Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за китара...


rockajiqta

Recommended Posts

Видях 3 теми по-долу че има такъв въпрос за еванесънс и предполагам че повечето от вас ще имат инфо за металика и гънс...10Х предварително...:P:):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металика:

 

METALLICA GEAR

 

Иначе съм чел, че някакъв катил правил специални кабинети за китаристите - кабинети, които са почти изцяло затворени с допълнителна кутия сложена пред говорителите и изчислена специално - получава много специфичен "дъмп" саунд.

 

Чел съм че свирят с по 2 Триаксис-а един след друг, за още по голяма "помпа".

Но не мога да се сетя в кой точно сайт го пишеше това ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли гуугъл или пък официалния сайт на металика?

 

п.п. първия резултат като напишеш kirk hammet: цък :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):):D

 

Имай предвид, че това дето го пише в нета не се знае колко отговаря на реалността, защото доста от "идолите" ползват определена техника, защото им кихат. Освен това като я носят по турнета и я има на педалборда съвсем не означава, че я ползват. И трето - всичко толкова много си го модват, че от сток версията до тяхната, която ползват общото е само надписа... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Мене ме интересуват настройките на ефектите и амповете в Master Of Puppets и Черния. Някой да е запознат, щото не на мирам много неща като питам Гошо (google)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - в металика 83 ми звучи като Marshall JCM800 на драйв калал, с някакъв дистер/буустър, от рода на BOSS SD-1 отпред.

 

В металика 84, звука пак много ми прилича на маршал JCM, само че е доста по-изкривен(може би с по-силен дисторшън отпред).

 

По-късните албуми на места звучат като маршал, на места като меса буги марк IV, чистите партии често май са Roland JC(ОNE, например), мисля, че Кърк Хамет използва и ADA MP-1 тези години.

 

След това звука е много обработен и напомпан в по-късните албуми, и е трудно да се каже.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....на места като меса буги марк IV....

Mark IIC+

 

Черния е записван с 3842 ампа и студийна техника за $1 мил. (визирайки АПИ конзолата) поне - това изключая продуцента и микс & мастер инженерите. Така че звука си е трудно постижим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 84 свирят само с усилвателите по предложение на тогавашния им продуцент Флеминг Расмусен, което се оказва доста добра идея :)

 

А за въпроса на бат Джеймс от горния пост - не мисля че някой някъде в нета знае и е описал настройките, при които са записвали :) Освен това, както вече казаха, звука минава през 4320 други неща, така че няма голям смисъл от конкретните настройки. Пък и е по-добре и по-лесно сам да си ги намериш с твоята си техника.

Metal Up Your Ass :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В 84 свирят само с усилвателите по предложение на тогавашния им продуцент Флеминг Расмусен, което се оказва доста добра идея :)

 

А за въпроса на бат Джеймс от горния пост - не мисля че някой някъде в нета знае и е описал настройките, при които са записвали :) Освен това, както вече казаха, звука минава през 4320 други неща, така че няма голям смисъл от конкретните настройки. Пък и е по-добре и по-лесно сам да си ги намериш с твоята си техника.

Metal Up Your Ass :)

 

Абе аз знаех че има няк'ъв Tube screamer и после Marshall.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - в металика 83 ми звучи като Marshall JCM800 на драйв калал, с някакъв дистер/буустър, от рода на BOSS SD-1 отпред.

 

В металика 84, звука пак много ми прилича на маршал JCM, само че е доста по-изкривен(може би с по-силен дисторшън отпред).

 

По-късните албуми на места звучат като маршал, на места като меса буги марк IV, чистите партии често май са Roland JC(ОNE, например), мисля, че Кърк Хамет използва и ADA MP-1 тези години.

 

След това звука е много обработен и напомпан в по-късните албуми, и е трудно да се каже.

 

 

Евтиме - браво бе - голям спец си станал - точно така е :)

в металика 83 ми звучи като Marshall JCM800 на драйв калал, с някакъв дистер/буустър, от рода на BOSS SD-1 отпред. йес

В металика 84, звука пак много ми прилича на маршал JCM, само че е доста по-изкривен(може би с по-силен дисторшън отпред). -сигурно си прав - имах го някьде , но по принцип Кьрк се буства за сола с ДС1 или някакьв негов клон - де да знам и де да сьм сигурен че като казва че ползва ДС1 - това не е някой моднат а пьк защо не да е ползвал тюбскриймьр - и май така да беше

По-късните албуми на места звучат като маршал, на места като меса буги марк IV, чистите партии често май са Roland JC(ОNE, например), мисля, че Кърк Хамет използва и ADA MP-1 тези години.

и тук е така - ползва и меса триаксис, роктрон про кю - какьвто имах

а роланда е под формата на глава - май му хакват грийнбеци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за въпроса на бат Джеймс от горния пост - не мисля че някой някъде в нета знае и е описал настройките, при които са записвали :) Освен това, както вече казаха, звука минава през 4320 други неща, така че няма голям смисъл от конкретните настройки. Пък и е по-добре и по-лесно сам да си ги намериш с твоята си техника.

 

То да ви кажа едва ли и Джеймс си ги помни вече ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.