Jump to content
Българският форум за музиканти

Yngwie Malmsteen


emil

Recommended Posts

Пробвах да изкарам нещо подобно на звука на YJM само с хардуерни средства.За целта използвах Фендер 84а, Ибанец тюбскримър тс808, дилей Бос дд 3 и 2 кубета Енгл тъндър 50 и Меса Буги студио 22+.Не съм обработвал записа по никакъв начин,сигналът вкарах с 2 Шур 545.

 

Има ужасен брум,шум и всичко останало

 

цък

 

Не знам до колко прилича ,едно време му бях голям фен,ама не съм го слушал от 10 години.

 

 

п.п.Слушайте звука не свирнята.Греша като гъз,те тези работи си искат упражнения,Пък и далеч не претендирам да имам ръцете на Малмстиин :bravo::D:D

Записа не е чак толкова зле. ТОNY дай и ти някой семпъл :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

сега като го чух 2ри път и по тихо и аз мисля,че му трябва повече гейн.

 

А иначе за да прилича повече на Ингви му трябва повече и повече дилей и най-вече повече РЪЦЕ :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм, да верно, гейнче, дилейче и сякаш повечко среди, а що се отнася до свирнята... на никой да не му пука к'во точно е изсвирил, целта на темата е важна... kolio_k браво :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се опитам да запиша нещо до края на седмицата -

в стил малмстийн

и без това имаме виждане с теб - само ми напомни

 

аз по принцип не гоня ничий звук

а по скоро искам да ми звучи добре моя си звук

и гоня различни типове звук - например

напьлно чист,леко напомпан чист, крьнч - и блус саунд, напевен лийд,шред лийд, яко метьл - ту дь педьл

някаква си моя условна представа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Yee

пьк и вече се знаем по физионамии

 

относно малмстийн - и по скоро как да извади звук за шред

е сега отново имам Атакс 40 - и с него става яко шред - все пак е серия на Тони Мак Алпайн <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
:godbless: Yee

пьк и вече се знаем по физионамии

 

относно малмстийн - и по скоро как да извади звук за шред

е сега отново имам Атакс 40 - и с него става яко шред - все пак е серия на Тони Мак Алпайн :godbless:

Ами горе долу го докарваш, ако вместо тс 808 сложиш yjm 308 или DOD 250 дигнеш още малко дилея и геина ще се доближиш още повече. Но това което си постигна е достатъчно. Магията е в пръстите ако на този твоя хардуер засвири YJM всичко ще си е точно. Поздравявам те за резултата. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм изкарвал доста близък до малмстиин звук с нещо като mxr distortion+ (което е почти същото с дод-а) и лампов амп по схема на маршал (беше кръстоска между всички модели, така че не е точно определен :happy: )

китарата беше с 3 сингъла (които са си лоу аутпут)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малмстийн ми е любимец и смятам, че тонът му не е толкова въпрос на апаратура, колкото на начин на свирене. Ингви оставя китарата добре (направо нагло) да изпъкне над фона и с лекота редува по-бързи с по-бавни фигури, без да се осеща при прехода м/у тях типичното за почти всеки друг "превключване на режимите" - до тук беше чуството, глей сега бичкията :P . Има страхотен синхрон м/у ръцете, което му осигурява направо кристално звукоизвличане. Не мисля че залага много на гейн-а - тонът е по-скоро маслен (мазен) и много рядко се чуват характерните за високия гейн пропищявания на отделни тонове. М/у другото тонът му (в солата) не е винаги един и същ, а и дълбоко се съмнявам, че от "Алкатраз" до сега ползва едно и също оборудване, а въпреки това все си е той - човек не може да го обърка с друг, а не липсват хора, които се опитват да го имитират като тон и стил на свирене. Абе с 2 думи - :godbless::pray: , а с 3 - :D:pray::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни ма кефи вече, скучен ми е. Но аз преди 10-тина години само него слушах де, та ми е писнал. Но наистина ми е досаден, никакво развитие няма, скуууукааааа. :godbless:

Мое мнение, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни ма кефи вече, скучен ми е. Но аз преди 10-тина години само него слушах де, та ми е писнал. Но наистина ми е досаден, никакво развитие няма, скуууукааааа. :godbless:

Мое мнение, разбира се.

Трябва да се развиват тези дето са се учили от него а не той:pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.