Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за locking tuners


ZLE

Recommended Posts

това за елексира е верно

 

а дърварио упс д'адарио си купих веднъж и ги отказах веднага

 

в този ценови диапазон , в който са д'адарио далеч по-добра идея са ърни бол и мисля ,че имат комплект 8-ци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да прерафразирам Великия Айнщайн ...

 

'Когато музиканта започне да се занимавава повече с "гиъра си", отколкото до самоусъвършенстването си ... мамата си трака'

 

:metalist::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че е се получава притягане при заключването и от там се къса струната!

 

Едната ми китара е ESP M-II, предполагам със същия модел ключове, като твоята! Имам и още една китара с Gotoh ключове, но не съм имал никакви проблеми.

 

Струните, които ползвам са Elixir Nanoweb, размери 009-042 в Е или  010-046 в D#.

 

Въпреки заключването, винаги правя 1 до 2 намотки, за да не се получи притягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам днес в аптеката да ми донесат Еликсирите и ще докладвам.

Akerfeldt за това,че някои имат за мерило броя на постовете съм съгласен.

За това обаче,че адапторите не влияят не съм съгласен,но това е друга тема :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва заключена ли стана темата..,за елексирите съм чувал от уважаем наш съфорумник,че лесно се късат първите,аз,въпреки,че дрънча с доста бяс рядко късам струни,основно ползвам ърнибол или дадарио,но китарите ми са с фиксиран бридж-гибсън и телекастър,не моем да разберем само що требва у сека тема да се стига до караници,толко ли сме тъпи бе деба,въпреки,че ми е зле инглиша се ровя в нета,леспол,теле форумите,ама толко простотия да видиш трябва да изчетеш 20 страници,при нас е в една тема..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако шестте ключа са еднакви, защо не опиташ да размениш първи и втори с пети и шести, ако действително режат струните има по-малка вероятноста да отрежат пета и шеста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ключове не са заключващи се, слагам ги с топчето горе от години. Много е удобно и никога не съм имал грам проблем.

Ползвам 90% Elixir, но съм слагал и други и няма грижи.

 

Rotosound идват с две първи струни. Имаше едни други, които идваха с резервни 1 и 2-ра (но забравих кои).

 

Elixir Polyweb не си взимай! Много е дебело покритието и глъхнат яко. Карай с Nanoweb.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да прерафразирам Великия Айнщайн ...

 

'Когато музиканта започне да се занимавава повече с "гиъра си", отколкото до самоусъвършенстването си ... мамата си трака'

 

:metalist::cheers2:

А ти защо мислиш, че се занимава повече с гиъра си? Няма да е интересно ако поства тема всеки път като упражнява скали.  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен пък е по-интересно и полезно да чуя/видя нови упражнения и похвати, отколкото ревюта на евтин гиър, които така или иначе можеш да прочетеш на много други места. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Problem Solved"


 


Резултат от мача:


 


Elixir  2:0 D'addario 


 


Смених първа и втора струна без никакъв проблем.Нито съм пилил,нищо не съм барал.Еlixir си спечелиха един клиент.


Няма да сменям другите четири засега,защото ще опънат много Флойда,а ме мързи да правя сетъп.


Благодаря на всички за мненията.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ти благодарих за "смислените" коментари...

След като къса 10-ка D'addario а не къса 9-ка Еlixir,що па да не ги сравнявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото 2-ра струна от комплект 9/42 на Elixir e 0.011, а при 8/38 на  D'Addario-то е 0.010.

Сори, ако в този пост няма много "смисъл". 

 

Също Elixir-ите имат някакво покритие, може би са устойчиви там, където се затягат машинките. Като те кефят си бичи с тях, мисълта ми беше, че сравнението не е много удачно, след като са коренно различни комплекти струни.

Редактирано от trendkiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.