Jump to content
Българският форум за музиканти

DI vs Mic'd amp при домашен запис


Recommended Posts

С горните барабани определено ще постигнеш по-добър резултат. Ако можеш да ми докараш бас-трака в 24/48 формат, да видим там как стоят нещата и може да звукне основата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ето с барабаните от Бейби Томас, баса си го изсвирих.Баса и китарите са ДИ-

https://soundcloud.com/uran242/bootstrapping-demo

Иска ми се китарите да са с повече презънс, но не знам как да го направя ,

без да вдигам високите. Мисля да е по добре от предния с дръм машината,

но ще има още опити да правя...

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нов микс с повече презънс

https://soundcloud.com/uran242/bootstrapping-different-mix

Явно (нещо от високите) се губи при прехвърляне от цифровият мултитракер,

използвам плъгина на Рипър - ReaEQ Cocos. Нещо такова ми е

виждането и способностите към момента. При възможност ще си поиграя 

и с микрофон пред амп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОNY, можеш ли да качиш DI-траковете и барабаните някъде, за да може всеки от нас да се опита да ги смеси и евентуално да ти обясни как е подходил, за да видиш различни похвати ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особен смисъл. В момента аранжимента е боза. Трябва да се доработят самите партии и чак тогава да се записва/смесва. IMHO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих се изразил толкова остро. Китарните аранжименти са си класически heavy metal, не виждам какво толкова има да им се променя-говорим стриктно за аранжименти. Веднага си личи, коя е групата вдъхновителка. За баса и барабаните съм по-съгласен, но като се има предвид че авторът не е нито басист, нито барабанист, няма как да се иска кой знае колко повече.

Нещата могат много да се подобрят при смесването. Единственият начин това да стане без да се изсипят купчина пари за техника е да се вкарат в DAW и от там да се започне наново, както си трябва: автоматики, EQ, компресии, панорами, ефекти...  На този етап и по начина, по който се работи, не мисля, че може да се постигне много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Baby Thomas, както се е споменавало на различни места за миксове "Sh*t in -> Sh*t out". Да не бъда грешно разбран, нещата могат да са и по-зле, но няма да станат по-добре. Гореспоменатите автомации и манипулации биха скрили много малка част от проблемите на входния материал. IMHO, again.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така, бой по канчето :)

Koobenot  имам S/P DIF out на мултитракера, по-натам ще помисля как да стане и без това искам да направя това и за другият китарист с който свирим, да се мъчи и той( а той за разлика от мен има тапия даже за такива работи, а пък аз съм само един ентусиаст).

Има и такъв сайт Дуелинг миксове, срещу заплащане там те обучават, Джо Гилдър и Бьоргвин Бенедиксон.

Може би по-натам ще се запиша. Ясно е че имам нужда, въпрос на време и пари е.

 

Дали аранжимента е боза или л..на аз си знам, поемам критика, ще помисля да променя нещо и без това екпериментирам от време на време. Сега ще сложа версия, в която е записвано с мик пред амп. Опитал съм да направя каквото мога за момента. А така се връщам и към темата.

Не става дума за това да направя нещо супер, а да изложа идеята си, така че да се доближа до представите си

( пък и на Вас да хареса, пък ако намеря и хора за групата...направо супер)

https://soundcloud.com/uran242/bootstrappig-demo-recorded-with-micd-amp

 

Мисля, че БЛР най-схваща какви са ми проблемите и това, че не е толкова проблемен аранжимента, а липсата на

подходящи музиканти, с които да направим нещата както трябва. И да, стигне ли се до студийни записи, нещата ще станат по-добре( надявам се много по-добре). А мисля, че записа с микрофона показва, че има за какво да се работи.

В тоя ред на мисли, ще помоля Д. Недев да се въздържи от по нататъшни мнения в темата.Тоя тип мислене да си го запази за себе си.

 

И понеже не ме е страх, че се дъня, падам и тн, ще постна още един опит , с друг звук за ДИ. Прекалено съм го напомпал откъм китари, мазня е, ама може да кажете между двата различни ДИ китарни звука , към кой да се насоча.

