сполучлив...

 

 

Барабаните са събирани от различни банки. Томовете и касите със сигурност са от DFH 1, но EQ-нати. Солобарабана мисля че е от Natural Studio, май че 6 или 5. За останалото вече не съм сигурен..

 

Black Bird, ти кой дръмс имаш предвид?

 

TONY, да, МГ10, но всъщност драйва само, кабинета е симулиран с FFT. Принципа е като тоя с конволюция на импулсите, но не е в реално време. Все пак звучи маалко по-добре от импулси, но това може би е заради кофти импулс-лоудърите.

 

Иначе 6.5 инчовия говорител на МГ10 е меко казано отврат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bratmito, мога да го "компилирам" на импулс-файл, но не забравяй че за да получиш точно този изходен звук трябва да имаш точно същия входен като честотна характеристика.

 

Ако имаш Маршал МГ10 кубе, значи го имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

циганското в мен напира нимоа съ спръ...:

Таз банка семпли даваш ли я(подаряваш,ряазменяш и тнт) давам и свиня баща

а микса..тръмбова..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е звука и според мен!!! :)

 

П.П. Аз свалих някакви импулсни дивотии, но така и не съм ги тествал, защото не знам точно кое как се прави... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jFog -> Глиган искам, глиган ;)

 

Банката е 45 мб и не мога да я ьплоудна там дето си ъплоудвам, щото унито има свои разбирания за авторски права. Измисли как да ти я пратя? Skype или ICQ?

 

 

Thomas -> импулсите са лесна работа. трябва ти само impulse loader. За фрий такъв се сещам Boogex на voxengo. Той е моно обаче и всъщност си е vst емулация на китарен усилвател с екстрата за допълнителни импулси.

Самият импулс е кратък wav-файл, обикновено пик с отшумяване. В случая на каб симулатор пикът е все едно безкрайно кратък електромагнитен импулс възпроизведен през крайното стъпало на усилвателя и уловен с микрофон. В "опашката" се съдържа цялата информация за тембъра и реверба.

Импулс лоудъра след това взема твоя входен сигнал от дистера и го конволюира с този импулс. Резултата е все едно след дистера си включил крайното стъпало и слушаш през микрофона.

Е, не напълно, защото информация за динамиката и дефазирането не се записва, но все пак в добро приближение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.