Jump to content
Българският форум за музиканти

Ефекти за китара...


rockajiqta

Recommended Posts

Още някои,неспоменати по-горе неща ползвани от Metallica по някое време:

...VHT Amps;Diezel Amps;Fender Amps;Matchless Amps;Ward Amps;Carvin Amps;Vox Amps;Aphex EQ;ADA EQ;Rocktron Power Atenuator;Boss HM2;Boss DS1;EH Big Muff;MXR efects;Bradshow Preamp(Custom Audio);Peavey Rockmaster Pre;Roland GP100;Rocktron Chameleon;Marshall JMP1;Vox Wah;Cry Baby Wah;Ernie Ball Wah;Morley Wah;Digitech Whammy;T.C.M2000;Eventide H3000;Roland VG8;Boss SE50....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това добре, де, но все пак мисля, че е по-добре да разграничим основните неща, от тези които се използват понякога.

 

Например не знам металика 88 ритъм партиите с какво може да са записани.

За чистите знам, че използват много Roland JC, в комбинация с (май) 3-канален параметричен еквилайзер.

 

А за обработката на звука - от голямо значение, но характера си идва от китарата/ампа;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, например, ритъм китарата на Хетфийлд в еди кой си албум, или пук болшинството от солата в еди кой си албум.

 

Обикновено, особено при старите албуми, повечето партии са записани с една и съща техника.

Например в металика 84, всички дисторшън ритъм китари имат този JCM- ски звук.

 

В металика 88 ритъм партиите на хетфийлд звучат по доста подобен начин(тези с дисторшън) също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде,че Хетфийлд разправя как Маршалският звук му бил писнал (става въпрос за старо интервю,докато беше с дълга коса :D ) и взел не знам си какъв усилвател,май беше Меса.Още пишеше,че не обичал да ползва отделен дисторжън педал,а си кара с драйва на амп-а.Колкото до Хамет знам,че ползва Ибанец Тюбскриймър и Дънлоп Уа оригинално.За други ефекти-нинам... :D

Редактирано от Flanker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.