Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall Mg50dfx 2


kirk-hammett

Recommended Posts

Какво мислите за този AMP . Понеже все още не съм си взел кубе а това мисля ,че ще е доста добър избор .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако не беше ужасния брум от дистера сигурно много щях да го обичам. Во истина в момента разполагам с малкото му братче от 15 вата, но няма да кажа нищо друго лошо по негов адрес. Ако смяташ да го ползваш с външен ефект ще цепи мрака. Вградения дистер е много мощен, но бръмчи като за световно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах преди време 50-ката с един Ибанец S в Икономов, Благоевград и не ми хареса. Не беше само бръма, има нещо тенекиено в звученето му.

 

Сори, това е мое впечатление.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах преди време 50-ката с един Ибанец S в Икономов, Благоевград и не ми хареса. Не беше само бръма, има нещо тенекиено в звученето му.

 

Сори, това е мое впечатление.

 

Успех!

Ти пък кво сори . Мерси че ми казвате тези неща :);):):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ДФХ30ка. Бучи много наистина, иначе става за вкъщи.

"Достатъчен" амп. :)

 

едит: с Дигитех РП200 не бръмчеше почти, но процесорните дистове определено бяха слаби и тенекиени, така че има и от Искъро по дълбоко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такова кубе и е много яко. Драйва въобще няма да го коментирам - яката работа, фленджера не струва, но другите ефекти са ок.

Вервай ми нема да сгрешиш ако го вземеш :)

 

тук може да му чуеш гласчето

http://www.bg-sonic.com/player.php?pl=play...er=87&work=1188

 

@ edgecrusher

Не знам за какъв брум и шум говориш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ edgecrusher

Не знам за какъв брум и шум говориш :godbless:

За ей такъв, дето като натиснеш копЧиту и прай: Брррррррррррррррррррррр! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам най-малкия брат от серията MG10

 

Мога да кажа че драйва му е превъзходен. Кофти звукът идва от малкия 6.5 инчов говорител. Веднъж обаче го пробвах в Marshall cab 2x12 и мога да ви кажа че те тва беше ебаси якия звук.

 

Шумен е, вярно, но всички маршалски драйвове са такива. Това е защото преди кривоча им повдикат честотите около 4 - 8 kHz. Затова пък звучи невероятно "живо", ако не ме домързи довечера ще постна някой семпъл.

 

За сравнение и triaxis на LD2 green/yellow е почти толкова шумен като му усилиш гейна и повдигнеш treble преди драйва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично поне досега не сьм чувал лош усилвател от Маршал

може да имат - добри,седно добри, много добри и превьзходни ампове

но за лоши не знам

с 100 вата транзисторна глава си забива и Роб Зомби( дали точно от тази или от преходната серия - трябва да видя рекламата)

 

а за шума има Роктрон и Бос!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, за желаещите да чуят:

 

Jackson DK2 с EMG-81 -> Marshall MG10 -> комп + импулс каб симулатор

 

Jackson PS2 с J70/J135 -> Marshall MG10 -> комп + импулс каб симулатор

 

Струните на PS2 са чисто нови и плякат малко... Като цяло пасивния J70 дава малко по-флуиден звук, EMG-то е с по-стегнато звучене.

 

Шума си е както си идва от кубето, не е чистен с нищо. Като се заслушам си е направо безшумен драйва. Edge, ти да нямаш проблем с кубето че да ти бръмчи.. На колко метра от трафопоста живееш :-D

 

Като цяло си е драйв за жица, за ректифайърско ню-метъл му трябва един компресор допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.