Jump to content
Българският форум за музиканти

Премахване на шум от китарен трак?


Recommended Posts

Здравейте, 

имам интересен проблем - имам записани DI китарни тракове, на единия има шум, при реампинга този шум се усилва. Пробвах някакви гейтове на Waves, ReaGate, Focusrite, но без успех....аз ли нещо не правя като хората, или като маха шума, маха и част от сигнала на китарата. Не звука, а отзвучаването.... Ако знаете някой ползен трик, ще съм много благодарен :)

Наздраве от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Самплитюд, Секвоя, става ето с това

http://pro.magix.com/en/sequoia/functions/audio-restoration.534.html

Мисля, че се продаваха и като отделни плъгини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Reaper има един плъгин Reafir който според мен се справя добре,но зависи какъв е шума.Не съм специалист,но предполагам че ако шума е на честота сходна с тази,която дава плътност на palm muting - а,например,ще ти станат "тънки" китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз използвам на Adobe Audition - Noise Removal, който прави "профил" на шума от тиха част на трака и после я прилага на останалото - за мен това е най-безболезнения откъм качество начин. Всичко останало ме дразни, но за съжаление горното, което споменах няма как да е realtime. Според мен правилното решение е да видиш откъде е проблема и да го елиминираш, а не да го замазваш - някоя джаджа по веригата, кофти адаптери, кофти преамп, твърде много гейн... все отнякъде идва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Sonnox Oxford DeNoiser много прилични резултати се постигат, ама най-важното е да се внимава като се записва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да подходиш и по по-пипкавия начин, който също може да даде резултати. Аз например ако не искам да губя от качеството и мога да приема лек шум бих сложил един трак с денойзер на макс и бих го миксирал с един, на който гейта е по-малко. След това бих си поиграл с малко автоматизации. Бих едитнал добре трака с всички "опашки". Бих тествал да миксирам цялата тая хава със напълно суров сигнал. Всичко е въпрос на тест и компромис. Всъщност обаче това, което наистина бих направил е да презапиша трака. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да, ама траковете вече са налице, и не е една песен да се врътне наново... :(

Та утре ще пробвам някой хави от изброените по-горе. Итересно ми стана, че Waves правят читави плъгини, пък noise removal или аз не го ползвам правилно, или нещо не бачка, като хората ( по-вероятно първото :D)

Та така. Утре ще пиша какво е станало.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шантава работа с тоя шум - като махна ампа - не се чува шум, но другата китара е със същият амп и няма шум....

Опитах по веригата преди и след ампа с noise suppressor, gate, x-noise, z-noise и особено със супресора имаше ефект, обаче променя звука.....

По принцип искам да знам как го правят в студиата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.