Защото опцията за микване е само отвреме на време. ДИ може по всяко време.

https://soundcloud.com/uran242/bootstrapping-new-version

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртиш се в кръг и не постигаш нищо повече. Дадоха ти се няколко съвета, но ти  ги игнорираш. Прочети още веднъж какво написа musicman, Baby Thomas и моя милост в цялата тема. Ако искаш нещата да станат, това е пътя. Няма смисъл да продължаваш да записваш и смесваш по начина, по който го правиш сега.

Честно и съвсем добронамерено казано, не виждам какъв е смисъла да постваш все нови и нови версии. Прочети внимателно дадените ти съвети и ако искаш качествено нов резултат, послушай ги.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вярно се въртях във кръг, но май съм упорит(чак до глупост) и може би постигнах, поне за мен задоволителен резултат.

Идеята ми е да имам демо в приличен вариант, с което един път да намеря необходимите музиканти за студийното му записване и като се отиде в студио ,да мога да кажа, ето това, трябва да стане парче.

Доста ми помогнахте със съвети и критики. Падна и малко четене за домашните записи.

Реших да продължа да записвам на дигиталният мултитракер, почвам и опити на ПС-то.

Барабаните от БТ бяха екстра, но установих, че ако искам да свиря бас, трябва доста да се упражнявам.

Самите бас линии обаче си останаха, просто се върнах към дръм машината, която да свири и баса.

Оправих, доколкото е по силите ми барабаните, както каза Бейби Томас бяха ненужно усложнени.

Така, че в общи линии - отстраних конфликтите в ритъма, проблем в аранжимента на барабаните,

и проблема с изсвирване на бас линията. Този път съм траквал ДИ само и съм решил да не се занивам с микване,

ампове, стакове и микрофини, ще останат за студио записите, ако стигна до такива.(надявам се)

Пооправих си миксинг техниката, по малко екю, малко ривърб ефекти, накрая компресор и това е.

https://soundcloud.com/uran242/kill-as-one-vocal-is-needed

 

Старият ДИ запис съм го оставил, за да кажете има ли прогрес.

Сега аранжимента боза ли е?

В същност не съм го променял, освен този на барабаните.

Нека кажа какво е според мен аранжимент.

Класическото разбиране е - някой пише хармониятата с мелодията, примерно за пиано и глас.

След това аранжор прави аранжимент за различни инструменти.

В моя случай, пак според квалифицирани източници, аранжимента е подреждането на отделните части на парчето.

Там поне конфликти не виждам. Най-големият конфликт беше с барабаните.Дигнах и малко темпото, което също бе важно.

За студио предполагам барабанист ще ги изглади съвсем.

Темата може да и сменим заглавието, примерно - Мъки и неволи при домашните записи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултатът наистина е задоволителен и ще свърши работа за това, за което си написал, че ти трябва. Ще се съгласиш обаче, че не само звука, но и свиренето е  подобрено в сравнение с ранните опити. Точно това е предназначението на демо-записите.

 

Две неща, които би могъл да дооправиш:

1. Не го смачквай толкова много при мастерирането. Недей да го сравняваш с нивата, които се постигат при истински студиен запис, смесване и мастериране. Остави му малко повече динамика, въпреки че ще звучи по-тихо като цяло.

2. Оправи си края, че сега свършва доста дърварски.

 

Ако питаш мен, не е нужно да го човъркаш повече, с изключение на горните две неща. Имаш  приемлив демо запис. Оттук нататък ще ти трябват още минимум двама музиканти за да се реализира. Ако са добри, те сами ще го доизгладят и нещата ще се получат почти спонтанно, вярвай ми. С две думи, минавай на следващото парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сложи ТЕЗИ барабани за проба и виж дали ще станат. Дано съм уцелил нещо тей на ухо и набърже... :P

Вторият път е по-различна "прехорус" частта и има малко Слейър...  :greenangel:

 

П.П. Ако не съм уцелил или не пасва на идеята на песента моля да бъда извинен за нахалството. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.